FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieprzyjemna sytuacja przy zakupie części z działu SPRZEDAM
Autor Wiadomość
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 19:15   Nieprzyjemna sytuacja przy zakupie części z działu SPRZEDAM

Niedawno zakupiłem silniczki szyb elektr. do Polo 6N wersja 3 drzwiowa od użytkownika JANEKB25 wystawione w temacie Półka Polo 6N 3D i inne fanty. Niestety otrzymałem silniczki które w ogóle nie pasują do Polo 6N. Z tego gówno udało mi się ustalić są to silniczki do Renault wyprodukowane przez brytyjską firmę Rockwell, na naklejkach które są kompletnie nieczytelne są resztki napisów po francusku. Sprzedający nadal jednak uparcie twierdzi że silniczki są z Polo 6N 3D 1996 rok. Czuję się oszukany i proszę o pomoc w rozwiązaniu tego sporu. Załączam zdjęcie mojego silniczka i jednego z silniczków które otrzymałem.

Silniczki.jpg
Plik ściągnięto 28978 raz(y) 90 KB

Ostatnio zmieniony przez 2014-03-11, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adamm
Zaawansowany


Samochód: MK5 GTI DSG
Silnik: BWA 250 PS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 572
Skąd: Mikulice k.Kańczugi
Wysłany: 2014-03-11, 20:05   

Były zdjęcia w temacie?? Widziałeś gówno kupujesz??
 
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 20:08   

Zdjęcie było z daleka z tego gówno pamiętam, widać było silniczki ale niezbyt szczegółowo, można było tylko stwierdzić że to silniczki ale nie było widać żadnych detali.
 
 
Adamm
Zaawansowany


Samochód: MK5 GTI DSG
Silnik: BWA 250 PS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 572
Skąd: Mikulice k.Kańczugi
Wysłany: 2014-03-11, 20:12   

top-auto napisał/a:
Zdjęcie było z daleka z tego gówno pamiętam, widać było silniczki ale niezbyt szczegółowo, można było tylko stwierdzić że to silniczki ale nie było widać żadnych detali.


trzeba było poprosić o lepsze zdjęcia jak nie byłeś pewny że to odpowiednie
 
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 20:18   

Kupiłem te silniczki bo wiedziałem że moje od dawna są zepsute, ale dopiero dzisiaj w warsztacie zdemontowali mi te moje więc dopiero teraz mogłem porównać wygląd jednych i drugich. Dzisiaj mieli je wymienić i niestety nic z tego nie wyszło bo to są zupełnie inne silniczki. Na aukcji na allegro znalazłem takie same z wygladu jak te które dostałem i ktoś je sprzedaje jako silniczki do Renault Megane.
Ostatnio zmieniony przez 2014-03-11, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2014-03-11, 20:20   

nie no bez przesady jakie zdjecia itd ? tu nie chodzi ze sa brudne czy czyste tylko miały byc do polówki a są do renault (jeżeli tak rzeczywiście jest?)
sprzedajacy powinien oddac kase - pokryc koszty przesyłki i przeprosić - jak nie to oddaj sprawę na policje i już my tu w niczym nie pomożemy to jest normalna umowa cywilno - prawna poglegajaca pod KC - zostałeś wprowadzony w błąd i tyle
warny czy bany nie zmienia sytuacji przecież
zrób sobie screeny + ewentualna korespondencja gdzie wzywasz do zwrotu i po sprawie
 
 
kleryk
Uzależniony od postów

Samochód: S-Max
Imię: Piotr
Pomógł: 49 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 3771
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-03-11, 20:24   

Adamm, gówno nie zmienia faktu wprowadzenia w błąd kupującego przez nieprawidłowy opis, niestety post zmieniony i już nie można stwierdzić jak to było opisane.

Moim zdaniem sprzedający powinien po otrzymaniu zwrotu oddać pieniążki i sprawdzić gówno sprzedaje.
 
