FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabia Tofika
Autor Wiadomość
^Sn1PeR^
Zaawansowany


Samochód: Skoda Fabia VRS
Silnik: 1.9 ASZ 131KM
Imię: Filip
Wiek: 32
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 356
Skąd: Kąkolówka
Wysłany: 2015-01-11, 10:43   

a ja powiem tak b_kamil zapodal dobra ropozycje do modzenia :), Jakubie i o lusterkach Ci tez mowilem :megafon: :bije: to nie szybcy i wsciekli :P, zaloz dwa male lub dwa duze i bedzie malina :), zaloz gwint czy springi jak juz chcesz:D moge Ci sprzedac moje hehe :D noi kolko mozesz ladowac 17" spokojnie ja mam 17" 215/40 i isiedzi dobrze na 7,5", trzeba rozkrecic dzial SKODA ale tez nie do przesady zeby zachwile sie u nas nie naroilo tego bo fajnie jest miec cos innego i wyjatkowego ;), gówno do hamulcow masz plan to rob moze akurat kiedys najdzie ochota na swapa 1.8T i bedziesz mial juz gotowe :)
 
 
 
RyBa92d
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-12, 12:56   

MlodyKoguT napisał/a:
to przede wszystkim luke w nadkolu musisz zmniejszyc bo to sie najbardziej rzuca w oczy :-P


tak tak racja


tez widziałem samochód i modzącego właściciela...
 
 
c0nn3ct
Średniozaawansowany

Samochód: Octavia RS
Wiek: 34
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 113
Skąd: RMI
Wysłany: 2015-01-13, 05:05   


Fabia kombi na Spider'ach 17 też fajnie się prezentuje ;) na to 195/40 i już jest sympatycznie ;)
 
 
GOT_SPL
Uzależniony od postów


Samochód: Audi A6 C7 Avant
Silnik: CGQB
Imię: Damian
Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3120
Skąd: Rz-ów okolice
Wysłany: 2015-01-13, 07:17   

17"do tego modelu jest optymalnym kołem z guma 205/40 kwestia jaka szerokość felgi będzie :-D
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2015-01-13, 21:54   

przy 7,5 cala podeszlaby taka guma (mowa o 205), na 7 wejdzie 195 bo taka mam opone na takiej szerokosci felgach
Ostatnio zmieniony przez Tofik 2015-01-13, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOT_SPL
Uzależniony od postów


Samochód: Audi A6 C7 Avant
Silnik: CGQB
Imię: Damian
Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3120
Skąd: Rz-ów okolice
Wysłany: 2015-01-13, 21:56   

popatrz u mnie w temacie mam na 7.5J 205/40 spokojnie 185.35 sie naciąga na 7.5J
 
 
HudY
Zaawansowany

Samochód: RWD
Silnik: 3.0 M-pałer*
Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 307
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-01-20, 20:24   

Fajnie, że nie będzie nudna seryjna fabia w kombiaku.
Hebel wkładaj większy, podkarpacie to jak by nie patrzeć teren pagórkowaty i gówno chwilę lepszy hamulec może się przydać. U ojca w 1z też zmieniałem z niewentylowanego 280 na wentylowane 288 i różnica spora ;-)
Dasz ładne koło, nieco niższy zawias, może ciemne szyby i będzie nieźle.
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-02-21, 14:31   

Długo mnie tu nie było tak więc kotleta trochę odgrzewam. Duża Fabia została sprzedana.
Ale prezentuję drugi i mniejszy

- Marka: Skoda
- Model: Fabia
- Rok produkcji: 2005
- Kolor: 9910/LC9Z
- Pojemność: 1896cm³
- Moc: 74kW/101KM
- Silnik: TDI AXR
- Wyposażenie: Pakiet zderzaków RS, Skórzane fotele, mieszek i dźwignia ręcznego, tempomat, klimatyzacja, FIS (duży komputer pokładowy Maxi-Dot), ESP, ABS, tarcze z tyłu

