FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam dobrego SERWISU klimatyzacji i układu wydechowego
Autor Wiadomość
marko125.90
Średniozaawansowany

Samochód: Golf MK2
Silnik: 1.8
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 178
Skąd: DE
Wysłany: 2016-05-06, 09:07   Szukam dobrego SERWISU klimatyzacji i układu wydechowego

Witam.
Samochód Passat B5 1.8
Szukam najlepiej jednego warsztatu (jeśli się nie da, to dwóch), gdzie ogarną mi:
- klimatyzację
gdzieś na pewno jest nieszczelność, bo późną jesienią inni szpece mi to podpowiedzieli przy nabijaniu klimy,
regeneracja sprężarki, w sumie jedna siedzi na aucie, daje niskie LP i średnie HP, drugą mam w garażu, wysokie LP i niskie HP. Sama sprężarka to ZEXEL.
Poza tym nie potrafili określić czy w rurkach przy podszybiu powinien być jakiś filtr czy nie (nie było go). Ogólnie potrzebuję konkretnych specjalistów, zamiast "nabijaczy klimy".

- układ wydechowy i ogólnie mieszanka paliwa. Zmieniłem tłumik środkowy i końcowy na ASMET i na zimnym wydech mi rzęzi i pierdzi jakby był dziurawy/przepalony. Na ciepłym jest znacznie lepiej, ale mimo wszystko ma taki pogłos jakby był wypalony w środku. Do tego zamontowany został katalizator BOSAL Euro 2 do pojemnośći 2litrów i mam przekroczone wodorotlenki na biegu jałowym (wartość 130 przy normie 100), oraz gówno przy podwyższonych obrotach (wartość 0,6 przy normie 0,5). Przepływkę zmieniał poprzedni właściciel na Boscha (chyba regenerowana) oraz sonda lambda również Bosch (na vag-com sprawdzałem i oscylowała w pełnym zakresie) Zastanawiam się czy przypadkiem gdzieś dziura w kolektorze nie bruździ z dźwiękiem wydechu i składem spalin, jednak z przodu wszystko brzmi ok.

Na czym mi zależy to na przede wszystkim SZYBKIM ogarnięciu sprawy. Auto chciałbym postawić w okolicy połowy czerwca w konkretny dzień i maksymalnie na drugi dzień to auto odebrać. Klima ma być sprawna, spaliny w normie. Nie wchodzą w grę żadne obsuwy czasowe.

Proszę o namiary na sprawdzone warsztaty w okolicy najlepiej 50km od Jarosławia.
 
 
Seed
Średniozaawansowany

Samochód: BMW e39
Silnik: 2.5 L
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-05-06, 11:27   

Sprężarki regenerowane sprzedaje gość pod łańcutem. Cena chyba 250-300zł musisz oddać starą.
Przerabiałem temat kompletnej naprawy klimy w B5. Robili mi to w Lutoryżu Firma Full-car.
Ja miałem po starej sprężarce opiłki w układzie które zacierały kolejne. Zadzwoń podpytaj.
A w tych rurkach powinny być małe filterki.
 
 
renovatio

Samochód: Audi A3 8L
Silnik: 1.9 TDI ASV 110KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-06-07, 08:50   

Witam , podpina się pod temat.
Też szukam jakiejś konkretnej firmy gówno by mi sprawdziła gówno jest nie tak z klimą.
Okolice Rzeszowa.
Objawy mam takie, było zerwane sprzęgło klimy, kupiłem nowe mechanika (Bruno z forum) założył nowe, odpaliliśmy sprężarka ładnie kręciła przez chwilę i nagle stanęła sprzęgło dalej się obracało a sprężarka stała, pojawiło się dużo dymu, wyłączyliśmy.
Diagnoza pewnie zatarta sprężarka.
Tak więc szukam konkretnej fachowej firmy, gówno by mi naprawiła klimę. Z tego gówno się dowiadywałem to wymiana sprężarki i płukanie układu i nowy osuszacz. Wiem że zaboli to moją kieszeń, dlatego mógłby ktoś polecić w okolicach Rzeszowa solidny zakład który zrobi i da gwarancję że to będzie działać.
Ostatnio zmieniony przez renovatio 2016-06-07, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PuSzEk
Średniozaawansowany


Samochód: Audi Coupe/VW Bora
Silnik: 2.8 V6/2.0 8v
Imię: Bartek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 162
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-06-07, 16:04   

ul.Langiewicza 36A(Szyld Wulkanizacja, Klimatyzacja, Diagnostyka Komputerowa) pare lat temu tam byłem i było ok
Ostatnio zmieniony przez PuSzEk 2016-06-07, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
marko125.90
Średniozaawansowany

Samochód: Golf MK2
Silnik: 1.8
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 178
Skąd: DE
Wysłany: 2016-06-07, 20:00   

Ja robiłem u gościa, gówno Seed pisał. Wszystko działa jak należy, 3 tygodnie już użytkuję, bo udało się zjechać wcześniej do PL. Wszystko robi na miejscu i daje rok gwarancji. No i jak się umówiłem na konkretny dzień, to wtedy faktycznie zrobił mi to auto. Czasami jest z tym problem "Aaa bo panie to nie takie proste jest...". Problem w tym, że do 24lipca go nie ma. Po tym terminie można szukać go na olx'ie.
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-06-11, 09:11   

