FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Płonek
2017-04-23, 17:12
Audi 80 b3 1.6td //ziomek
Autor Wiadomość
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-19, 22:34   Audi 80 b3 1.6td //ziomek

Niektórzy pewnie z forum mnie znają, inni na pewno nie, część mnie może jednak pamięta chociaż na rzeszowskich spotach nie było mnie już chwilę.
W sumie to praktycznie moje pierwsze auto choć i tak ze względu na ceny ubezpieczeń nie do końca moje.. Nie planowany zakup okazał się udany i 80' dostała się w moje ręce.

Imię: Andrzej
Nick: Ziomek
Marka i model: Audi 80b3
Rocznik: 1991
Silnik: 1.6td SB

Opis auta:
Czarne. Klekocze. Nawet nie tak bardzo kopci. Polecona przez kumpla z pracy, kupiona u przyjemnego nawet pana niedaleko mnie bo aż 16km. Jak ją zastałem to się chwilę zastanawiałem jak można tak usyfić samochód i jakim trzeba być leniem żeby nawet drzwi nie przesmarować gówno by nie skrzypiały. Po jeździe próbnej stwierdziłem że jakoś silnik nawet idzie, w zawieszeniu nic nie stuka, głębszych przygód z przeszkodami nie stwierdziłem więc się zdecydowałem. O przebieg nie pytałem bo to tak samo jak z ceną- było do ustalenia.
Na wyposażeniu jest:
szyberdach, centralny zamek, elektryczne lusterka, szyby przód/tył, odłączany abs, wspomaganie kierownicy, podświetlenie schowka itp. Klimy brak :cry:

Dokonane zmiany/wykonane prace:
-Wymieniłem gówno trzeba było wymienić:olej, filtry, kompletny rozrząd, pompę wody, pasek alternatora, akumulator(gościu jeździł na 44Ah bateryjce i twierdził że wystarcza-może nawet nie potrzebnie wymieniałem),
-termostat razem z czujnikiem i płyn chłodzący.
-Na szrocie znalazłem to gówno mi brakowało z wyposażenia.
-Ogarnąłem trochę elektrykę, gówno nie działało to mniej więcej zrobiłem, między innymi centralny i szyberdach bo nie chciał działać tak jak należy.
-Założyłem jakieś radio.
-Przede wszystkim go posprzątałem, wymyłem- dwa razy bo za pierwszym nie dało rady.
-Przeleciałem na szybko lakier tempem.
-Założyłem diody led w zegarach, taki mały bajer ale cieszy oko.
-Wymieniony stabilizator napięcia na zegarach

Planowane zmiany/prace:
-Wymienię może świece żarowe, tylko się dowiem jak będzie gadał ze mną przy większych mrozach
-na wiosnę może pranie tapicerki
-jeszcze pewnie teraz na dniach muszę turbo ściągnąć i zająć się zaworem upustowym turbiny(zatarty)
-tylne lamy(polerka żółtego na białe albo wymiana)
-wymiana uszczelki pod miską bo się "poci"
-podobna sytuacja z jednym wtryskiem
-przycina mi się wskaźnik stanu paliwa i działa poprawnie dopiero przy ponad 35 litrach i to też nie zawsze.
-poprawki lakiernicze
-może zrobię alusy jakie dostałem od gościa ale chyba prędzej oddam je na złom i kupię coś innego(15")

Foto:przykładowe



reszta w galerii
w miarę jakiś fajnych fotek będę dodawał/podmieniał zdjęcia
 
 
mala_czarna99
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-20, 10:16   

Aleś się rozpisał :fuck: dobrze że teraz mam "trochę" wolnego czasu to poczytałam sobie. Jędruś ale żeby " ryczącą 80 " kupować ?
Niech ci dobrze służy.
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-20, 16:09   

Lepsze to niż wcześniejsze cienko z którego tak się śmiałaś :prosze:
dziękuje za comment i może się sprawdzi Twoje życznie, a zaraz jadę laczki zmienić na zimowe.
Ostatnio zmieniony przez Ziomek 2011-10-20, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kleryk
Uzależniony od postów

Samochód: S-Max
Imię: Piotr
Pomógł: 49 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 3771
Skąd: Mielec
Wysłany: 2011-10-20, 19:52   

Wreszcie ktoś z Mielca, bo takie duże miasto a tak "nas" mało tutaj. Na zdjęciach ładna. Tak jak piszesz lampki pasuje ogarnąć z tyłu, najlepiej czerwone. Dasz kółko będzie git.
Ostatnio zmieniony przez kleryk 2011-10-20, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-21, 05:40   

Do Mielca w sumie mam ok 15km w stronę Dębicy. Lampy muszą zaczekać, priorytet to na razie turbo. Problem to zatarta dźwignia po gorącej stronie muszli. Na silę zawór domknę ale gówno z tego, jak turbo się za bardzo bujnie to ciśnienie mi zawór otworzy ale zamknąć już się samo nie zamknie. A wtedy z dołu jazdy nie ma :-/
 
 
kleryk
Uzależniony od postów

Samochód: S-Max
Imię: Piotr
Pomógł: 49 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 3771
Skąd: Mielec
Wysłany: 2011-10-21, 13:02   

Ziomek, ode mnie z pracy gość zajmuje się turbo po godzinach na własnej działalności jakby gówno.
 
