FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Golf MK1 GTI
Autor Wiadomość
padlak

Samochód: Golf MK1
Silnik: 1.8 -> 1.8T
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-03-02, 23:02   Golf MK1 GTI

Witam,
Nie wiem czy forum jeszcze żyję ale... Spróbuję się wkręcić :)

A więc od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Golfa MK1 GTI (niestety po szczepanie)

Samochód znam od 11 lat był kiedyś w posiadaniu mojego kolegi który zaczął projekt i niestety go nigdy nie dokończył (auto stało najpierw w garażu a następne 7 lat na parkingu) aż w końcu odkupiłem je od niego i przybyło długą drogę na lawecie ze Szczecina aż do Łańcuta :)

Niestety trochę inna była moda 11 lat temu na tuning takich aut więc proszę o wyrozumiałość :) wszystko wróci do normy ;)

A więc jest to Golf MK1 1.8 GTI szeroka lampa
Kolor: Burgundowy :)
Moc? Nigdy nie była mierzona
Wyposażenie: Nie ma gówno wymieniać :) fabryczny szyberdach i elektryczne szyby

Modyfikacje:
Audio brak, pewnie jakieś się z czasem pojawi ale nie jest to priorytet
Felgi to miks :) kolega chciał go na rajdowego robić.
Zawieszenie z tego gówno pamiętam to chyba KONI
Samochód został pomalowany na kolor burgundowy niestety czas zrobił swoje i znowu trzeba będzie robić blacharkę.
Wnętrze? Za wiele nie ma :) kubełki bimarco deska i kierownica :)

PLANY:
Tutaj już mam większe pole do popisu :)

Na pierwszy strzał pójdzie silnik, dawca już jest, będzie to 1.8T AUM + Turbo K04 + Wtryski 380, turbo które dostałem razem z dawcą nadaje się do regeneracji więc jak fundusze pozwolą może uda się zrobić hybrydę, plany na moc bez hybrydy celuję w 250-270 koników a z hybrydą chciał bym zrobić atak na 3 z przodu. Po udanym swapie chciałbym wszystko wyciągnąć i rozebrać auto do ostatniej śrubki, zrobić blacharkę, przede wszystkim przywrócić klamki :) i pomalować je na jakiś fajny kolor, może oryginalny mars red lub może coś oliwkowego lub pomarańczowego :) na pewno montaż porządnych hamulców żeby było bezpiecznie tym hamować :) montaż wspomagania, maglownice już zakupiłem :)
Pewnie jeszcze dużo dojdzie w trakcie prac, na razie jestem na etapie kompletowania gratów gdyż mieszkam za granicą a planowany jest powrót na stałe w tym roku i start z projektem :)













Ostatnio zmieniony przez padlak 2018-03-19, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barti.k3
Średniozaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: 1.6 AKL
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 109
Skąd: okolice RLA
Wysłany: 2018-03-03, 13:25   

Całkiem ładny egzemplarz. Powodzenia w modach
 
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-03-03, 18:08   

Trzymam zawzięcie kciuki ;-)
Na pewno uda się go wrócić do żywych.
 
 
padlak

Samochód: Golf MK1
Silnik: 1.8 -> 1.8T
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-03-03, 21:25   

Dzieki kazde slowo wsparcia na pewno sie przyda :)
Moze jest ktos jeszcze aktywny na forum kto robil podobnego swapa? Mialbym kilka pytan.
Btw. Mozecie polecic jakiegos tunera ktory usunal by immo z me7.5? Zaklad godny polecenia regenerujacy/modyfikujacy turbo
Zaklad ktory zrobil by uklad wydechowy?
 
 
max241
Średniozaawansowany

Samochód: Golf II
Silnik: TDI
Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 81
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-03-04, 11:00   

Wszystko przed Tobą - dobrze że chcesz ratować mk1 - ale jeśli wizualnie chcesz aby było to ori GTI to musisz szykować gruby portfel - patrząc na ceny części. Sam szukam najzwyklejszego tylnego zderzaka w dobrym stanie do mk1 - ceny są masakryczne. Ale - powodzenia i trzymam kciuki!!
 
 
padlak

Samochód: Golf MK1
Silnik: 1.8 -> 1.8T
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-03-04, 12:34   

