FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
AUDI A3 8L Damianoooo
Autor Wiadomość
damianbaran10

Samochód: AUDI A3 8L
Silnik: ALH 90kM , 66kW
Imię: Damian
Wiek: 26
Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2016-05-24, 21:33   AUDI A3 8L Damianoooo

Witam wszystkich. Od ponad miesiące jestem właścicielem Audicy A3 , sprowadzonej z Niemiec. W Polsce jestem jej pierwszym właścicielem. Przed zakupem samochód został sprawdzony na serwisie Audi. Prowadzona w nim była książka serwisowa, ostatni wpis to sierpień 2015 także historie pojazdu znam. Nie wymagał mnie on większego wkładu finansowego ponieważ wszystko było w nim robione w ostatnim czasie.Wymieniony został termostat, zakupione pokrowce firmy PRESTIGE, wycieraczki podłogowe, wymieniony filtr powietrza. Przy samochodzie ze spraw tuningowych nie było robione nic, jest fabryczny. Teraz troche o samochodzie:

Rok produkcji: 2000
Silnik: 1,9 TDI , 66kW , 90KM
Przebieg: 218, obecnie prawie 223 000km
Kolor: LZ5W

Zdjęcie chwilę po kupnie i rejestracji



Później miałem przykrą sytuacje na drodzę no i moja A3 została trochę zniekształcona do naprawy tylny zderzak i klapa,przedni do malowania gówno widać na zdjęciach. Z góry przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęć ale było robione w średniej pogodzie i nie najlepiej wyszły jednak postaram się wrzucić w najbliższym czasie jakieś lepsze.



Szwagier się zajął Audiczką i myślę że całkiem nieźle mu to wyszło, zdjęcia niżej, od razu zostały pomalowane dokładki zderzaka tylnego i przedniego w kolor, zostały jeszcze progi ale to jak będzie więcej czasu






Później wymieniłem radio, felgi i opony na letnie, pomalowałem zaciski.W ostatnim czasie założyłem oświetlenie LED do środka, podświetlenie drzwi,bagażnika,schowka. Sory za słabą jakość zdjęć. W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju i rozrządu i tutaj chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat , olej prawdopodobnie Motul 5W30, a rozrząd to już grubsza sprawa. Z góry dzięki za wszystkie opinie :)




[color=444444][/color]
 
 
PompujRap99
Średniozaawansowany

Samochód: audi a6 c4
Imię: Grzegorz
Wiek: 28
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 183
Skąd: Tarnowiec
Wysłany: 2016-05-25, 16:19   

Ładne a3 :) plus jasny środek fajna sprawa :lol:
czekam na dalszy rozwój sytuacji ;-) Powodzenia
 
 
damianbaran10

Samochód: AUDI A3 8L
Silnik: ALH 90kM , 66kW
Imię: Damian
Wiek: 26
Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2016-12-29, 13:42   

Witam klubowiczów ponownie ze swoją A- CZY. Troche mnie tutaj nie było i kilka rzeczy sie u mnie zmieniło od ostatniego posta. Na początek przyszedł czas na wymianę oleju.



Następnie przyszedł czas na rozrząd. Pare godzin dłubania i zmieniony. Zobaczymy jak ten zestaw będzie się sprawował bo słyszałem że pompy wody lubią odmówić posłuszeństwa ale to się okaże.

A3 jeździło bez problemów, kilka napraw po drodze się znalazło m.in wymienione silniczki szyb prawej i lewej strony.

Niedługo po tym znowu posłuszeństwa odmówił silniczek tylnej wycieraczki. szybka wymiana

Ogólnie auto jeździło i nadal jeździ bez problemów Przyszła zima i po jakimś czasie A3 zaczęło trochę ciężej palić. Paliło ale dłużej musiał kręcić.Przy temperaturze ok -10 stopni.. Zaniepokoiło mnie to i zacząłem sprawdzać od najprostszych rzeczy. Zacząłem od świec żarowych. Spalone wszystkie cztery. Szybka wymiana na takie jak były założone i znowu pali od strzała




Pewnego razu wybrałem się na zakupy do sklepu w galerii, samochód zostawiłem na parkingu, wracam po jakimś czasie i gówno? Efekt poniżej

Wkurzyłem się na maksa i byłem nawet żeby sprawdzić na kamerach kto to ale jak na moje szczęście dowiedziałem się że kamery nie obejmują tego miejsca parkingowego.Parodia, mam nadzieję że tą osobę również spotka coś podobnego, bo szkoda mi auta tylko. Trochę chamstwo ale szkoda strzępić ryja

Wpadła polerka i większość rys zeszła ale mimo wszystko nie zadawala mnie ten efekt do końca i na wiosne pójdzie do malowania.


http://s1030.photobucket....z8puzg.jpg.html

Wczoraj zaś wymieniłem termostat bo ten gówno wymieniałem zaraz po zakupie auta z firmy Wahler coś zaczął świrować. Temperatura była normalnie 90 stopni i gówno jakiś czas spadła np do 70 i po jakimś czasie znowu rosła do 90 no i dość długo się nagrzewał. Teraz założyłem z firmy Febi. Zobaczę jak to będzie teraz wyglądało. Jak narazie auto jeździ bez zastrzeżeń. Jestem zadowolony. Plany na wiosnę mam następujące:
-malowanie drzwi
-malowanie zderzaka przedniego
-malowanie progów w kolor
-zrobienie zaprawki na jednym błotniku
-polerka całego samochodu
-polerowanie lub zmiana koloru felg? może zmiana felg?


obecnie lato jeździłem na 16" takich jak na zdjęciu wyżej no i teraz moje pytanie, bo myślę nad zmianą koloru felg,po głowie chodzi mi kolor taki argentum tylko nie wiem jak by to siadło do mojego auta. Poniżej zdjęcie poglądowe z neta o jaki efekt mi mniej więcej chodzi.Jeżeli nie to po prostu te gówno mam dam do polerki. gówno myślicie?


-jeżeli nic takiego nie wyjdzie to po prostu jakieś felgi 17" i sprężynki
-zmiana foteli na skórzane,ogólnie ciężko takie dorwać w moim kolorze wnętrza ale być może coś się znajdzie i podłączenie instalacji grzanych dup
-radio 2din, muszę znaleźć ramkę z klimatronicem
-polerowanie reflektorów
-zmiana oleju i wszystkich filtrów, chyba przejdę na półsyntetyk

Narazie to chyba wszystko. Autko ma 230k przebiegu. Zapraszam do komentowania. Pozdro !
 
 
artur_91.1991
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Seat Ibiza Fl
Imię: Artur
Pomógł: 20 razy
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 1169
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-12-29, 13:55   

Daj to troche niżej i koło szukaj minimum 17"
 
 
damianbaran10

Samochód: AUDI A3 8L
Silnik: ALH 90kM , 66kW
Imię: Damian
Wiek: 26
Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2016-12-29, 14:40   

artur_91.1991 napisał/a:
Daj to troche niżej i koło szukaj minimum 17"

właśnie taki mam plan 8-)
 
 
Karol096
Nowicjusz


Samochód: .
Imię: Karol
Dołączył: 31 Sty 2015
Posty: 26
Skąd: Brzozów
Wysłany: 2016-12-29, 16:34   

Albo 18'' :-)
 
 
damianbaran10

Samochód: AUDI A3 8L
Silnik: ALH 90kM , 66kW
Imię: Damian
Wiek: 26
Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2016-12-29, 17:30   

Karol096 napisał/a:
Albo 18'' :-)

Hehe gdybym założył 18" do tej mocy gówno ja mam to by się z miejsca nie ruszył 😂
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10