MODYFIKACJE:
- Car Audio: na razie jest seria: Radio Symphony, 4 gwizdki, 2 głośniki 13 i 2 17ki
- Felgi: na razie stal 15. Na sezon myślę, że jakiś walec uwinę ;-)
- Opony: Hankooki 185/55R15
- Zawieszenie: seria
- Opis zewnętrzny: jedyne gówno już jest, to zderzaki z RS'a i przyciemniane szyby
- Wnętrze: na razie nic nie robione

Auto kupione u zachodnich sąsiadów z przebiegiem 279 tysięcy km. Bogate wyposażenie, ale jeszcze bardziej dopieści się we wnętrzu jak i na zewnątrz i coś tam mechanicznie poddłubać ewentualnie. Na razie uległy zmianie filtry i olej.

PLANY: na razie ogarnąć auto do ładu, usunąć wgniotki po gradzie z dachu, jakieś konkretne car-audio, felga na lato + może jakiś wzrost mocy :mrgreen:
Na razie tak się wozidło prezentuje:








Wybaczcie z jakość, ale pstrykane kalkulatorem, jak dorwę jakąś dobrą porę i pstrykadło do zdjęć to porobię ładniejsze zdjęcia
Pozdrawiam :-D
 
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-02-21, 17:03   

To nie jest wersja "100 Edition"?
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-02-27, 20:20   

Majeczka napisał/a:
To nie jest wersja "100 Edition"?

Dokładnie ta ;)
 
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-02-27, 22:13   

No to trzeba obmacać *_* :D
Poka nakładki na progi i czemu nie ma xenonu?
Trochę obniżyć i każdy powie, że to vRS ;)
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-02-28, 15:46   

spotkać się nie jest problem ;-) zdjęć nakładek nie mam niestety, a Fabię na razie taką kupiłem, to skąd miałem lampy mieć? :-P Plan na ksenon jest, tak więc nie nerwiście :pilka:
Ostatnio zmieniony przez Tofik 2016-02-28, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-02-28, 18:34   

Na święta będę w PL to można się ustawić, chociaż auto cały ten czas będzie w garażu :mrgreen:
gówno do xenonu, on też w wersji 100 Edition był chyba w standardzie, tylko wysokością zawieszenia, silnikiem i trochę wnętrzem się różni ta wersja od vRS, więc zobacz czy tylko lampy są zamienione, może reszta instalacji jest, jak to zazwyczaj jest ;-)
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-02-28, 21:01   

ja wracam też na PL dopiero po świętach, tak więc auto garażuje ;-)
Edition 100 osobiście nie widziałem w Polsce, tak więc nie powiem ci, czy były Reflektory ksenonowe w standardzie. Może była opcja w zależności na jaki rynek :-) Nawet w tej poniżej są zwykłe światła :-P
 
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-04-20, 16:17   

FatAss na ten stan, mimo tego że Bilsteiny siedzą :mrgreen:


Głośniki zakupione, posprawdzane i niebawem modzone:


Parę fotek z małej sesji: :-)





Majeczka, specjalnie dla ciebie nakładki, sorry że brudne :-P


Na ten czas wsio :mikolaj:
 
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-04-20, 20:15   

Tofik, dziękóVWka za fote! :-D Jeszcze chętnie bym zobaczył zdjęcie wlepy z bagażnika i wtedy już będę pewien, że to 100Edition :fuck:
tej wersji jeszcze mniej widziałem jak vRS !!! jest rodzyn ;-)
Znajomi mi piszą, że "nowa ereska się pojawiła na mieście" :lol:
Tylne lampy masz już z wersji poliftingowej, a i fajnie zobaczyć zdjęcia z dobrze mi znanych rejonów ;-)
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-04-20, 20:31   

Tylko Boki ;-)

