FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Polecane i NIE polecane serwisy i sklepy samochodowe
Autor Wiadomość
kornat
Zaawansowany

Samochód: Seat 1M2/Saab 9-3 II FL
Silnik: TDI VP37/ 2.0t
Imię: Konrad
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 357
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2014-07-10, 15:42   

NIE POLECAM sklepu PETROV.
Zamówiłem towar oraz wpłaciłem pieniądze, po czym dostałem wiadomość, że towaru nie posiadają na stanie i albo zwracają pieniądze albo abym czekał na towar. Wybrałem pierwszą opcję (zwrot wpłaty) ponieważ towar nie był dla mnie a potrzebowałem w najszybszym czasie otrzymać paczkę. Na zwrot pieniędzy czekam już drugi tydzień bo oczywiście leniwa księgowość nie ma czasu odesłać pieniędzy. Dobrze, że zamawiałem przez Allegro. Wczoraj sprawa trafiła do Allegro, a w najbliższym czasie trafi do Policji i będzie założona sprawa w sądzie. Nie będę miesiącami czekał na swoje pieniądze.
P.S. Jak się pracownicy nie sprawdzają to się ich zwalnia, a jak się samemu nie potrafi prowadzić sklepu to się zwija biznes i się idzie pracować na kogoś, proste.
 
 
erbete
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Audi A4 B5
Silnik: 1.8T quattro
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 694
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2014-12-29, 16:01   

Możecie polecić jakiś warsztat w pobliżu os. Kmity/Galerii Graffici?
Chodzi o wymianę amorów + sprężyn tylnych i ustawienie zbieżności.
 
 
 
manius
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 19:12   

potrzebuje zregenerowac turbinke do ARL, silnik troche pomodzony więc chcialbym aby to było konkretnie zrobione, kogo polecacie a kogo odradzacie?
 
 
Bruno
Uzależniony od postów


Samochód: C5 X7
Silnik: HDI
Imię: Adam
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4015
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-06-04, 19:50   

manius, Turbo Spec Rakszawa
 
 
 
matiszi
Średniozaawansowany


Samochód: S8 d2
Silnik: V8
Imię: Mateusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 146
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-06-05, 20:12   

Ja polece turbonaprawe na krola augusta 50 pod dakolem :prosze:
 
 
 
Marceli_

Samochód: Audi A6
Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-06-25, 22:23   

Akcesoria motoryzacyjne i zestawy naprawcze, znajdziecie w sklepie Hussar - hussar-innovations.com/pl_PL/index W ofercie sklepu między innymi: Anti Sleep Alarm, przeciw zasypianiu, zestawy do łatania plandek, dachów cabrio oraz dziur w podłodze, folie ochronne na szyby itp. Więcej szczegółów na stronie.
 
 
andrzej117
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-25, 11:48   

Witam forumowiczów :)
NIE POLECAM zakładu MotoCar Service Rzeszów na ul. Matuszczaka 5 (baza Poczty-Polskiej)
Umówiłem się na wymianę nagrzewnicy w moim Golfiku, objawy (tłuste szyby, smród płynu i znikome ubycie ze zbiorniczka, aczkolwiek brak mokrych dywaników - znajomy mechanik obstawiał jakieś mikrorozszczelnienie lub ktoś próbował kiedys uszczelniać) - majster stwierdził że nagrzewnica jest w 100% szczelna i wymienił jakiś króciec przy silniku który kwalifikował się do wymiany. zapłaciłem 500zł a problem pozostał nadal. Umówiłem się na spotkanie w sprawie rozwiązania problemu w ramach gwarancji - dowiedziałem się że nie ma takiej mozliwości. Na pytanie jak oddają klientowi niesprawne auto usłyszałem że nikt nie siedzi godzinę w aucie i nie wącha czy śmierdzi płyn. Jestem bardzo zawiedziony. Jeżeli chodzi o obsługę to miła, lecz nie do końca - pan siedzący za ladą na moje stwierdzenie że byłem u innych mechaników i każdy potwierdza że nagrzewnica bezczelnie zapytał dlaczego nie naprawiałem w innym warsztacie.
Słowa które otrzymałem od Pana kierownika "nie ruszaliśmy nagrzewnicy bo nie chcieliśmy wpędzać pana w dodatkowe koszty" - ale jeżeli przyjeżdża klient i chce wymianę nagrzewnicy to powinno to zostać zrealizowane.
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2015-09-25, 12:29   

rzecznik praw konsumenta w 8/10 przypadkach pomaga już pierwsze pismo
 
 
Hekto
Zaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: Dizel
Imię: Kuba
Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 410
Skąd: Ustrzyki Dolne
Wysłany: 2015-10-11, 16:55   

