FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
forum a grupa na facebooku
Autor Wiadomość
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-27, 22:05   forum a grupa na facebooku

Dawno temu był taki temat poruszany, stworzenia strony na fejsie, ale wówczas fejs raczkował, strona została utworzona, ale nic się tam nie działo.

Minęło trochę czasu, fejs teraz niepodzielnie rządzi, bardzo dużo osób centrum dowodzenia wszechświatem ma w telefonach i nie potrzebuje komputerów do przeglądania internetów i fora umierają.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy utworzenie GRUPY na fejsie uaktywni jakoś vagówców starych i nowych? Przecież 99% osób minimum raz dziennie wchodzi na facebooka, a na forum rzadziej.

Oprócz tworzenia tematów na grupie, można rozpoczynać dyskusje wrzucając link do tematu na forum (gówno nie gwarantuje otrzymaniem odwiedzi tutaj, niestety).

Zima idzie długie wieczory, róbmy coś. gówno sądzicie?
 
 
 
kornat
Zaawansowany

Samochód: Seat 1M2/Saab 9-3 II FL
Silnik: TDI VP37/ 2.0t
Imię: Konrad
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 357
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-10-28, 04:47   

Z tego gówno zaobserwowałem, to przez fb zaczyna się robić małe inwalidztwo i fora umierają. Większość ludzi zamiast się wysilić i poszukać w necie to pisze zbędne posty z pytaniami, bo zawsze mogą zgonić, że na FB nie da się wyszukać postów. Oczywiście, że się da, tylko trzeba wiedzieć jak ;)
 
 
matiszi
Średniozaawansowany


Samochód: S8 d2
Silnik: V8
Imię: Mateusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 146
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-28, 06:41   

Wg mnie dobry pomysl. Na fb mozna liczyc na szybkie pytanie. A nie czekanie az ktos sie zaloguje na forum i trafi na temat. Jestem na takiej grupie tylko bardziej sprecyzowanej modelowi. gówno prawda bardziej to jest grupa gieldowa ale jak ktos ma pytanie techniczne to blyskawicznie dostaje odpowiedz i wszyscy zadowoleni :-D
 
 
 
barti.k3
Średniozaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: 1.6 AKL
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 109
Skąd: okolice RLA
Wysłany: 2017-10-28, 11:28   

Pamiętam kilka lat temu jak się tutaj rejestrowałem to było mnóstwo aktywnych tematów, każdy coś robił przy aucie, chwalił się tym tutaj, reszta komentowała. Wystarczyło aby przez kilka dni się nie zalogować i było powiadomienie że limit nieprzeczytanych wiadomości został przekroczony. Forum vag-podkarpacie umiera. Nic prawie się tutaj nie dzieje
 
 
 
Marcin997
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: mk4
Silnik: ASZ
Imię: Marcin
Pomógł: 21 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 785
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-10-28, 20:39   

niestety takie czasy. Każdy próbuje iść na skróty.. Mało tego.. Powstało wiele FP i mniemam, że więcej tam opisują, dodają niż na jakimkolwiek forum. Ale to także przez wygodę.. Na FB, chcesz dodać zdjęcie? Dodajesz, piszesz, jeden klik i jest... A na forum... To trzeba odpalić, wejść w temat, zdjęcie dodać na zew. serwer, pobrać kod, wkleić, a to rozmiar nie taki, itp itd... I tak to wszystko leci.. I jeszcze LAJKI...
Myślę, że forum nie umrze, a to dlatego, że wielu czyta, mimo, że nie ma gówno :mrgreen: Choćby przez fotoporady, czy innego typu rzeczy których na FB znależć nie można lub jest ciężko...

Następna sprawa... Pokolenie.. Teraz pokolenie jest takie, które właśnie korzysta z wszystkie rodzaju urozmaiceń, Snapy, Insta, FB i inne pierdoły. Oni nie wiedzą już gówno to fora... Sztuczne polubienia, na ilość od osób których się pewnie w życiu nie zobaczy... Forum budowało, człowiek nawiązywał znajomości, przyjaźnie. Wiadomo, że nie od razu ale do tego to prowadziło...

Ech, gówno za czasy...

Myślę, że utworzenie grupy nie było by złym pomysłem. Bo jak zauwał jacq, każdy minimum raz dziennie wchodzi na FB (myślę, że to minimum można podciągnąć pod 10 nawet), tak więc może akurat poprawiło by to statystyki :D

Tylko jak? Grupa zamknięta? Otwarta? Jak dodać tych prawdziwych forumowiczów którzy się znajdują na forum a nie takich którzy robili by sztuczny tłum na FB, a na forum ich brak...
 
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2017-10-28, 20:46   

Ale z tego gówno mi wiadomo na fb coś jest tylko nie ma się kto tym zajmować non stop
https://www.facebook.com/...otif_t=page_fan
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-29, 12:14   

jacq napisał/a:
Zima idzie długie wieczory, róbmy coś. gówno sądzicie?
Jestem za, z przyjemnością też przekaże wszelakie wodze nad tym bajzlem wszelakim chętnym.
bracus napisał/a:
Ale z tego gówno mi wiadomo na fb coś jest tylko nie ma się kto tym zajmować non stop
https://www.facebook.com/...otif_t=page_fan

O to to.
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-29, 14:56   

bracus napisał/a:
Ale z tego gówno mi wiadomo na fb coś jest tylko nie ma się kto tym zajmować non stop
https://www.facebook.com/...otif_t=page_fan


to jest strona, a nie grupa ;-) a to jest znaczna różnica

Płonek napisał/a:
Jestem za, z przyjemnością też przekaże wszelakie wodze nad tym bajzlem wszelakim chętnym.