Może nie na podkarpaciu, ale pomogę z klimą:
Wola Rzędzińska 70B 33-150.
Gość zmienił cały nieszczelny układ na nowo i jest wszystmo sprawne od 2 lat :prosze:
 
 
 
hypiak

Samochód: Audi A8
Silnik: AQF
Imię: Maciek
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 8
Skąd: Oleszyce/Rzeszów
Wysłany: 2016-06-11, 16:13   

Witam
Mogę naprawić większośc klim . Zaczernie k. Rzeszowa (5km) mój tel 605 883 855
Ogólnie prowadzę serwis :)
 
 
eddie
Średniozaawansowany

Samochód: audi a6 c5 allroad
Silnik: 2,7 biturbo
Imię: Stanisław
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 67
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-06-15, 13:26   

układ wydechowy kilka razy reanimowałem w rzeszowie na ulicy borowej jest zakłąd tłumikarski i moge polecić, choć ostatnio odpuscili jeden temat. Jade z tym tematem dzisiaj do szówska podobno jest połapany spawacz.
 
 
marko125.90
Średniozaawansowany

Samochód: Golf MK2
Silnik: 1.8
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 178
Skąd: DE
Wysłany: 2016-06-15, 13:35   

No właśnie na Borowej jestem umówiony. Zobaczymy gówno i jak
 
 
eddie
Średniozaawansowany

Samochód: audi a6 c5 allroad
Silnik: 2,7 biturbo
Imię: Stanisław
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 67
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-06-17, 11:54   

to zalezy gówno chcesz zrobic...ja z borowej byłem zawsze mega zadowolony ale ostatnio jak mowiłem coś sobie odpuscili. Specjalnie po wstepnych ogledzinach umawiałęm sie 2 tyg do przodu aby wszystkim pasowało, wszystko ustalone , przyjezdzam na umowiny termin i ...mlaskanie abo to a bo tamto bo to roboty na dwa dni a roboty maja duzo no ale nic panowie stwierdzili ze sie zepną, jeden dzien zaczna pozniej ale zrobia to w jeden dzień . Przyedł dzien naprawy i juz p 2 godzinach otrzymałęm tel ze nic z tego ! (dwa łaczniki elastyczne do wymiany) ze to motr trzeba wydzierac tamto siamto, no to załamka samochod odebrałęm. I znalazłem fachmana w Szówsku, popatrzył popatrzył, wymierzył powiedział gówno trzeba kupic i raczej nieprzewiduje jakis specjalnych problemów. Ja mu mowie ze tam ciezko zeby obspawac to sie rozesmiał i mowi ze ma sprecjalne elekrode i wszystko sie zrobi. Powiem tak: OBY ! jak operacja przebiegnie pomyślnie a napewno tak bedzie moge dac numer
 
 
KoSTeK
Średniozaawansowany


Samochód: VW Golf 4
Silnik: 1.9 TDI 110KM AHF
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 165
Skąd: RPZ
Wysłany: 2016-06-17, 16:21   

Ja ze swoją klimą byłem tutaj :prosze: Auto-Moto-Rob

Sprawdził,doradził,wymienił,nabił klimę i jestem zadowolony :)
Ostatnio zmieniony przez KoSTeK 2016-06-17, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eddie
Średniozaawansowany

Samochód: audi a6 c5 allroad
Silnik: 2,7 biturbo
Imię: Stanisław
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 67
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-06-22, 06:36   

wielki minus dla panów z borowej ! w Szówsku pan chyba z mniejszym zapleczem poradził sobie z wymiana złaczek raz dwa, nic nie rozbierał nic nie podnosił opuszczał czy gówno tam. Normalnie wymiana, jedynie na gówno narzekał to spartolona robota poprzednika bo musiał ciąć przez stare spawy i tu sie napocił, a tak o wyjmowaniu silnika mowy nawet niebyło. Samochód teraz parcuje bajecznie ! cichutko tylko swist turbo i szum v6 pięknie :) więc z całego serca polecam !
 
 
nibymini

Samochód: Audi A4 B6
Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-06-23, 09:04   

Witam. Podbijam do tematu. Potrzebuje informacji gdzie i kto ogarnie mi klimatyzacje w A4 B6. Chodzi mi o kompleksowy serwis klimy z wymiana sprężarki , czyszczeniem układu. sprawdzeniem szczelności.
 
 
diabolo
Już coś naskrobał


Samochód: audi a3
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 253
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-06-23, 20:10   

EL-Car Borowa 6
 
 
Roshi


Samochód: Audi A6
Dołączył: 20 Lip 2017
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-03-26, 14:10   

gówno do układu wydechowego - wymieniałem jakiś czas temu katalizator i dowiedziałem się, że starą część można sprzedać na skupie - https://www.katalizatory-warszawa.pl/. To spora oszczędność pieniędzy, więc jeśli kogoś czeka taka wymiana to polecam zajrzeć na tą stronę.
 
 
mamuten20
Zaawansowany

Samochód: Bora Variant
Silnik: 1.9 TDI ASZ
Imię: Bartłomiej
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 443
Skąd: kolbuszowa
Wysłany: 2018-04-09, 15:41   

elcar na borowej zlikwidowany
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12