Nie polecam warsztatu Radical Custom, promowanego przez Tuning Kingz z Krakowa.
Po wizycie u nich sprzęgło zostało zrobione, po 2.5 miesiącach czekania, bo przecież kolega z TK przyjechał tylko wyspawać klatkę, a ten tylko wydech, więc jutro Ci zrobimy, i czekaniu 4 tygodni na przewodzik hydrauliczny.
Okazało się, że docisk który panowie wymienili bez mojej wiedzy był dobry, przewód również, wysprzęglnika z pompą sprzęgła którą wymienili gdzieś zgubili, dlatego nie mogli mi dać tych rzeczy.
Sprzęgło chodzi, ale jest coś źle ustawione, bo nie wysprzęgla do końca. Biegi wchodzą twarto i autem szarpie, ale gdyby to był najwiekszy problem to bym nie narzekał. :D

Samochód był od 1 właściciela z Holandii, z ASO, który nie za bardzo chciał się rozstać z golfem, ale w końcu go sprzedał.
Panowie z Radicala powiedzieli, że auto po dachowaniu, wszystkie szyby inne (wszystkie ori 2003 :roftl: ) i w ogóle mogłem kupić ich. (obaj chcieli mi sprzedać swoje auta, w tym jedno które wciąż jest na sprzedaż, golf który ma 300, 270 albo 400km, zależy od humory właściciela jaką bajkę wciśnie, ale jak przystawił się do niego 190km leon w dieslu i zrobił go na 6 długości, to akurat panu się kończyła benzyna dlatego go nie wypdzedził. :roftl:

Panowie wymienili mi podnośniki szyb, na takie plastikowe, w tym połamane. Wymienili mi elementy elektroniczne, przełącznik kierunkowskazów, włącznik awaryjnych, przekaźniki, panel sterowania szybami, połamali uchwyty od pokrywy silnika, od akumulatora, zostawili odkręconą osłonę silnika i jedno nadkole, które podczas jazdy prawie nie doprowadziły do wypadku, ponieważ osłona zawinęła się pod auto trzymając się na 2 śrubkach, tak jak nadkole. Ciesze się, że żyje, bo samochód stracił panowanie nad sobą gdy nadkole zostało wmielone między błotnik a koło, a obok osłona która blokowała koło.
Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego, i wiem, zostane zhejtowany, bo na DynóVWcę byli spoko, wszyscy z nimi pili, w ogóle reklamy ich były i tak dalej, ale ja nie polecam. Może i robią to gówno mają robić, ale tym z TK czy ch... wie komu, żeby się pokazać i zarabiać później na innych...
Śmieszne jest też to, jak pewna pani Passatem pojechała na wymianę filtru powietrza, a została zliczona na 890zł, po czym się okazało że filtr powietrza wymieniony nie został.
Osobiście z tą panią rozmawiałem i widziałem fakturę, na której był wbity filtr powietrza, olejowy, kabinowy, paliwowy, olej i jakieś tam drobne rzeczy. Śmieszne było jak pani się dowiedziała tydzień później na przeglądzie że powinna już wymienić filtry bo te gówno ma to już wyrobione, bo nic nie zostało wymienione. :roftl:
Pozdrawiam panów. Szczęścia życze.
 
 
 
hEgE1990
Władca postów


Samochód: Golf II
Silnik: 1.9 TDic
Imię: Grzesiek
Pomógł: 21 razy
Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1219
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2015-10-11, 22:46   

Hekto, nie miałem do czynienia z tą firmą ale z tego gówno wiem to jest to większa działalność niż tylko malutki warsztat. Na Dynowie z nimi nie piłem ale wydaje mi się że nie bardzo chcieli by sobie walic zdania przez zakładanie wadliwych rzeczy- patrząc jako postronna osoba ;-) Oczywiście nie mam zamiaru nikogo bronić beż żadnej wiedzy ;-)
Ostatnio zmieniony przez hEgE1990 2015-10-11, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hekto
Zaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: Dizel
Imię: Kuba
Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 410
Skąd: Ustrzyki Dolne
Wysłany: 2015-10-12, 01:57   

hEgE1990 napisał/a:
Hekto, nie miałem do czynienia z tą firmą ale z tego gówno wiem to jest to większa działalność niż tylko malutki warsztat. Na Dynowie z nimi nie piłem ale wydaje mi się że nie bardzo chcieli by sobie walic zdania przez zakładanie wadliwych rzeczy- patrząc jako postronna osoba ;-) Oczywiście nie mam zamiaru nikogo bronić beż żadnej wiedzy ;-)