 
Adamm
Zaawansowany


Samochód: MK5 GTI DSG
Silnik: BWA 250 PS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 572
Skąd: Mikulice k.Kańczugi
Wysłany: 2014-03-11, 20:32   

kleryk napisał/a:
Adamm, gówno nie zmienia faktu wprowadzenia w błąd kupującego przez nieprawidłowy opis, niestety post zmieniony i już nie można stwierdzić jak to było opisane.

Moim zdaniem sprzedający powinien po otrzymaniu zwrotu oddać pieniążki i sprawdzić gówno sprzedaje.


zgadzam się z tobą :-D
 
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 20:45   

Do tego silniczki które otrzymałem są oba identyczne czyli lewe bo na jednym z nich można rozczytać po francusku na etykiecie PORTE GAUCHE czyli DRZWI LEWE
 
 
GOT_SPL
Uzależniony od postów


Samochód: Audi A6 C7 Avant
Silnik: CGQB
Imię: Damian
Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3120
Skąd: Rz-ów okolice
Wysłany: 2014-03-11, 21:11   

Pisz do użytkownika od którego kupowałeś
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 21:24   

Już dwa razy pisałem a on nadal twierdzi że to silniczki od Polo 6N tylko dziwne jest to że oba są lewe i jak wynika ze zdjęć na aukcjach allegro są to 2 lewe tylne silniczki do starego Renault Scenica. Poniżej porównanie zdjęć i link do aukcji z identycznym silniczkiem:

http://allegro.pl/scenic-...4018031429.html

Otrzymany silniczek.jpg
Otrzymane silniczki oba identyczne jak ten na zdjęciu
Plik ściągnięto 28884 raz(y) 76,82 KB

Silniczek Scenic LT.jpg
Silniczek z aukcji allegro SCENIC 1996-99 lewy tył
Plik ściągnięto 28884 raz(y) 84,65 KB

 
 
Shmatan
Uzależniony od postów


Samochód: Był Romet i Golf
Silnik: Daelim Roadwin
Imię: Kuba
Pomógł: 64 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 2925
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-03-12, 07:53   

Vag podkarpacie w zaden sposob nie bierze udzialu w transakcjach miedzy uzytkownikami. Milo by bylo zeby sprzedawca zajal oficjalne stanowisko w tym temacie
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-12, 09:59   

Rozumiem ale widzę że sprzedawca nadal swoje a ja swoje. Jest to forum użytkowników samochodów grupy VW więc proszę o rozstrzygnięcie przez innych użytkowników czy silniczki które zamieszczam na zdjęciach są silniczkami do POLO 6N strona lewa i prawa wersja 3 drzwiowa ? Bo moim zdaniem oba silniczki są lewe tylne do samochodu Renault Scenic I czyli do zupełnie innego auta, innego producenta i do samochodu 5-cio drzwiowego. Na jednej z naklejek gdzie jeszcze cokolwiek widać jest napis po francusku GAUCHE czyli lewy. Może opinia bezstronnych osób coś wniesie w tej sprawie.

P1130906 [1024x768].jpg
Plik ściągnięto 28813 raz(y) 98,04 KB

P1130907 [1024x768].jpg
Plik ściągnięto 28813 raz(y) 79,45 KB

P1130908 [1024x768].jpg
Plik ściągnięto 28813 raz(y) 64,63 KB

Ostatnio zmieniony przez 2014-03-12, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebus_777
Władca postów

Samochód: MK3 GTI TDI USA
Silnik: 1.9 TDI++
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1240
Skąd: RBR
Wysłany: 2014-03-12, 10:49   

top-auto po gówno w ogóle zakładasz taki temat? Przecież to nie allegro że jeszcze mamy zajmować się tym gówno kto i za ile kupuje. Dzwoń do osoby która Ci to sprzedała a nie zakładasz temat My tu nic Ci nie załatwimy bo takimi rzeczami się nie zajmujemy ;-)
 
