FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lolo
2016-08-23, 20:39
Škoda Fabia I vRS by Majeczka
Autor Wiadomość
Michu
Władca postów


Samochód: Golf IV
Silnik: 2.3 VR5
Imię: Sebastian
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 1269
Skąd: Frysztak
Wysłany: 2016-06-15, 09:08   

Majeczka, grubo się to wszystko zapowiada ;-) czekam aż będzie złożone wszystko 8-)
 
 
 
Kaczy
Średniozaawansowany


Samochód: Seat Ibiza 6l
Silnik: 1.9TDI ASZ+
Imię: Kamil
Wiek: 27
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Rakszawa
Wysłany: 2016-06-15, 11:42   

Majeczka, lecisz grubo z tematem strasznie, jestem bardzo ciekaw efektu końcowego. Ślędzę cały czas, jestem pod wielkim wrażeniem... :prosze:
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-07-07, 21:40   

Panowie jeszcze kawał czasu upłynie zanim będzie wszystko jak sobie umyślałem :-D
Już się nie spinam na ten sezon, ale na następny już musi być znaczny postęp i stawiam sobie kolejne tematy :->

No dobra, coś pasuje zdradzić gówno nowego w temacie, na początek od detali, a potem grubsze rzeczy:

- kierownica skończona i jest już w aucie, nie rwie sutów, ale ciekawy smaczek do wnętrza i świetnie leży w rękach



- wleciały tylne lampy z wersji poliftingowej, czyli po 2005roku



- wlepa "Das Original 2003" przy współpracy z odjazdowenaklejki.pl, siedział mi ten pomysł odkąd sprzedałem Golfa i w końcu udało się zrealizować. Mam jednak niedosyt bo naklejka jest prosta i widać to na krzywiźnie szyby, po paskach grzania. Robimy z Przemkiem jeszcze raz naklejke, ale tym razem naklejaną od zewnątrz bo i tak wycieraczka wyleciała. Tym razem ją przykleję nieco niżej, kolor oczywiście brąz zostaje :mrgreen:



- ramka wokół grilla wróciła po położeniu chromu natryskowego, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak. Panowie mieli miesiąc czasu na zrobienie jej i miała być maksymalnie do 23 czerwca u mnie. Nie dostałem żadnych zdjęć z czasu pracy i zobaczyłem ją na żywo dopiero po odebraniu z poczty. Zupełne niedowierzanie bo i kolor się nie zgadza i kiepskie położenie chromu :-x Panowie deklarują poprawienie, ale nie podoba mi się ich podejście tym bardziej, że nie małe pieniądze to kosztowało. Mają trzy tygodnie czasu do mojego przyjazdu na urlop, potem będzie hejt :evil:
Wszyscy robią te ramki czarne, w macie czy połysku, ja chce coś jedynego i ten temat będzie tępiony do skutku :roll:



- wszystkie graty do swapu dużego hamulca są już w komplecie u mnie :galareta:





- w końcu Cuprowska dokładka wyleciała :mrgreen: udało się stworzyć coś jedynego, jedyny taki zestaw w Polsce. Splitter robiony konkretnie pod zamówienie, pod zderzak do Fabii vRS. W jeden dzień skan całego auta, a na następny dzień już montaż. Fajnie było dołożyć trochę swojej pracy bo ezlipa sam kleiłem. Wyszło prawie idealnie i przez to prawie będziemy się widzieć jeszcze raz i poprawimy żeby było zadowalająco dla obu stron. Tak to jest z pierwszymi partiami :->





Jest to moja pierwsza współpraca z Maxtondisign, ale nie ostatnia. Przy poprawianiu przedniego splittera przymierzamy kolejne części układanki ;-)

- na koniec zostawiłem najbardziej bolesny temat - malowanie auta. Jak wiecie Fabia była malowana, podjąłem decyzje, że całość ma być malowana od nowa. Z trzech tygodni które deklarowała firma zrobiło się siedem! Ale to jeszcze nic, najgorsze jest, że nie ma ani jednego elementu z którego byłbym zadowolony :cry: usunięcie miejsca na rejestracje - spoko, ale i tak są zrobione przetłoczenia na które się nie umawiałem. Poziom malowania jest średni, a chwilami naganny. Ogólnie firmie było wstyd i finalnie nie wzięli ani grosza za "prace" nad autem.
Dodatkowo 3/4 felgi są przetarte :evil: :-| gdzie mam kupca na cały zestaw i temat kto odpowie i zapłaci za uszkodzenia jest w trakcie.