Masz rację, 2 osoby to większa działalność.
Nie mówię o TuningKingz, bo owszem, to gówno innego. Po prostu dwóch właścicieli kumpluje się z założycielem TK i ich ludźmi, i robi im samochody. Ale jak jedzie ktoś nieznany z polskiej sceny motoryzacyjnej to wychodzi mu wałek.
Nikt im nie kazał ruszać szyb ani podnośników szyb, a jak byłem odebrać samochód to auto akurat miało je pościągane, a głupi byłem że olałem to i nie podpytałem po gówno to robili. Mój błąd.
Nie chcę na siłę nikogo oczeniać, tylko przedstawiłem swoje zdanie, opisałem moją historię z tym warsztatem.
Tak jak mówiłem, spodziewałem się hejtów, bo przecież ktoś kogo promuje ktoś taki jak TK nie może być oszustem, ani nie może się pomylić. Miałem sprawny samochód, po wyjeździe z warsztatu nadawał się na lawetę i wizytę u mechanika. Tyle w temacie, dziękuje.
 
 
 
abdj
Średniozaawansowany


Samochód: Touran
Silnik: CFHC
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 104
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-10-12, 09:16   

Po prostu napisal zeby tam nie jechac z czym kolwiek ☺
 
 
 
Hekto
Zaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: Dizel
Imię: Kuba
Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 410
Skąd: Ustrzyki Dolne
Wysłany: 2015-10-12, 11:52   

sebus_777 napisał/a:
Hekto nie płacz tylko po prostu czas nauczyć się robić takie rzeczy samemu i po sprawie ;-)


gówno to wnosi do tematu?
Nie wińmy warsztatu że Cie okradł, bo mogłeś to zrobić sam. lol.

Po prostu napisałem moją sprawę związaną z tym warsztatem, gówno ma do tego czy to umiem czy nie umiem. Zrobili fuszere to o tym piszę. Proste. Nie widzę gdzie tutaj mój płacz.
 
 
 
vanos2012
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-30, 18:53   

Witam
Jestem z okolic Sanoka i potrzebuję opinii o Perfect Service W.Findysz w Krośnie....
Prawdopodobnie mam uwaloną uszczelniacz pomiędzy skrzynią a torsenem. I teraz muszę znaleźć jakiegoś specjalistę od automatów... a w moim rejonie (Ustrzyki Dolne) to jest z tym bardzo ciężko. Jeżeli ktoś się orientuje gdzie jest dobry serwis ASB to proszę o wskazówki
Ostatnio zmieniony przez 2015-11-30, 18:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sslawek77
Już coś naskrobał

Samochód: bawarka
Silnik: doładowany
Imię: Sławek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 213
Skąd: RKR
Wysłany: 2015-12-06, 17:21   

w Bratkówce koło Krosna gość się zajmuje skrzyniami i ma dobrą opinie, dzwoń i pytaj 691 335 781
 
 
 
ynos
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 21:24   

A z okolic sanoka do kogo można podjechać na dokładne sprawdzenie samochodu, mam problemy z odpaleniem na zimnym silniku i gdzies olej ucieka, głowica i pompowtryski robione wcześniej już... kogo polecacie? :snajper:
 
 
markus420
Średniozaawansowany


Samochód: VW Bora Variat
Silnik: AJM+
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 70
Skąd: Cieszanów/Rzeszów
Wysłany: 2016-02-19, 11:17   

Hej.
Moje pompowtryski chyba odmówiły posłuszeństwa i poszukując jakiegoś zakładu znalazłem w Stalówce tych macherów
Kod:
http://www.regeneracja-pompowtryskiwaczy.pl

może miał ktoś do czynienia z nimi?
Jakaś opinia mile widziana :piwo:
 
 
KoSTeK
Średniozaawansowany


Samochód: VW Golf 4
Silnik: 1.9 TDI 110KM AHF
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 165
Skąd: RPZ
Wysłany: 2016-03-27, 23:05   

