FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Katalizator w AZD
Autor Wiadomość
krlb
Średniozaawansowany

Samochód: Bora | Golf MK1
Imię: Karol
Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 72
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2017-06-23, 21:13   Katalizator w AZD

Pytanie kieruję głównie do szczęśliwych posiadaczy tego niezawodnego motoru.
Od dłuższego czasu coś mi dzwoni w wydechu. Podejrzewam o to właśnie wspomniany katalizator. I tutaj mam drobny problem. Chyba każdy wie gówno to za silnik. U mnie na szczęście jeździ bezawaryjnie i dlatego boję się tego ruszać, żeby coś się przypadkiem nie zaczęło walić.
Czy ktoś z was usuwał może katalizator z tego silnika? Jak tak to u kogo i jak się sprawuje silnik po tym zabiegu? Może któryś z naszych forumowych mechaników robił coś takiego?
Z tego gówno się dowiadywałem w tych silnikach są dwie sondy lambda (przed i za katalizatorem) i mogą być problemy z ominięciem tego.
Druga opcja wydaje mi się bezpieczniejsza, ale droższa (nowy kat.).

Bardziej by mnie interesowało usunięcie całego kata, ale jakby miały być potem jakieś problemy to wolę nie ryzykować.

Doradźcie coś
 
 
Arteon


Samochód: Skoda Octavia III
Silnik: 2.0tdi 150KM
Imię: Damian
Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-07-18, 15:00   

Sporo osób wycina katalizatory w różnych rodzajach / modelach samochodów i raczej mało kto ma później z tym problemy. Sam wycinałem katalizator w niejednym pojeździe i wszystko zawsze było okej, więc na Twoim miejscu też bym się nie obawiał. Na http://katalizatorychrzanow.pl/ znajdziesz cennik, na którym sprawdzisz po numerach katalizatora, ile możesz za niego dostać, a w razie problemów nawet dojadą do Ciebie i dokonają wyceny. Jakbyś miał problem to mogę pomóc Ci w znalezieniu kata w cenniku. Dziś sporo osób się pozbywa ich z układu wydechowego. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9