FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Saab 9-3 Aero & Alfa Romeo 147JTDm 16V
Autor Wiadomość
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-18, 21:05   Saab 9-3 Aero & Alfa Romeo 147JTDm 16V

Witam ;-)

Zacznę nie szablonowo ponieważ w temacie postaram się opisać dwa auta, które mamy w domu. Samochody modyfikowane są (symbolicznie) jednocześnie więc moim zdaniem nie potrzeby zakładać dwóch oddzielnych tematów. Oba samochody są na swój sposób ciekawe i warte zainteresowania ale o tym później. Postaram się je możliwie obiektywnie przedstawić, przybliżyć zalety, osiągi oraz subiektywne odczucia z ich użytkowania. Zdjęcia, które tutaj zamieszczam wykonywane były często na szybko, telefonem komórkowym ale myślę, że w niczym to nie będzie przeszkadzało. Do rzeczy ... ;-)



1. Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V Distincitve

Rok produkcji: 2005
Silnik: 1.9 JTD 16V M-Jet
Moc fabryczna: 150KM oraz 305Nm
Moc obecnie: 180KM oraz 360Nm
0-100km/h: 7.5s

Wyposażenie:
- ABS/TCS/VDC (ESP)
- 6x Airbag
- Skórzana tapicerka
- Tempomat
- Parktronic (czujniki parkowania tył)
- Audio 8 głośników
- Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja
- Pełna elektryka (szyby, lusterka, szyberdach)





Samochód kupiony żonie w prezencie z okazji dnia kobiet. Po roku użytkowania wykonania została modyfikacja oprogramowania sterującego pracą silnika w firmie HP-Performance. Na tegoroczny sezon letni zostały zakupione 17 calowe felgi z oponami w rozmiarze 215/45R17 (Barum Bravuris 3). Natomiast w zimie auto porusza się na felgach 16 calowych z oponami w rozmiarze 205/55R16 (Yokohama W. drive V905).



Samochód poza fajnym wyposażeniem, dobrym silnikiem i dynamiką jazdy posiada również bardzo fajne wnętrze:





Oraz to gówno w każdej Alfie jest najfaniejsze, układ kierowniczy o przełożeniu 2,25 obrotu (niewiele ponad 1 obrót w każdym kierunku):



Podsumowując muszę napisać, że samochodem podróżuje się naprawdę fajnie, zarówno w mieście (dynamika, układ kierowniczy) jak w trasie (skrzynia 6 biegów). W ubiegłym roku pojechaliśmy z żoną tym autem na wakacje do Wiednia. Trasę Rzeszów - Słowacki Raj - Wiedeń - Rzeszów pokonaliśmy na jednym baku - jedno tankowanie na BP w Rzeszowie :-) Pod wieloma względami taka Alfa przewyższa tym gówno oferuje takich konkurentów w klasie jak Golf IV ARL czy Leon 1M ARL - ale to tylko moja subiektywna ocena, jako były posiadacz auta VAG ;-) Jest to druga Alfa którą dane jest mi się od czasu do czasu poruszać i kolejna, z której wbrew obiegowym opiniom jest bardzo zadowolony :-)

2. Saab 9-3SS Aero

Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0T B207R
Moc fabryczna: 210KM oraz 300Nm
Moc obecnie: Jak wyżej
0-100km/h: 7.8s

Wyposażenie:
- ABS/TCS/ESP
- 10x Airbag
- Isofix
- Ksenonowe reflektory
- Coming home (doświetlanie drogi do domu)
- Night panel (wygaszanie deski rozdzielczej)
- Komputer pokładowy
- Skórzana tapicerka + podgrzewanie foteli
- Tempomat
- Parktronic (czujniki parkowania tył)
- Fabryczne Audio ICM3-ES13 300W (13 głośników, dwa wzmacniacze, Navi, telefon)
- Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja
- Pełna elektryka (szyby, składane lusterka)
- Czujnik deszczu
- Multifunkcyjna kierownica
- Fotochromatyczne lusterko wsteczne









Wnętrze:





Jest to fabryczna wersja Aero (niskie zawieszenie, hamulce 314mm, skrętna tylna oś, turbosprężarka Mitsubishi TD04 itd.) w najlepszej wersji wyposażenie w jakiej to auto było produkowane. Samochód porusza się na fabrycznych kołach 17 cali, na sezon letni nowe opony Hankook Ventus S1 Evo 2 w rozmiarze 225/45R17, na sezon zimowy Nokian WR A3 w rozmiarze 225/45R17. W planach mam jeszcze niewielkie podniesienie mocy tak aby osiągnąć 240-260KM. Jest to już mój drugi Saab w wersji Aero (poprzednio 9-5 Aero 262KM) i pewnie nie ostatni ;-) Ciężko jest mi być obiektywnym w stosunku do tych samochodów więc nie będę za dużo pisał - jak się jeździ ? ... super :-)