Tak więc, szukam od nowa lakiernika który tym razem zrobi to z sercem i na tip top. Jednak za 3500zł nie da się pomalować auta i teraz szykuje się na większy wydatek, trzeba płacić za swoje widzi mi się :fuck:

Szkoda bardzo sezonu na to wszytko, ale taka była moja decyzja :-| Na następny sezon będzie jeszcze większa radość wyjechać dopracowanym projektem :prosze:

Póki gówno rozgryzam kolejne tematy, wpadają nowe pomysły i stawiam je sobie kolejno za cel.

Piąteczka i do następnego! :prosze:
 
 
matimk3
Zaawansowany


Samochód: Otmar Alt, XX Jahre
Silnik: AKS, AFN
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 345
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-07-08, 08:44   

ktoś to juz pisał na forum ze nie widzial dobrze pomalowanego na nowo samochodu :cry:

dobrze działasz :D
 
 
 
Dexter
Uzależniony od postów


Samochód: golf MK3
Silnik: ABF
Imię: Darek
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 2527
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-07-08, 09:14   

Mega działasz ;) powodzenia w dalszych modach ;) i chce na zywo ja zobaczyć ;)
 
 
 
c0nn3ct
Średniozaawansowany

Samochód: Octavia RS
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 113
Skąd: RMI
Wysłany: 2016-07-08, 16:16   

Malowanie autka to loteria. Jednak na takie coś jeśli chciałbym aby było dograne dość efektownie i jakościowo to bym się zgłosił do MKT Skoda Mielec. Robią chłopaki robotę kozacko, ale i cenowo też jest kozacko :galareta:
Ostatnio zmieniony przez c0nn3ct 2016-07-08, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
c0nn3ct
Średniozaawansowany

Samochód: Octavia RS
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 113
Skąd: RMI
Wysłany: 2016-08-09, 07:16   

No popatrz jakie przypadkowe spotkanie koło Shella w niedziele :mrgreen:
 
 
Kaczy
Średniozaawansowany


Samochód: Seat Ibiza 6l
Silnik: 1.9TDI ASZ+
Imię: Kamil
Wiek: 27
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Rakszawa
Wysłany: 2016-08-09, 08:23   

Dobra Majeczka, wrzucaj te foty z premiery bo niestety nie mogłem zobaczyć twojego autka na żywo a widziałem że odwiedziło strefe :prosze:
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-08-09, 23:40   

c0nn3ct, :prosze: takie są najlepsze

Kaczy, udało się poskładać auto i o 22:30 byłem na Strefie z sobote :-D
Dajcie mi chwilkę na ogarnięcie postu, żeby było na spokojnie napisane, póki gówno na urlopie nie samym samochodem człowiek żyje :-P ;-) a i muszę ogarnąć nowy hosting zdjęć bo Google widze też świruje i już nie można udostępniać zdjęć w witrynach internetowych :-x
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-08-19, 22:17   

Chwila wolnego czasu i można odświeżyć temat :-)

Wpadło kilka bardzo fajnych smaczków i nieco grubszych "puzli".

Powstał jako pierwszy na świecie pakiet dokładek do Fabii vRS mk1. Fabia była skanowana, projekt 3D, przymiarki i montaż. Przedni splitter zrobiony od nowa, wydłużony o centymetr do przodu tak żeby było widać całe logo firmy. Przedłużenie lotki początkowo było z przetłoczeniem na środku jak w oryginale, ale mi to nie siedziało i finalnie jest na prosto.
Progi, lotka, tylny splitter zderzaka są z tłoczonego ABS'u.
Był pomysł obłożenia całego pakietu carbonem, ale niestety elementy tłoczone mogłyby być jedynie w imitacji gówno dla mnie jest słaba opcją, a sam przedni splitter tak nie bardzo by pasował do reszty pakietu. Ostatecznie wszystko jest w oryginalnej strukturze ABS.
Ściągnięte listwy z drzwi.







Wpadły zupełnie nowe cambery na przednią oś + kąt odrazu na maxa.



Ramka wokół grilla w końcu skończona. Jest praktycznie to czego chciałem, ale przeżycia z firmą pozostawiają pewien niesmak. Grunt, że jest i robi :-D i coś kolejnego czego jeszcze nie było w Fabii :-> emblemat odmalowany na nowo, trzy kolory w środku zachowane, a tam gdzie był chrom wpadła limonka jak na zaciskach. Jakość wykonania muszę jeszcze poprawić.



Do kierownicy dołączył mieszek obszyty na nowo również w alcantarze + brązowa nić. Dodatkowo plasticzek z ułożeniem biegów nowy ASO za kosmiczną monete :shock: ale jak usłyszałem jak jest mało tego to praktycznie bez zastanowienia brałem.



