FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik Toledo , kodowanie, adaptacja
Autor Wiadomość
Danielloo
Zaawansowany


Samochód: PasekB2vr6, CorradoVr6, AudiV6 Quattro
Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 593
Skąd: *RSR*
Wysłany: 2012-12-27, 21:09   Sterownik Toledo , kodowanie, adaptacja

Witam
mam do czynienia z problemem natury elektronicznej.
Pacjent Toledo 1M , silnik 1.6 16V BCB

Problem polega na tym że auto trafiło do warsztatu od niezłych magików. a sprzątanie po nich jak podejrzewam bedzie trudne.

Nie znam sie na VAGu i tych wszystkich blokach cudnych. Cały czas pracuje na KTS z Bosch Esi. Panowie magicy chcieli zrobić "Adaptacje przepustnicy" dysponując programem VWTOLL , wyczytali gdzieś w necie instrukcje postępowania która tak na prawde jest dla typowego Vaga a nie VWTOLL .
I tak pod hasłem "Adaptacja" w bloku 8mym wpisali wartość z instrukcji. Sterownik od tego czasu wyrzuca dwa błędy , opis jednego z Esi to "NIe przeprowadzona adaptacja przepustnicy".
Informacje które udało mi sie zgromadzić to po pierwsze : nie robi sie tego opcją Adaptacja w VWTOLL tylko czymś innym , dwa : sterownik potrzebuje teraz wartości "oryginalnej " dla przepustnicy . a w programie vwtoll pod opcją "adaptacja" pierwsze odczytuje sie wartość obecną, następnie wpisuje nową , sprawdza i zatwierdza . przetestowałem tą sprawę mam taki program już i kabel vagowy. potrzebuje tylko tej wartośći dla przepustnicy. sprawa wygląda tak jakby przepustnica była rozkodowana. na wyświetlaczu oprócz Checka pali sie jeszcze EPC I trakcja. Auto odpala i pracuje tylko na wolnych obrotach, nie reaguje na pedał gazu , przepustnica bez linki . skąd inad wiem że jeśłi przepustnica straci lub nie przyjmie kodu wyrzuca właśnie błąd w EPC i trakcji. Powstaje pytanie czy potrzebuje tylko tej wartości żeby ją tam wpisac , czy trzeba zczytać inny taki sam sterownik lub przepustnice żeby tę wartość poznać.

Jeśli ktoś umie i chciał by pomóc bede wdzięczny.
 
 
 
toffic
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-27, 22:35   

Potrzebujesz ori VCDSa najłatwiej, inaczej rzeczywiście może się skończyć na wymianie EEPROMu w ECU
 
 
Danielloo
Zaawansowany


Samochód: PasekB2vr6, CorradoVr6, AudiV6 Quattro
Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 593
Skąd: *RSR*
Wysłany: 2012-12-27, 23:55   

Scenariusz dosc czarny sie kroi .. Najlepszym rozwiazaniem byłby ktoś kto posiada VCDSa i mógł by to zrobić , ja szczerze sie przyznaje ze mnie to przerasta sporo .

toffic, jutro jakby była chwila to zadzwonie , dopytam jak Ty to widzisz. Ewentualnie gdyby zaszła potrzeba a chciał byś sie podjać to można by było nawet wóz dowieźć . Totalnie nie widzi mi sie odwiezienie go do serwisu...
 
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2012-12-28, 08:30   

Tak jak toffic piszę próbuj VCDSem. On ma opcje adaptacji przepustnicy także praktycznie sam to robi.

Tu masz nawet instrukcje: http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=9

A tak na marginesie, ja tak miałem w Lupo 1.0 że czyściłem przepustnice, poodpinałem wszystko no i potem oczywiście zwariowała. Obroty miałem cały czas 1500 na jałowym.
Nawet pod adaptacji. Dopiero przejechałem kilkanaście km i wszystko było ok.
 
 
toffic
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-28, 08:43   

Lolo napisał/a:
A tak na marginesie, ja tak miałem w Lupo 1.0 że czyściłem przepustnice, poodpinałem wszystko no i potem oczywiście zwariowała. Obroty miałem cały czas 1500 na jałowym.
Nawet pod adaptacji. Dopiero przejechałem kilkanaście km i wszystko było ok.

No ale gaz miałeś na linke prawda?? Nie elektryczny??
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2012-12-28, 08:48   

Tak na linkę. Przepustnica Simos.
 
 
toffic
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-28, 09:13   

Cytat:
Tak na linkę. Przepustnica Simos.

No właśnie, jak masz elektroniczną i nie zaadaptowaną to masz tylko wolne obroty albo max RPM ok 2500
 
 
szogun0
Zaawansowany

Samochód: Ałdi do kwadratu
Silnik: AEB dmuchnięte, BEX
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 415
Skąd: oS
Wysłany: 2012-12-30, 13:53   

;)
Skończy się na wymianie ECU, IAW4MV, padnięte sterowanie przepustnicą. Chyba, że wyjdzie coś jeszcze po drodze.
Dołożę z historii, że kilkukrotnie ECU samo się "naprawiło i przyjmowało gaz, ale to było na chwilę. Brak możliwości wykonania adaptacji.
Ostatnio zmieniony przez szogun0 2012-12-30, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10