 
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-04-20, 20:33   

Wiesz może o jakiś prospektach ?
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-04-20, 21:00   

jak przepatrzę szafkę to może znajdę. Być może gdzieś mam ;)
 
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2016-08-14, 08:19   

Kogutoguar jeździ, się sprawuje i póki gówno nie jest nic robione. Mam nadzieję, że bliżej zimy będzie coś grzebane. Ktokolwiek chce oglądać więcej, to zapraszam TUTAJ na funpage na FB ;)
Na ten moment została umyta i na szybko przeczyszczona na zewnątrz Quick-detailerem, zaś w środku przepędzelkowana Sonaxem do kokpitu.
Została również zakupiona krótka antena :prosze:










I jeszcze sprzed miesiąca ustawka ze znaną tu RSką Majeczki :-) zdjęcia z innego forum wyciągnięte :P



Na razie tyle :galareta:
Ostatnio zmieniony przez Tofik 2016-08-14, 08:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2017-05-05, 00:14   

Kilkanascie slow nt. Fabii
300 tysiecy przebiegu zbliza sie wielkimi krokami, ale w czarnej kozie podzialy sie mile i nieprzyjemne sytuacje. Zaczne jednak od poczatku, zeby byc na biezaco ;-)

Wrzesien byl cichy, ale zeby nie bylo pustego miesiaca, to zakupilem na wakacjach ub. roku lusterko duze. Bubel okazal sie na tyle taki, ze byly zle kostki. W oka mgnieniu wszystko zostalo porobione jak nalezy, przelutowane i zamontowane :)




Po dlugiej ciszy zamontowalem zakupione rok tem ruadio Pioneer AVH-280BT. Pokminilem, porobilem, wlozylem i . . . kicha. Nie spelnia moich oczekiwan :-/ Moze jest i ladny ma swoja sylwetke, ma to i tamto, czego sie domagalem, ale nie pasuje mi jakos w tym aucie. Przez wycieraczki zakloca odbior czestotliwosci, gówno doszedlem do wniosku, ze go nie chce, dlatego kto chce to walic smialo na PW kto by chcial.



W grudniu ub. roku zostaly zakupione felgi Japan Racing JR21. wymiary: 8Jx17, ET35, otwor centrujacy 74.1, rozstaw 5x100/114.3, kolor Hyperblack. Wyglad felgi dla mnie - kosa.
Spy foto na razie na proformie i bez gum z tego wzgledu, ze byly robione zdjecia na poczatku roku.




W styczniu wybralem sie na mala wyprawke do Zamoscia celem kupna bardzo fajnej czesci do Fabianki. zakupilem sobie blok BPX z calym osprzetem i ze skrzynia GUC. Do tego jeszcze polosie i komputer. Przy czystej okazji dokupilem sobie jeszcze 2 kola z Ibizy cupry, ale szczerze sie glowie czy to byl madry wybor z nimi :roll:




Niebawem zas przy okazji chwili wolnej, rozebralem puszke powietrza i dobralem sie do bolaczki w kazdym sezonie zimowym. Nazywa sie ona zamarznieta zlaczka spryskiwaczy, gdzie pod cisnieniem rozdziera wezyk. obie czesci zatrzasniete i tylna wycieraczka sie sprawuje bez obawien ze spryskiwaczem :-)




W lutym 5. minal rok, odkad posiadam Fabianke. Przejechane gówno prawda niewiele bylo, bo z 12kkm, ale bezawaryjnej jazdy. Samochod sprawuje sie git jak dla mnie, jednak nie pasuje mi pare rzeczy, dlatego trzeba w niej podlubac. Wiele nie zostało porobione w tym roku, poniewaz nie bylem pewien, jak bedzie sytuacja wygladac z Czarnula :-)
W walentynki Fabienne dostala troche makijazu na zderzak w postaci ksenonow oryginalnych skubnietych w Przemyslu za smieszna gotowke :mrgreen:




Jednak po pewnym czasie zauwazylem, ze na spodzie obudowy prawej lampy nie mam jednego uchwytu, dlatego wiec musze zakupic jeszcze jedna prawa kompletna soczewke.
Nastepnie oddac do polerki i na koncu wymienic palniki na Philipsy 6kK :-)
Marzec zaczal sie od reperatury bagaznika, gaz w starych OEM silownikach przy -24°C powiedzialy "papa", wiec zakupilem nowe z Magneti. Przynajmniej klapa mi na glowe nie spadnie :lol:




Niebawem nie bylo juz jednak tak przyjemnie. Wracajac z pracy zauwazylem, ze jakis palant wpieprzyl sie calym zderzakiem, uszkodzil mi kratke z grilla, zrysowal mi zderzak i odjechal. Niestety nie bylo ani swiadka ani pozostawionej rejestracji ani komorki ani za reke nie zlapalem ani nic. Trzeba znowu z przymusu wyciagnac kase :-/




W kwietniu dorobilem sobie wsteczne zarowki LEDowe. gówno najlepsze + i - wystepowal w obu + . Takiego patentu tych zarowek jeszcze nie widziale, to lutownica kabelek pociagnac z cyny do obudowy izolacja i wkladamy do koszyczka. Skaza okazala sie taka ze po wbiciu wstecznego Pioneera zakloca, ze fale gubi, totez jest drugi powod dla nie chcenia tego radia :roll: ale wazne ze zarowka dziala.





Zas powrot na swieta byl tak zajebisty, ze chcialbym pogratulowac idiocie od infrastruktury za budowe na A4ce. 10 km korka powiekszyly sie do 20 a czas przejazdu zwiekszyl sie z godziny do dwoch. Myslalem, ze to przeboleje, jednak Fabia nie wytrzymywala z czasem kiedy korek sie wydluzal i wykipiala prawie ze. Po krotkim ostudzeniu pojechalem dalej do domu.



Po wielkanocy kupilem termostat, gdyz przypuszczam, to on byl sprawca calego zamieszania. Rozebralem ze szwagrem alternator i dobralismy sie do termostatu. Dolalismy plynu i hulalo wszystko w miare. Pozniej z kumplem szwagra spasowalismy zderzak po montazu hokejki, ktora goscila pod zderzakiem u Majeczki w Fabii RS :prosze: sruby nie byly do konca moim oczekiwaniem, totez zanituje dziurki i amen :-D





W miedzy czasie w ramach relaksu wybralem sie na otwarcie sezonu strefa.gti do Krosna. Prezentowac nie bylo gówno. Seria, koza, stalukolpak :->





Po zabawach zostaly zakupione opony na ww. felunie. Nexen N'Fera SU1 205/40R17 84W XL. w komplecie zostaly dodanane sztywne zawory powietrza i do tego dokupione pierscienie centrujace, 74.1 -> 57.1. Calosc po prostu mega ^^



Kolejnym zakupem bylo dosc dlugo i gwalcone plastiki czarne, na ktore w koncu sie doczekalem + uszczelki. Do kompletnego montazu podsufitki brakuje mi tylko i wylacznie sufitu czarnego. Reszta pierdolek, czyli raczki - blahostka




Przelomem kwietnia/maja udalo mi sie skombinowac warsztat gdzie moglem odstawic auto na swap porzadniejszego silnika :-P gówno i jak bedzie to juz sie okaze po "psuciu" :galareta:




Na razie poki gówno to wsio. Dobranoc :fuck:
 
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2017-07-05, 18:26   

No to troszkę przeczyszczę wątek Skody
Silnik włożony, dotarty po 2 tysiakach dość rozsądnie i po moich stwierdzeniach, że jak na te 160 Qńa w małym autku to nie jedzie, to zapierdziela jak szatan :P

Po swapie przekładka zimowych szprychówek na JRy. Doszły również do nich dystanse 20mm(P)/13mm(T), a w między czasie była pora na montaż gwintu z ST, seria X.





