FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenia OC - pytania
Autor Wiadomość
adral

Samochód: Opel Astra
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-08-01, 08:24   

Odgrzewam, bo mam pytanie związane z ubezpieczeniem OC, czy tak naprawdę z puktu widzenia ubezpieczonego, jest jakieś większe znaczenie, gdzie OC zostanie wykupione? W sensie, czy jest jeszcze jakiś czynnik oprócz ceny, którym powinniśmy się sugerować?
Ostatnio zmieniony przez adral 2018-08-01, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2018-08-01, 09:45   

Moim zdaniem nie ma. Ja gówno roku mam praktycznie w innej firmie OC i NW, bo zawsze po roku jest jakaś podwyżka. gówno do obsługi szkód komunikacyjnych to często bywa że mniejsza firma potrafi to zrobić szybciej i dać większe odszkodowanie niż np. PZU... tak że ja idę tam gdzie taniej... idź do jakiejś multi agencji gdzie jest więcej obsługiwanych firm niż jedna.
 
 
 
perso
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 12:53   

Moim zdaniem również jedynym kryterium przy wyborze ubezpieczenia OC, jest cena, bo zuważ, że parametry tego ubezpieczenia określone zostały w ustawie o OC. Chodzi o tryb postępowania oraz o wysokość maksymalnego ubezpieczenia. Generalnie zasada jest taka, że poszkodowany musi mieć zrekompensowaną winę i OC, niezależnie gdzie zostało wykupione, musi ją zrekompensować. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj: https://wygodnie.pl/porady/najlepsze-ubezpieczenia-2018–ranking - aktualny ranking ubezpieczalni.
Ostatnio zmieniony przez 2018-08-25, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOREK
Zaawansowany


Samochód: opel
Pomógł: 26 razy
Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 388
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-08-07, 08:11   

Z waszego OC nic wam nikt nie wypłaca, więc nie ma znaczenia jakie wykupicie, im taniej tym lepiej po prostu ;)
gówno innego z AC ;)
 
 
 
b_kamill
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Polo GTI
Silnik: Tttturbo
Imię: Kamil
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 922
Skąd: Lecka
Wysłany: 2018-08-08, 22:45   

GOREK, i tu się mocno mylisz. bo tanio nie znaczy dobrze, a czy w każdym tanim ubezpieczeniu masz np NNW dla kierowcy i pasażera? czy masz Pomoc w drodzę w ramach zwykłego OC? albo nawet opcja jak jest w PZU bardzo wygodna zresztą, bezpośrednia likwidacja szkody? że nie trzeba się użerać z ubezpieczycielem sprawcy tylko zgłaszam z swojego OC w PZU, ubezpieczyciel wycenia szkodę i wypłaca mi kasę a później oni sami ściągają sobie z ubezpieczenia sprawcy

także nie wszystko jest takie piękne jak jest tanie..sam o tym dobrze się przekonałem gdy chciałem uzyskać odszkodowanie od sprawcy, który miał auto ubezpieczone w jednej z małych firm, tych tanich..
 
 
 
GOREK
Zaawansowany


Samochód: opel
Pomógł: 26 razy
Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 388
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-08-09, 08:20   

Jeśli chodzi o NNW to ja je dokupuje zawsze do OC, więc szukam najtańszego OC ;)
To że się trafi przy szkodzie na lipna firme, to niestety trzeba brać pod uwagę...
Ja nie będe dopłacał żeby ktoś miał łatwiej z odszkodowaniem ;)
gówno do Asistance to ja dopłacałem za taka opcję, holowanie itp przy awarii ;)
Suma sumarum po tych wszystkich dopłatach i tak mi wyszło taniej niż np w PZU.
 
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2018-08-09, 14:28   

Każdy medal ma dwie strony. Niby nie ważne bo przecież wypłacane jest z firmy sprawcy, a nie twojego. Tylko ten „sprawca” myśli tak jak Ty i dalej dupa mokra :roftl:
Ja tam mam wszystko u naszej forumowej Sylwii w PZU.
Ostatnio zmieniony przez Lolo 2018-08-09, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adrian28
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-21, 11:00   

Z własnego doświadczenia jeszcze podpowiem, że istnieją przecież różnego rodzaju banki które też oferują ubezpieczenia i w ramach usług łączonych może okazać się, że jest to całkiem interesująca opcja.
Przykładem takiego banku jest mBank, który dosyć mocno współpracuje z AXA w zakresie ubezpieczeń. Jak to wygląda w praktyce należałoby sprawdzić np tutaj - link.
Ostatnio zmieniony przez 2018-09-09, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mzaj
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-10, 10:00   

Jest kilka sposobów na obniżenie kosztów związanych z ubezpieczeniem samochodu. Jednym z nich jest znalezienie współwłaściciela który "udostępni nam" swoje zniżki.
Można to zrobić przy pomocy umowy darowizny.
Proponuję sprawdzić np porównywarkach ubezpieczeniowych typu Superpolisa - można ewentualnie dopytać konsultanta na infolinii jak to przeprowadzić aby było sprawnie i bezproblemowo.
Ostatnio zmieniony przez 2018-09-27, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13