 
 
kleryk
Uzależniony od postów

Samochód: S-Max
Imię: Piotr
Pomógł: 49 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 3771
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-03-12, 13:14   

sebus_777, ale jakby ktoś Cię w uja zrobił to byś raczej szukał dojścia żeby sprawę wyjaśnić jak sprzedający Cię olewa. A po drugie powinno to wpłynąć mobilizująco na innych żeby bardziej uważali gówno sprzedają i kupują.
 
 
dogu
Władca postów


Samochód: Golf Cabrio
Silnik: 1.8 AAM
Imię: Łukasz
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-12, 15:03   

top-auto napisał/a:
czy silniczki które zamieszczam na zdjęciach są silniczkami do POLO 6N strona lewa i prawa wersja 3 drzwiowa ?

Na moje oko nie są to silniczki z Polo
 
 
 
JANEKB25
Średniozaawansowany

Samochód: vectra c , polo 9n 1,2
Silnik: 1.8 16v
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 79
Skąd: Wola Zarczycka
Wysłany: 2014-03-12, 15:47   

http://www.vag-podkarpaci...pic.php?t=25493

w linku wszystko wyjaśnione gówno z mojej strony
dodam ze paczkę nadałem 24 została doręczona 26 a cały problem z silniczkami zaczął się wczoraj
 
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-12, 18:28   

gówno jest wyjaśnione ? Napisałem że wczoraj elektryk wziął się do wymiany silniczków i po wyjęciu moich stwierdził że te które mu dostarczyłem nie są od Polo 6N. Ja osobiście do tej pory nie miałem pojęcia jak powinny wyglądać silniczki do Polo 6N dlatego kupiłem z ogłoszenia w dziale SPRZEDAM tutaj na forum bo uznałem że gówno jak gówno ale na forum grupy VW są ludzie którzy sprzedają sprawdzone i pewne rzeczy. Przysłałeś mi jakiś badziew od Renault i piszesz że wszystko jet OK z Twojej strony. gówno JEST OK ? To że zapłaciłem ci za silniczki do Polo a dostałem do Megane ? Weź człowieku zabieraj sobie te silniczki zanim mi całkowicie nerwy puszczą, bo na razie tylko grzecznie sugeruję jak ta sprawa powinna być załatwiona.
 
 
hEgE1990
Władca postów


Samochód: Golf II
Silnik: 1.9 TDic
Imię: Grzesiek
Pomógł: 21 razy
Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1219
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2014-03-12, 18:57   

top-auto, Wedle prawa masz możliwość zwrotu towaru do 10 dni od jego otrzymania BEZ PODANIA PRZYCZYNY (jeżeli przedmiot został zakupiony przez internet a nie w siedzibie firmy) na swój koszt. Skoro paczke dostałeś tak jak pisze JANEKB25 czyli 26 to doliczając 10 dni to paczke powinieneś nadać max w sobote 8 marca...
 
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-12, 20:34   

hEgE1990 napisał/a:
top-auto, Wedle prawa masz możliwość zwrotu towaru do 10 dni od jego otrzymania BEZ PODANIA PRZYCZYNY


Ten przepis dotyczy tylko zakupów od zarejestrowango podmiotu gospodarczego, w przypadku zakupu od osoby fizycznej mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego art. 556 paragraf 1 i art. 560 paragraf 1.

Zgodnie z art. 556 § 1 kc sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, jest to tzw. odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne sprzedanej rzeczy. Zgodnie z art. 560 § 1 Kodeksu cywilnego w przypadku stwierdzenia wadliwości zakupionego towaru kupujący może odstąpić od umowy sprzedaży albo żądać obniżenia ceny.

Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy przez rok, licząc od dnia wydania towaru. Kupujący musi pamiętać o obowiązku zawiadomienia sprzedawcy o wadzie w terminie miesiąca od jej wykrycia.