A Skoda prezentuje się tak na ten sezon: :pilka:






Jeszcze do ogarnięcia N75, FMICek i wydech. Po tym wszystkim na ten sezon myślę, że chyba tyle będzie wariactwa :rotfl:
 
 
 
Tofik
Nowicjusz

Samochód: Skoda Fabia R Edition100
Silnik: TDI AXR>BPX PD
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 37
Skąd: RDE
Wysłany: 2018-01-10, 12:13   

Siemanko w Nowym Roku :)
Pora trochę wspomnieć miniony rok 2017. Przez cały ten okres Fabia przejechała 17 tysięcy km, zaś po swapie 9 tysięcy.
Styczeń: na Nowy Rok zakupione felgi Japan Racing JR21. W aucie raczej się nic nie działo oprócz drobnych napraw usterek takich, jak spięcie wężyków do tylnych spryskiwaczy na szybkozłączkach. na początku roku został kupiony silnik ze skrzynią.
Luty: założone ksenony, choć bez osprzętu, to dalej są u mnie założone. W planie mam zakup i montaż ORI części do poziomowania i sprysków na lampy.
Marzec / kwiecień: Naprawa termostatu jeszcze w starym silniku przy 297 tysiącach km przebiegu i otwarcie sezonu 2k17 w Krośnie przez strefaGTI.pl, zakup opon do felg i montaż lotki z Leona Cupra R
Maj: auto zostało oddane do warsztatu na przekładkę silnika, z którego nie jestem zadowolony: niesprawne ESP, wyłączające się Turbo, pogubione parę moich rzeczy prywatnych, o które nie mieli prawa wtykać swoich brudnych łap. Muszę dokupić pogubione części z Fabii oraz znaleźć gramotnego mechanika w rejonach podkarpacie/lubelskie/małopolskie
Czerwiec: dekontaminacja lakieru, woskowanie, polerka lamp, oczyszczenie skórzanych foteli i powłoka kwarcowa, powłoka również trafiłą na nowe felgi, jak i dressing na opony. Zawitało również zawieszenie ST Suspensions seria X
Lipiec / sierpień: zatrzymanie Fabii przez niemiecką policję, sholowanie na parking, odstawienie do warsztatu i montaż klocków hamulcowych z tyłu + drążek stabilizatora z prawej strony przód,przymusowe przerejestrowanie auta na niemieckie blachy
Wrzesień: montaż nawigacji MFD, skórzanych ORI podłokietników zabezpieczonych powłoką kwarcową, montaż czujnika hamulca ze Skody Octavii oraz zakończenie sezonu 10. zlotem Fabii Club Gwiezdna Flota i Fabii Club. Zgarnięte I miejsce za najładniejsze wnętrze oraz III za najładniejszą felgę :) Na uboczu jeszcze w między czasie był robiony zderzak przedni, ale to pokażę, jak będzie gotowy. Lampki obrysowe zostały zastąpione LEDami. Monstrum do dziś jeździ. niby projekt z niego jest, ale jeździ się nim do pracy. Plan na najbliższy czas jest, żeby zmienić IC z wersji 100 konnej na coś lepszego wraz z orurowaniem. Jeżeli uda mi się finansowo ogarnąć sprawę, to mam nadzieję cichą, że wpadną większe hamulce, ale obiecywać nic nie chcę, ponieważ planów od groma ciut ciut jest, nie mówiąc o ww. Xenonach, a do ogarnięcia jest jeszcze skompletowanie rzeczy do Radionawigacji, oraz chciałbym założyć ORI czujniki parkowania. Ciężki rok się zapowiada, ale ciekawy :)












Zdjęć na razie tyle. Jak będzie grubszy update, to jeszcze napiszę. Pozdro dla wszystkich ;) :roftl:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
https://bestpartner.pl części samochodowe medcom.com.pl

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12