 
misieksnk
Władca postów


Samochód: Audi A4 B5 USA
Silnik: 1.8T AWM
Imię: Michał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1289
Skąd: Baligród
Wysłany: 2011-10-21, 21:06   

Wkońcu to pokazałeś :-) Audi całkiem ładne (bo czarne), wyposażenie też widzę, że niczego sobie. Oby się nie psuło, nie gniło i sprawiało frajdę z jazdy :-)

A gówno do modów (bo to choroba) to przyciemnij lampki z przodu i będzie fajny bandyta ;-)
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-22, 05:53   

Najpierw zajął bym się stanem technicznym żeby wszystko było tak jak należy, potem lakierem bo ma swoje mankamenty i nie tyle chodzi o rudzielca gówno o odpryski, rysy większe mniejsze bo na tym najbardziej traci na wyglądzie. A gówno do koloru to fajny, zawsze mi się podobały czarne i czerwone, czerwone może bardziej bo czerwone jak każdy wie jest szybsze :mrgreen:
Tylko gówno, jadę praktycznie gówno drugi dzień jak nie do Dębicy to w stronę Radomyśla, a kto jeździ to wie jaki syf na drodze jest w Pustkowie czy w Przecławiu. Wycacaj ładnie auto, przejedź się raz w czasie deszczu i w sumie mogłeś nic nie ruszać. Może jeszcze na srebrnym czy jakimś jasnym to tego błota z piasku nie widać ale na czarnym to tak jakbyś pół roku auta nie mył.
 
 
mala_czarna99
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-23, 20:47   

Ziomek napisał/a:
Najpierw zajął bym się stanem technicznym żeby wszystko było tak jak należy



taaa ja tak od roku zajmuje się blacharką - ale w miedzy czasie wyskoczył rozrząd - maglownica - amorki i sprężyny a golf wygląda jak wygląda :fuck: życzę ci lepszych modów niż mnie wychodzą :ona:
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-24, 05:32   

mala_czarna99 napisał/a:
a golf wygląda jak wygląda

Wygląda fajnie bo czarny :prosze:
Na razie żadnych modów nie będzie, może na wiosnę a najprędzej we wrześniu przyszłego roku..
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-27, 10:24   

Z nowych rzeczy stwierdziłem że nigdzie z turbem nie będę jeździł, ściągnąłem wydech od strony turba, ładnie wszystko wyczyściłem, opukałem zawór, zalałem WD40, rozruszałem i wszystko ładnie teraz śmiga :prosze:
Żeby nie było tak pięknie spadła/zerwała się linka od tylnich drzwi pasażera..
 
 
Dragon
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-27, 18:13   

Autko ładne :-)

zamiast budzika mógł byś obrotka władować :-)
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-10-27, 18:48   

Thx Dragon. gówno do big bena to też mnie drażni, ale chciałbym dostać obrotek z diesla a ten jest ciężko dostępny a jak jest to cena kosmos.. Jak nic nie znajdę ciekawego do zimy to przerobię ten z benzyny. Na razie cieszę się z dobrze pracującego płuca :mikolaj:
Ostatnio zmieniony przez Ziomek 2011-10-27, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2011-11-10, 16:47   

Z nowych rzeczy to mam felgi na lato ale gówno mnie dziwi to że jeździły wcześniej na peugeocie a dziś ściągnąłem tylne koło i założyłem takie:


te zakręciłem bez problemu, nie wiem jak z pierścieniami centrującymi...
Mam też stare aluski podobno 4x108 6Jx14 et35
Stan jak na zdjęciach, dwie proste dwie do prostowania, ogólnie do roboty, cena do uzgodnienia, nie oddam taniej jak złom ale też nie wezmę więcej jak 200zł.


Ostatnio zmieniony przez Ziomek 2011-11-10, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2013-02-10, 13:16   

Dawno nie pisałem a troszkę się pozmieniało. 8kkm temu został wykonany remont serduszka. Zostały założone pierścienie Goetze, nowe panewki na korbowodzie. Wszystko zostało ładnie w środku wymyte, wyczyszczone i przedmuchane, zremontowana została głowica. Wtryski nie lały więc nie zostały ruszane choć miałem ochotę wymienić końcówk. Wpadł nie dziurawy IC, zmieniłem szczotkotrzymacz i tuleje na rozruszniku. Oczywiście wymieniłem wszystkie filtry i zalałem nowymi płynami. Ustawiony kąt wtrysku. Po 2.5tys km zmieniony olej, samochód jeździ na castrolu 10W40. Po 4kkm zostało zwiększone ciśnienie doładowania i dawka odpowiednia do tego, obrócony pin. Teraz garrett pompuje 1.1 bara ale mam wrażenie że gdzieś jest nieszczelność w dolocie bo na niskich biegach jak bardziej depnę to za mną jest zasłona dymna, na wyższych biegach tego nie ma.
Ostatnio zmieniony przez Ziomek 2013-02-10, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2016-05-07, 16:47   

Z racji tego że 80 więcej stoi niż jeździ w pewnie niedługo coś nowego przybędzie to 80 idzie na sell, w całości lub na części, jak kto woli, kontakt na prv z telefonem, oddzwonię.
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2017-04-23, 12:05   

Auto sprzedane
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11