Ja poinformowałem sprzedającego o braku użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony po upływie niecałych 2 tygodni więc zmieściłem się w miesięcznym terminie.
Ostatnio zmieniony przez 2014-03-12, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hEgE1990
Władca postów


Samochód: Golf II
Silnik: 1.9 TDic
Imię: Grzesiek
Pomógł: 21 razy
Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1219
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2014-03-12, 23:09   

top-auto napisał/a:
Ten przepis dotyczy tylko zakupów od zarejestrowango podmiotu gospodarczego, w przypadku zakupu od osoby fizycznej mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego art. 556 paragraf 1 i art. 560 paragraf 1.


O! A o tym nie wiedziałem ;) dobrze wiedzieć ;)

Swoją drogą towar jest sprawny tylko "źle opisany" ;-) Ok, nie czepiam sie, chciałem pomóc ;)
 
 
 
JANEKB25
Średniozaawansowany

Samochód: vectra c , polo 9n 1,2
Silnik: 1.8 16v
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 79
Skąd: Wola Zarczycka
Wysłany: 2014-03-13, 07:05   

opisałem go dobrze bo wyjęty został z polo działał w polo sprzedawałem cały mechanizm czyli silniczki z prowadnicami gówno pasują do polo bo sprawdzałem u siebie
kupujący twierdzi ze są do Scenica 1 i to oba lewe do tyłu z tego gówno widziałem na allegro to scenic ma 1 prowadnice u mnie na foto jest 2 i proszę mi powiedzieć jaka jest możliwość dopasowania innego mechanizmu do innego samochodu chodzi mi o długości prowadnic , linek i mocowań !
kupujący ma pretensje ze on nie wie jak silniczki wyglądały do polo bo on się nie zna na tym ja tez powiem ze się nie znam nie wiem jak wyglądają niektóre elementy w samochodzie ale skoro kolega wyciąga z polo takie mechanizmy to chyba pochodzą z polo a nie Scenica jakbym wiedział ze to z francuza to bym je tak opisał
dodam ze sprzedawałem całe mechanizmy czyli silniki z prowadnicami ale kupującemu zależało koniecznie na silnikach prowadnic nie potrzebował ! dla czego ? zęby taniej odesłać czemu od razu po otrzymaniu przesyłki nie dał znać skoro miał samochód rozebrany to widział gówno jest , w ciągu kilku dni można zrobić wszystko
 
 
 
top-auto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-13, 09:31   

Nie miałem żadnego rozebranego samochodu, napisałem wyraźnie...tapicerki drzwi zostały zdjęte 2 dni temu przez elektryka celem wymiany silniczków i okazało się że te silniczki nie pasują do Polo 6N. Nie wiem po gówno w ogóle w kółko to wałkować, przecież widać jak byk ze zdjęć że to nie są silniczki od Polo 6N , w ogóle nie są to silniczki od żadnego VW. SILNICZKI NIE PASUJĄ DO ORYGINALNYCH PROWADNIC I INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ SAMOCHODU VW POLO 6N. I w ogole gówno to ma za znaczenie czy to sie okazalo przedwczoraj czy 12 dni wczesniej. I w zasadzie wszystko na temat.
Ostatnio zmieniony przez 2014-03-13, 09:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
beniu666
Średniozaawansowany

Samochód: seat toledo I abf++
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 165
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-03-13, 15:14   

Niestety, sam zostałem oszukany na forum, ponieważ zapewniano mnie iż jest możliwy zwrot sprzedawca niestety później nie przyjął towaru użytkownik goly0 "ze zwrotem nie ma problemu, ze mną jak z dzieckiem" Mechanik który miał mi założyć tą część powiedział, że jest na wykończeniu prawdopodobnie ze starości.

niestety takie mamy czasy, ja odpuściłem kwota mała, ale przestrzegam!
Ostatnio zmieniony przez beniu666 2014-03-13, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JANEKB25
Średniozaawansowany

Samochód: vectra c , polo 9n 1,2
Silnik: 1.8 16v
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 79
Skąd: Wola Zarczycka
Wysłany: 2014-03-13, 15:59   

no gówno ty mi będziesz gadał ze nie pasuje skoro on miał to w polo przecież z kamaza tego nie wyjął
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
sprzedajemy ramki na rejestracje motocyklowe w Utalu

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23