Jest coś nowego we wnętrzu i pod maską. We wnętrzu zawitał rollbar z mocowaniem w czterech miejscach, nie jak to przeważnie bywa, w dwóch - podłoga i mocowania pasów. Rollbar jest rozkręcany, ale finalnie będzie jako całość :-D
Pod maską pojawiła się trzy częściowa rozpórka kielichów.
Oba tematy to custom i robione konkretnie pod auto. Oczywiście temat od A-Z w RC-motorsport.





Wlepa Original naklejona od zewnątrz i nieco jest niżej, ale z racji, że szyba jest z właściwościami hydrofobowymi i nie chciała się przykleić i jednak... "do trzech razy sztuka" :-P
Wycieraczka wyleciała ostatecznie i wpadła oczywiście zaślepka.



Belka tył poszła w piasek i malowanie proszkowe. Przy okazji renowacji belki wpadły poliuretany które czekały kawał czasu.



Był kupiony komplet dystansów, ale jednak trzeba było kupić drugi o innych grubościach.
Teraz mamy stoczone 30mm na 27 z przodu, 20mm na tyle.
Najlepsze zostawiłem na koniec - hamulce :-D

Pełen swap układu hamulcowego zawitał na pokładzie i robi małe zamieszanie :prosze:
Ogólnie wszystko było przygotowane do swapu i praktycznie Plug&Play, jedynie wahacze i zwrotnice trzeba było przycinać.
Znowu udało się coś zrobić jedynego - jedyna Fabia vRS z takim zestawem zacisków, jedyny taki komplet w PL w tym kolorze.
Nie ukrywam, że jestem mega zadowolony z tego tematu bo był to jeden z dwóch głównych punktów w tym sezonie. Zestaw się układa, dociera. Zrobione już kilkaset km i jest coraz lepiej, ale jeszcze nie "upalałem" :-P





WOW! napisałem to w końcu :mrgreen:
Fabia ogólnie jest już pod kocem, ale nie robię podsumowania sezonu bo jeszcze będzie modzone :prosze:
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie auto wyjedzie duuużo bardziej dopracowane, z nowym lakierem, kołem i.... lepiej nie zdradzać :-)

PIONA!
Ostatnio zmieniony przez Majeczka 2016-08-23, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Simson
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Lexus IS300 SC
Silnik: 3.0 2JZ GE TT
Imię: Paweł
Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 882
Skąd: Rakszawa RLA
Wysłany: 2016-08-19, 22:48   

No i pięknie. Są foty wszystkich modów, jest dokładny opis. Fabia robi gnój okrutny na drodze i już nie pieje tak jak w tamtym roku. Hamulce niszczą system a wiem ze łatwo nie było ;) Dla mnie best of the best Fabii VRS w Polsce :!: :!: :!:
 
 
Dexter
Uzależniony od postów


Samochód: golf MK3
Silnik: ABF
Imię: Darek
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 2527
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-19, 23:41   

Majeczka, Brawo Ty :fala:

mega sztos :)

mam pytanko czy tylna kanapa zniknie wraz ze zmianą foteli przednich ? bo mam nadzieje że tak będzie
 
 
 
hEgE1990
Władca postów


Samochód: Golf II
Silnik: 1.9 TDic
Imię: Grzesiek
Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1219
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2016-08-19, 23:58   

Kiera obmacana i jest faaaaaaaaaaajna :mrgreen: A te heble... tak jak Simson napisał- brak mi słów żeby to opisac :mrgreen:
 
 
 
matthew
Nowicjusz


Samochód: Jetta A2 (jeszcze do świąt); Golf Mk4
Silnik: 1.6 / 1.8 Turbo 150 kucyków
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Dębica RDE
Wysłany: 2016-08-20, 12:15   

O ku*wa jak grubo :D no no klatki w środku się nie spodziewałem :) Super szkoda że nie przyjechałeś do Dębicy się pochwalić. Może następnym razem...
Ostatnio zmieniony przez matthew 2016-08-20, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-20, 15:22   

Nie kumam tej wlepy. Zawsze myślałem że to pasuje tylko do aut, które wiekiem faktycznie mogą się już pochwalić. I zwłaszcza do specjalnych wersji tych aut.
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-08-20, 19:04   

Dexter, tak jest ;-) kanapa wylatuje i było to nawet uwzględnione przy robieniu rollbaru. Żeby nie dziurawić podłogi to śruby które są teraz na tyle potem będą na przodzie łapy rolla.
Swoją drogą nie mogę się doczekać jak nowy stołek wpadnie :pilka:

matthew, zapraszam w grudniu do garażu, podniesiemy kocyk i zobaczymy gówno tam siedzi :-D