Samochód dobrze wyposażony, jak na tak niewielką moc całkiem żwawy i elastyczny, a ponadto jak to w Saabie, podróżowanie umila bardzo fajne, fabryczne nagłośnienie :-)

Jeszcze kilka zdjęć poniżej:





Pozdrawiam serdecznie i dziękuję tym, którzy dotarli do końca tego postu ;-)
Ostatnio zmieniony przez Boroweq 2017-04-18, 21:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
artur_91.1991
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Seat Ibiza Fl
Imię: Artur
Pomógł: 20 razy
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 1169
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-18, 21:38   

no wreszcie :)
Alfa na + jak i Saab.
Z Saabem miałem przyjemność przypadkiem łapać się w jedną z piątkowych nocy :-) :prosze:
Ostatnio zmieniony przez artur_91.1991 2017-04-18, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-30, 15:08   

artur_91.1991 napisał/a:
no wreszcie :)
Alfa na + jak i Saab.
Z Saabem miałem przyjemność przypadkiem łapać się w jedną z piątkowych nocy :-) :prosze:


Dokładnie, jak za dawnych czasów ;-) Ibiza prezentuje się na drodze naprawdę fajnie :-)

Saab w końcu dostał przyzwoite opony (wspomniane przeze mnie w pierwszym poście). Samochód w momencie zakupu, a oba auta mamy w domu już od ponad roku poruszał się na oponach Continental Sportcontact 2 dot 2010 i Firestone Firehawk SZ90 dot 2015. Po zakupie Hankooków Ventus S1 Evo 2 auto w końcu zaczęło się prowadzić tak jak powinno :-)



Na montaż i kolejne modyfikacje, wciąż w bagażniku czeka filtr powietrza:



Przy okazji wymiany oleju oraz uszczelki pokrywy zaworów mogłem przekonać się w jakim stanie wizualnym jest silnik. Całość wraz z nowym rozrządem prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, gówno jest dobrym potwierdzeniem opinii o silnikach b207r:



Ponadto, od jednego z forumowiczów udało kupić wosk Soft99 Fusso Coat 12 Dark, tak aby na sezon zabezpieczyć lakier obu aut. Wciąż jednak czekam na lepszą pogodę, więc nie miałem jeszcze okazji testować tego specyfiku:



Pozdrawiam ;-)
Ostatnio zmieniony przez Boroweq 2017-04-30, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafałek


Samochód: E60 535d+
Silnik: M57D30TOP
Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-24, 19:58   

Piotrek napisz lepiej, które auto ma lepszy dół ;)
 
 
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-02-12, 21:20   

Nowy zakup dla żony, w sam raz na walentynki - Alfa Romeo 147 Ducati Corse



Samochód wyprodukowany w zaledwie 500 egzemplarzach, wyposażony fabrycznie w silnik 1.9JTDm 16V o mocy 170KM i 330Nm wraz ze szperą Torsen Q2.

W związku z powyższym opisywana na początku tematu Alfa Romeo 147 (aktualne zdjęcia poniżej) jest na sprzedaż. Gdyby ktoś szukał fajnego, pewnego, zadbanego i żwawego auta to szczerze polecam:

https://www.olx.pl/oferta...27d7da;promoted



Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony przez Boroweq 2018-02-13, 04:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kornat
Zaawansowany

Samochód: Seat 1M2/Saab 9-3 II FL
Silnik: TDI VP37/ 2.0t
Imię: Konrad
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 357
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-13, 08:02   

Boroweq napisał/a:
w Saabie, podróżowanie umila bardzo fajne, fabryczne nagłośnienie :-)

I te światłowody :D

Boroweq napisał/a:
w najlepszej wersji wyposażenie w jakiej to auto było produkowane.


Brakuje elektryki foteli.

Ogólnie "Oreo" bardzo fajne, ja szukałem takiego, ale nic ciekawego nie trafiłem, więc zakupiłem poliftową wersję z 175KM silnikiem.
 
 
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-02-17, 19:35   

Ze światłowodami nie mam problemów, a samo Audio jak na seryjne nagłośnienie gra bardzo fajnie ;-)

Czarna Alfa w czwartek 15 lutego zmieniła właściciela więc ogłoszenie z postu powyżej jest nieaktualne.

Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony przez Boroweq 2018-02-17, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-10-16, 12:58   

Czarna Alfa sprzedana i w jej miejsce - drobna aktualizacja tematu:

1. Alfa Romeo 147 Q2 Ducati Corse

Rok produkcji: 2008
Silnik: 1.9 JTD 16V M-Jet
Moc fabryczna: 170KM oraz 330Nm
Moc obecnie: 190KM oraz 378Nm
0-100km/h: ok. 7.3s

Wyposażenie:
- Mechanizm różnicowy Q2 (szpera Torsen)
- Felgi 18 cali wraz z oponami Vredestein Ultrac Sessanta
- ABS/TCS/VDC (ESP)
- 6x Airbag
- Skórzana tapicerka Ducati Corse (Recaro)
- Tempomat
- Parktronic (czujniki parkowania tył)
- Audio 8 głośników
- Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja
- Pełna elektryka (szyby, lusterka, szyberdach)
- Czarne wnętrze wraz z podsufitką


Udało się kupić żonie swego rodzaju rodzynka. Samochód produkowany przy współpracy z działem wyścigowym Ducati Corse, wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach. W dużym skrócie, fabryczna szpera Torsen, fabryczna moc 170KM@330Nm, przycisk "Sport" w kabinie za pomocą którego zmienia się charakterystykę pracy jednostki napędowej, specjalny brązowy lakier, inne wnętrze (czarne), inne zegary, fabrycznie 18 calowe koła, zawieszenie niższe o 2cm + dużo innych zmian mechanicznych w stosunku do poprzednika (bardzo wydajne wtryskiwacze, mocne sprzegło, inna skrzynia biegów).






Na koniec potwierdzenie mocy:

Ostatnio zmieniony przez Boroweq 2018-10-16, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-12, 22:00   

Prezent pod choinkę od żony:

3. Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Sportpack 3

Rok produkcji: 1998
Silnik: 2.5 V6 24V
Moc fabryczna: 190KM oraz 222Nm
Moc obecnie: brak pomiarów
0-100km/h: 7.3s

Wyposażenie:
- Wersja sportpack 3 (fabryczne zawieszenie Eibach -40mm, karbonowe kolorystyka wnętrza, skórzane wnętrze Momo, pakiet stylistyczny zewnętrzny, czarne zegary podświetlane na czerwono)
- Felgi 16 cali, oryginał sportpack tzw. "telefony"
- Klimatyzacja
- Podgrzewane fotele
- ABS
- Elektryczne szyby, lusterka
- Ciemne soczewkowe reflektory



Szukałem samochody typowo weekendowego, który będzie dostarczał frajdy z jazdy nawet wtedy gdy będę poruszał się w korkach. Rozglądałem się Alfa 156v6, Alfą 155V6/2,0TS 16V/2.0TS 8V, Alfa 146Ti, Lancią kappą 3.0V6 oraz Subaru Imprezą GT.

Dosłownie w Wigilię, zaraz z samego rana udało się sfinalizować zakup V6 busso w nadwoziu AR156 w wersji sport pack 3 oraz dosyć fajnym kolorze Blue Cosmo i takim oto sposobem do AR147DC oraz Saab 9-3Aero dołączył kolejny, typowo weekendowy pojazd na wycieczki z moimi trzema dziewczynami (żona i dwie córki) :-)
 
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2019-01-13, 09:45   

Piotrek ale to takie wycieczki do 5 kilometrów od centrum ? :)
Jak czytam to nie wierzę normalnie - a był z Ciebie takie normalny facet :bije: :roftl: ;-)
 
 
b_kamill
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Polo GTI
Silnik: Tttturbo
Imię: Kamil
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 922
Skąd: Lecka
Wysłany: 2019-01-13, 12:36   

Jak raz kupił Alfę, tak teraz żyć bez nich nie może :mrgreen:
 
 
 
Boroweq
Nowicjusz


Samochód: Saab Aero
Silnik: 2.0T
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-02-24, 10:07   

Dokładnie - wycieczki w okół trzepaka ;-)

Już tych wycieczek troszkę było, auto sprawuje się bardzo dobrze i wydaje się że mimo wieku trzyma seryjne parametry jeżeli chodzi o osiągi. Ostatnio pogoda nas troszkę rozpieszcza więc skorzystałem z okazji aby umyć samochód i zrobić lepszej jakości zdjęcia:




Wnętrze:




Pozdrawiam ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15