Jedyne gówno mi brakuje to klamek, sierpow, zamka klapy i calego zestawu do wycieraczki na tyl, czy jest to oryginalne GTI to ciezko stwierdzic poniewaz vin zostal wyciety sa tylko numery nabite przez izbe celna, jednakze wyposazenie wskazuje ze jest to GTI, fotele mam oryginalne wymagaja tylko interwencji tapicera gdyz ktos juz je kiedys obszyl, a reszta to raczej drobiazgi.
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-03-04, 13:41   

Mi się wydaje że to może być LX z włożonym silnikiem z GTI.
Sporo na to wskazuje (deska, tunel dywan). Na to że silnik jest przełożony wskazuje brak ori mocowania pod podstawę filtra powietrza i wtrysku (w GTI jest dodatkowa łapka + zatrzaski), czy zwykła wycieraczka bez spoilerka od strony pasażera.
Łatwo sprawdzisz czy to ori GTI kładąc się pod autem, i sprawdzając czy z przodu jest stabilizator, i na tylnej belce jest dodatkowy stabilizator, oraz sprawdzając czy z przodu pod zderzakiem są dwa duże otwory do chłodzenia czy tylko jeden, a drugi jest pełny.
Myślę że warto zaglądnąć też na podsufitkę, GTI-ki miały czarną, zwykłe wersje szarą, to samo tyczy się daszków przeciwsłonecznych.
 
 
padlak

Samochód: Golf MK1
Silnik: 1.8 -> 1.8T
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-03-04, 14:09   

Tam byl DX na poczatku z wywalonym wtryskiem i zalozonymi dwoma gaznikami, pas przedni byl wstawiany nowy zamiennik, podsufitka byla juz montowana przez tapicera wiec nie jest oryginalna, zegary gówno prawda sa z obrotomierzem bez mfa i wyskalowane do 200km/h gówno wskazuje ze nie pochodza z gti, ale szyberdach montowany byl tylko w gti? Zawieszenie bylo i tak juz mocno modyfikowane tj ktos zalozyl tarcze na tyl i pospinal dol wiec stabilizator nawet jak jest to watpie ze moglbym tylko na tej podstawie uwazac ze jest to oryginalne gti
 
 
max241
Średniozaawansowany

Samochód: Golf II
Silnik: TDI
Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 81
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-03-04, 17:34   

Nooo i na pierwszy rzut oka - jeszcze kierownica, listwy boczne, emblematy i przedni grill :) a ceny to kosmos :)
 
 
padlak

Samochód: Golf MK1
Silnik: 1.8 -> 1.8T
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-03-04, 20:09   

max241 napisał/a:
Nooo i na pierwszy rzut oka - jeszcze kierownica, listwy boczne, emblematy i przedni grill :) a ceny to kosmos :)

To juz za daleki oryginal :) bede robil swapa na 1.8t wiec troche nie pasuje oryginalna kierownica :)

Na te chwile szukam klamek, stacyjki, zamka tylnej klapy zeby wszystko bylo na 1 kluczyku bo nastepnym razem jak bede w Polsce chcialbym od razu wstawic klamki :) a i jeszcze korek wlewu paliwa :)
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-03-04, 20:44   

padlak napisał/a:
ale szyberdach montowany byl tylko w gti?
a nie, to opcja była do każdej wersji, był u nas kiedyś w domu 1.6 D z ori szybrem.
Tak czy siak, będą z niego ludzie ;-)
Korek kiedyś mi się udało wyrwać na alledrogo nowy ze starych zapasów - trzeba przeglądać regularnie
 
 
padlak

Samochód: Golf MK1
Silnik: 1.8 -> 1.8T
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-03-04, 21:09   

To ktos go kiedys zrobił w takim razie na prawie oryginalne GTI :)
Bo jeszcze za nim kumpel uderzył nim w lampe a pozniej zdecydowal zrobic go na german style to byly sierpy, grill gti ze znaczkami, z tylu tez bylo oznakowanie do tego DX, wnetrze, regulowane lusterka, szyberdach, wszystko wskazywalo na oryginal :)
 
 
max241
Średniozaawansowany

Samochód: Golf II
Silnik: TDI
Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 81
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-03-05, 20:14   

Szukaj na złomach - chociaż znaleźć jakiekolwiek mk1 na złomach to pomału marzenie...
 
 
vr6
Nowicjusz

Samochód: Bora
Silnik: V5 AQN
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 37
Skąd: bądź
Wysłany: 2018-03-09, 22:17   

Jakieś sierpy, zamki, tylną wycieraczkę, kanapę GTI, może i stacyjkę z kluczykiem mam. Pisz PW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10