Płonek, a ja nie kumam czy to bardziej hejt czy mod na + :roll: Chciałem nieco podkreślić, że jest to rzeczywiście oryginał RS, a nie stylizacja czy replika. Wiek 13 lat dla jednych jest już autem do zmiany na nowsze, dla mnie zupełnie bez znaczenia.
Pawle, ostatnie zdanie troszkę zabrzmiało jakby każda Fabia była vRS :shock:
 
 
matthew
Nowicjusz


Samochód: Jetta A2 (jeszcze do świąt); Golf Mk4
Silnik: 1.6 / 1.8 Turbo 150 kucyków
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Dębica RDE
Wysłany: 2016-08-20, 21:02   

Nie przejmuj się zawsze się ktoś znajdzie gówno mu nie będzie coś pasować. Taki już ten świat jest chory..
 
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-20, 21:48   

Majeczka, e nie, to nie był hejt. Bardziej podpuszczałem Cię żeby zobaczyć czy to z tęsknoty za Mk1 czy faktycznie przejawy klultu Vrs-a.
To że wymyśliłeś wpisanie roku produkcji a nie wersji jest mocno mylące - i do tego właśnie było ostatnie zdanie. Według mnie zamiast 2003 powinno być właśnie VRS. Bo to jej mocna strona.
W najgorszym przypadku czeka Cię przeklejenie 3 literek na wlepie i zaspokoisz najbardziej wybrednego hejtera :-P
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-08-20, 23:01   

Płonek, jak już kiedyś pisałem, pomysł z tą wlepą właśnie z Golfa się wziął :-D rok zamiast wersji, to szczerze nie myślałem nad tym, ale Fabia jest z pierwszego roku produkcji tej wersji więc raczej tak zostanie, chociaż te trzy literki też kuszą :prosze: naklejka jeszcze raz będzie robiona więc będę kminił ;-)

Skoro już tak wałkujemy temat wlep no to i z przodu coś wpadnie ;-)
 
 
Dyluś
Średniozaawansowany


Samochód: Mk3
Silnik: 1.8 75hpAAM+LPG
Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 186
Skąd: Nienadówka
Wysłany: 2016-08-22, 22:06   

A ja się pytam dla czego to jeszcze nie jest w projektach?
Mega zrobione wozidło i jedyne gówno mi się osobiście nie podoba, to rollbar, może dla tego że to 5d i jakos on mi bardziej pasuje zawsze do samochodów 3d- oczywiście stylistycznie.
Powodzenia w dalszych modach.
 
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2016-08-23, 20:37   

Zajebista Fabia. Szukaj jakiś męskich foteli do środka i dałbym szersza felgę z tyłu żeby była bardziej "wklęsła" :prosze:
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-08-23, 21:45   

WoW! Dzięki wielkie za awans :prosze: :piwo:


Lolo, męskie fotele już praktycznie są, ale nie zdradzam gówno i jak bo szkoda psuć smaku kolejnego sezonu ;-) ale znasz ten stołek...

JRy miały iść dwa tygodnie temu, ale na kilka dni przed przyjazdem Ibiza do której miały iść miała wypadek i właściciel był zmuszony do odpuszczenia tematu. Cały zestaw jest na sell jak coś :-)
Rolka na przyszły sezon jest postanowiona i niestety, ale wszystkie cztery będą tych samych szerokościach. Już dobre kilka tygodni szukam i ciężko dorwać w parametrach jakie potrzebuje. Mam nadzieje, że do końca roku coś znajde sensownego, następnie malowanie i tak będą czekać do wiosny :-) Opona tym razem już adekwatna do reszty ;-)
 
 
dlugii


Samochód: Ibiza 6L
Silnik: 1.9tdi ATD
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-24, 01:09   

Kozak robota i Fabia Majeczka, a apropo foteli, jeśli chcesz to mam czarną podgrzewana skórę z audi TT przerobiona do ibizy 6L. Tak się składa ze jest na sprzedaż. Fotele ze stelazami i wiązka poduch - więc p&p do fabii również. Jeśli oczywiście temat foteli niedopiety na ost guzik ;)

Szacun za projekt ;)
 
 
Majeczka
Zaawansowany


Samochód: Škoda Fabia vRS| VW Jetta A2
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 338
Skąd: Straszęcin
Wysłany: 2016-08-24, 20:12   

dlugii, fotele mam już konkretny egzemplarz, a skóra nie jest dla mnie ;-)
 
 
dlugii


Samochód: Ibiza 6L
Silnik: 1.9tdi ATD
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-24, 20:57   

No problem ;) uchylisz rąbka tajemnicy? :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13