Panowie,gówno możecie powiedzieć na temat usług AUTOMACHER-a na Zaczerniu??? Korzystał ktoś???
Ostatnio zmieniony przez KoSTeK 2016-03-27, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
murgen
Nowicjusz

Samochód: Golf3 SYNCRO
Silnik: 2.0 AGG
Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 27
Skąd: Krosno
Wysłany: 2016-03-28, 09:40   

Hekto napisał/a:
Nie polecam warsztatu Radical Custom, promowanego przez Tuning Kingz z Krakowa.
Po wizycie u nich sprzęgło zostało zrobione, po 2.5 miesiącach czekania, bo przecież kolega z TK przyjechał tylko wyspawać klatkę, a ten tylko wydech, więc jutro Ci zrobimy, i czekaniu 4 tygodni na przewodzik hydrauliczny.
Okazało się, że docisk który panowie wymienili bez mojej wiedzy był dobry, przewód również, wysprzęglnika z pompą sprzęgła którą wymienili gdzieś zgubili, dlatego nie mogli mi dać tych rzeczy.
Sprzęgło chodzi, ale jest coś źle ustawione, bo nie wysprzęgla do końca. Biegi wchodzą twarto i autem szarpie, ale gdyby to był najwiekszy problem to bym nie narzekał. :D

Samochód był od 1 właściciela z Holandii, z ASO, który nie za bardzo chciał się rozstać z golfem, ale w końcu go sprzedał.
Panowie z Radicala powiedzieli, że auto po dachowaniu, wszystkie szyby inne (wszystkie ori 2003 :roftl: ) i w ogóle mogłem kupić ich. (obaj chcieli mi sprzedać swoje auta, w tym jedno które wciąż jest na sprzedaż, golf który ma 300, 270 albo 400km, zależy od humory właściciela jaką bajkę wciśnie, ale jak przystawił się do niego 190km leon w dieslu i zrobił go na 6 długości, to akurat panu się kończyła benzyna dlatego go nie wypdzedził. :roftl:

Panowie wymienili mi podnośniki szyb, na takie plastikowe, w tym połamane. Wymienili mi elementy elektroniczne, przełącznik kierunkowskazów, włącznik awaryjnych, przekaźniki, panel sterowania szybami, połamali uchwyty od pokrywy silnika, od akumulatora, zostawili odkręconą osłonę silnika i jedno nadkole, które podczas jazdy prawie nie doprowadziły do wypadku, ponieważ osłona zawinęła się pod auto trzymając się na 2 śrubkach, tak jak nadkole. Ciesze się, że żyje, bo samochód stracił panowanie nad sobą gdy nadkole zostało wmielone między błotnik a koło, a obok osłona która blokowała koło.
Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego, i wiem, zostane zhejtowany, bo na DynóVWcę byli spoko, wszyscy z nimi pili, w ogóle reklamy ich były i tak dalej, ale ja nie polecam. Może i robią to gówno mają robić, ale tym z TK czy ch... wie komu, żeby się pokazać i zarabiać później na innych...
Śmieszne jest też to, jak pewna pani Passatem pojechała na wymianę filtru powietrza, a została zliczona na 890zł, po czym się okazało że filtr powietrza wymieniony nie został.
Osobiście z tą panią rozmawiałem i widziałem fakturę, na której był wbity filtr powietrza, olejowy, kabinowy, paliwowy, olej i jakieś tam drobne rzeczy. Śmieszne było jak pani się dowiedziała tydzień później na przeglądzie że powinna już wymienić filtry bo te gówno ma to już wyrobione, bo nic nie zostało wymienione. :roftl:
Pozdrawiam panów. Szczęścia życze.


Może się nie znam ale jak jade do mechanika na wymiane sprzęgła i wymienia cos jeszcze bez porozumienia ze mną to niech sobie za to płaci sam, jak umawiamy się na konkretny termin ( wie jakie auto i jakie częsci mu trzeba ) to ok dzień dwa poślizgu może mieć. Potem składa auto do kupy i zawożę do kogoś innego. Dwa razy tak zrobiłem, straszenie policją itp musiało być bo jak toto za damo mam skręcać ?? Oczywiście następnemu mechanikowi mówiłem jak wyglądała sytuacja z poprzednim. I teraz dzwonie, umawiamy się na termin, czas wykonania i po sprawie, nie muszę a nikogo pisać po necie itp, a gówno potrafię to robie sam bo lubie :-)
 
 
Hawzone

Samochód: Golf 2
Silnik: 1.6
Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: Siennów
Wysłany: 2016-06-21, 18:36   

Witam!
Poszukuję jakiś serwis który sprawdzi mi silnik. Mam problem z ciśnieniem oleju, była zmieniona pompa, czujniki i nadal ciśnienie jest za małe i kontrolka przy 2100-2400rpm brzęczy. Najlepiej okolice, Przeworska/Jarosławia, może być troche dalej.
 
