FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Użytkowanie telefonu podczas jazdy
Autor Wiadomość
perso
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-13, 10:18   Użytkowanie telefonu podczas jazdy

No własnie, w jaki sposób bezpiecznie i zgodnie z prawem użytkować telefon podczas jazdy, w przypadku samochodów które nie mają wbudowanego bluetooth na zestaw głośnomówiący.
 
 
irocket
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Seat Toledo 1L
Silnik: 1.9TDi 90KM 1Z
Imię: Karol
Pomógł: 15 razy
Wiek: 29
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 693
Skąd: Rzeszów/Krosno
Wysłany: 2018-10-14, 07:29   

Jeśli chce się rozmawiać, to trzeba dokupić zestaw głośnomówiący, ewentualnie jakieś sterowanie głosowe telefonem
 
 
mzaj
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-14, 10:26   

Rzeczywiście, zestaw głośnomówiący, zasilany z akumulatora samochodowego - daje radę.
Na youtube można znaleźć dosyć dużo filmików w których użytkownicy prezentują owe samochodowe zestawy głośnomówiące.
Znajdziesz je np tutaj: https://www.izigsm.pl/skl...te-20-lite.html
Opierają się na łączności bluetooth - to plus im mniej okablowania wewnętrznego tym lepiej.
Ostatnio zmieniony przez 2018-10-15, 06:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2018-10-15, 07:48   

jakiegokolwiek parrota na BT i tyle
 
 
daworz
Średniozaawansowany


Samochód: Passat B5 variant
Silnik: AHH
Imię: Dawid
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 171
Skąd: RRS
Wysłany: 2018-10-16, 07:58   

A dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest słuchawka BT. Wadą zestawu głośnomówiącego jest to że każdy kto jedzie z nami w aucie słyszy rozmowę a tak to słuchaweczkaka cyk do ucha i ogień. Kup sobie dobrą słuchawkę a nie będziesz żałować. Ja używam Jabry talk cena ok 90zł.
 
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2018-10-16, 09:31   

to jeszcze sobie kup czujnik pola magnetycznego - później na onkologii jak się już dowiesz że Twój guz w głowie urósł poprzez częste używanie słuchawki bt będziesz mógł nagrywać spoty ostrzegające innych żeby tego nie robili :prosze:
 
 
daworz
Średniozaawansowany


Samochód: Passat B5 variant
Silnik: AHH
Imię: Dawid
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 171
Skąd: RRS
Wysłany: 2018-10-19, 08:10   

bracus napisał/a:
to jeszcze sobie kup czujnik pola magnetycznego - później na onkologii jak się już dowiesz że Twój guz w głowie urósł poprzez częste używanie słuchawki bt będziesz mógł nagrywać spoty ostrzegające innych żeby tego nie robili :prosze:

Rozumiem twój niepokój o kolegów z forum ale jak się orientujesz to w dzisiejszych czasach to wszystko emituje pole magnetyczne i jak ma cię licho dopaść to i tak cię dopadnie. A po drugie ja nie każe nikomu całymi dniami latać ze słuchawką w uchu. Osobiście u mnie słuchawka leży sobie w aucie w wygodnym miejscu i jak wsiadam do auta łączy się automatycznie i jak ktoś zadzwoni to zakładam i gadam. Rozmawiając przez telefon zarówno przez zestaw bt czy to też poprzez słuchawkę bt, czy nawet nie używając żadnego z powyższych urządzeń zawsze jesteśmy narażeni na działanie pola magnetycznego także widzisz sam.
 
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2018-10-19, 09:07   

Oczywiście że tak ale tu chodzi o głowę - parę lat temu mocno siedziałem w temacie i czytałem badania naukowe z uwagi na używanie bezprzewodowej "niani" przy dziecku - wychodzi na to, że właśnie taka słuchawka "sieje" najbardziej a masz ją w zasadzie nie przy a w uchu
założyłem że skoro ktoś pyta to znaczy że bardzo dużo rozmawia w samochodzie - w innym przypadku rzeczywiście przy ilości sieci komórkowych i bezprzewodowego internetu wokoło 1 - 2 minuty dziennie rozmowy przez taką słuchawkę nie zrobią zauważalnej różnicy.
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2018-10-21, 15:13   

To już lepiej założyć tego Parotta.

Sory ale dla mnie ktoś z tym czymś w uchu jest debilem. Nie znam nikogo normalnego który prowadzi interes i dużo rozmawia z taką słuchawką :lol: najczęściej to biznesmeny sprzedający jabka z pod sandomierza na PTHW - nie obrażając nikogo.
 
 
daworz
Średniozaawansowany


Samochód: Passat B5 variant
Silnik: AHH
Imię: Dawid
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 171
Skąd: RRS
Wysłany: 2018-10-22, 07:32   

A pomyśl sobie że pracujesz zawodowo jako kierowca busa czy autobusu i niestety ale jesteś skazany na używanie słuchawki.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10