 
KoSTeK
Średniozaawansowany


Samochód: VW Golf 4
Silnik: 1.9 TDI 110KM AHF
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 165
Skąd: RPZ
Wysłany: 2016-06-22, 04:43   

Hawzone napisał/a:
Witam!
Poszukuję jakiś serwis który sprawdzi mi silnik. Mam problem z ciśnieniem oleju, była zmieniona pompa, czujniki i nadal ciśnienie jest za małe i kontrolka przy 2100-2400rpm brzęczy. Najlepiej okolice, Przeworska/Jarosławia, może być troche dalej.


http://www.skp-pruchnik.pfg.pl/
 
 
eddie
Średniozaawansowany

Samochód: audi a6 c5 allroad
Silnik: 2,7 biturbo
Imię: Stanisław
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 67
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-06-22, 07:47   

KoSTeK napisał/a:
Panowie,gówno możecie powiedzieć na temat usług AUTOMACHER-a na Zaczerniu??? Korzystał ktoś???


po opiniach w necie....troche strach
 
 
eddie
Średniozaawansowany

Samochód: audi a6 c5 allroad
Silnik: 2,7 biturbo
Imię: Stanisław
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 67
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-06-22, 08:03   

andrzej117 napisał/a:
Witam forumowiczów :)
NIE POLECAM zakładu MotoCar Service Rzeszów na ul. Matuszczaka 5 (baza Poczty-Polskiej)
Umówiłem się na wymianę nagrzewnicy w moim Golfiku, objawy (tłuste szyby, smród płynu i znikome ubycie ze zbiorniczka, aczkolwiek brak mokrych dywaników - znajomy mechanik obstawiał jakieś mikrorozszczelnienie lub ktoś próbował kiedys uszczelniać) - majster stwierdził że nagrzewnica jest w 100% szczelna i wymienił jakiś króciec przy silniku który kwalifikował się do wymiany. zapłaciłem 500zł a problem pozostał nadal. Umówiłem się na spotkanie w sprawie rozwiązania problemu w ramach gwarancji - dowiedziałem się że nie ma takiej mozliwości. Na pytanie jak oddają klientowi niesprawne auto usłyszałem że nikt nie siedzi godzinę w aucie i nie wącha czy śmierdzi płyn. Jestem bardzo zawiedziony. Jeżeli chodzi o obsługę to miła, lecz nie do końca - pan siedzący za ladą na moje stwierdzenie że byłem u innych mechaników i każdy potwierdza że nagrzewnica bezczelnie zapytał dlaczego nie naprawiałem w innym warsztacie.
Słowa które otrzymałem od Pana kierownika "nie ruszaliśmy nagrzewnicy bo nie chcieliśmy wpędzać pana w dodatkowe koszty" - ale jeżeli przyjeżdża klient i chce wymianę nagrzewnicy to powinno to zostać zrealizowane.


Podpisuje sie pod tym , warsztatu niepolecam ! standardowo płacisz za lepsze wsadzone gorsze albo nie wsadzone wogole. SYf !

Podobnie jak nie opodal zakład motoRes na podkarpackiej. dziadostwo, buractwo i chamstwo !

Niewiem gówno sie dzieje ze niema ludzkich mechaników złodzieje i tumany tyle gówno mi sie na usta ciśnie.
 
 
Hawzone

Samochód: Golf 2
Silnik: 1.6
Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: Siennów
Wysłany: 2016-08-21, 18:00   

Witam!
Gdzie polecacie udać się z gaźnikiem? Okolice Rzeszów-Przeworsk-Jarosław-Przemyśl, ewentualnie gdzieś dookoła.
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-21, 22:08   

Ciężko o takiego speca teraz, ale warto spróbować jakiś stary warsztat z doświadczeniem.
Może spróbujesz u p. Czyrka w Przeworsku/Studzianie?
http://www.zumi.pl/229452...orsk,firma.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12