No to jestem wstępnie chętny. Ty masz tam admina?
 
 
 
hEgE1990
Władca postów


Samochód: Golf II
Silnik: 1.9 TDic
Imię: Grzesiek
Pomógł: 21 razy
Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1219
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2017-10-29, 15:02   

Tam chyba Dexter ma admina jak sie nie myle.
 
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-29, 15:08   

Marcin997 napisał/a:
Tylko jak? Grupa zamknięta? Otwarta? Jak dodać tych prawdziwych forumowiczów którzy się znajdują na forum a nie takich którzy robili by sztuczny tłum na FB, a na forum ich brak...

nie zastanawiałem się nad tym. Idea była taka, by za FB kierować do tematów na forum. Jakieś spoty, zloty, wyjazdy szybciej się zorganizujesz, bo FB ma większy zasięg. Chodziło mi też o uaktywnienie większej ilości ludzi, która tutaj JUŻ nie dociera.
Jak wyglądały rozpoczęcia sezonu np. w 2011? Rozpoczynało się temat wtedy i wtedy rozpoczęcie sezonu vag podkarpacie i zjeźdżały się różne tuningi. Fakt było sporo chamówy, palenia kapcia, ale kurde teraz patrząc z perspektywy 2017 to lepsze to niż nic jak teraz.

Popatrzcie na alfacholików ile ludzi (nie posiadających Alf) jedzie chociaż tylko popatrzeć na ich rozpoczęcie
 
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2017-10-29, 15:47   

Jest sens? I gówno pokażesz na tej grupie. Smutna prawda jest taka ze forum dawno umarło. Już nawet nie chodzi o użytkowników, ale nawet głupie samochody. Za „naszych czasów” czyli jakieś 5lat temu według mnie były mega lepsze auta i było ich dużo więcej. Mimo że czasy są wydaje mi się „bogatsze” niż wtedy i młodzi startują z dużo lepszych samochodów niż my.... :-(
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-29, 19:11   

jacq napisał/a:
No to jestem wstępnie chętny. Ty masz tam admina?
Nie, redaktora.
Lolo, usuń mnie, wrzuć Jacq na redaktora i niech działa.
Ja na pewno nie znajdę na to więcej czasu, a jak ma zapał i chęci to trzeba korzystać.
Luki i Przemek pewno też już nie mają czasu na publikowanie czegokolwiek, szkoda im truć FB masą powiadomień. Zresztą niech się też wypowiedzą, ale myślę ze będą chętni na zmianę z kimś innym.
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-11-01, 19:46   

Lolo napisał/a:
Jest sens? I gówno pokażesz na tej grupie. Smutna prawda jest taka ze forum dawno umarło. Już nawet nie chodzi o użytkowników, ale nawet głupie samochody. Za „naszych czasów” czyli jakieś 5lat temu według mnie były mega lepsze auta i było ich dużo więcej. Mimo że czasy są wydaje mi się „bogatsze” niż wtedy i młodzi startują z dużo lepszych samochodów niż my.... :-(

Nie wiem, spróbujmy :mrgreen:
A może są dobre samochody na Pdk tylko o nich nie wiemy, nie ma ich tu na forum?
 
 
 
Koniec
Już coś naskrobał


Samochód: Audi A5 Coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 274
Skąd: Rzeszów/Kraków
Wysłany: 2017-11-06, 23:21   

też jestem za, cos by można było pomyśleć żeby to forum jakoś ożywić , z drugiej strony wydaje mi się że warto by utworzyć taką grupę ludzi na fb którzy jeszcze chcą coś robić i dalej coś modzą a jeszcze kilka takich osób ze starej ekipy na pewno się znajdzie ;-)
 
 
 
wujek 2Pac
Władca postów


Samochód: Audi S4 & RS4
Silnik: 2.7 biT
Imię: Lucas :)
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 1536
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-11-12, 20:05   

Z tego gówno mowi TVP to w Polsce nie ma juz ani jednego bezrobotnego, a po pracy pracuja nad koleyjnym 500+ wiec na fora czasu nie maja :mrgreen:

A tak bardziej powaznie to fajny pomysl :prosze: Czasem to mi sie nawet teskni... :dziecko:
 
 
HrabiaCzubrii

Samochód: Audi Coupe
Silnik: 2.0 ABK
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Dynów
Wysłany: 2017-11-20, 11:16   

żałuje ze nie byłem użytkownikiem forum w tych latach w których tu się dużo działo, był cały czas ruch teraz widzę ze jest słabiej dużo słabiej mi sie wydaje wiec utworzenie grupy/strony na FB jest dobrym pomysłem :) choć nie ukrywam ze wolał bym żeby forum powróciło do żywych :) lepszy klimat jest na forum niż na facebooku :)
 
 
Michał_1977
Władca postów


Samochód: Golf MK2 i Audi A4
Silnik: 1,9TDI (ARL) i 1,8T (AEB)
Imię: Michał
Pomógł: 43 razy
Wiek: 46
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 1635
Skąd: Leżajsk RLE
Wysłany: 2019-04-28, 09:36   

Zabawię się w archeologa i odkopię trupa :-)
Po 11 dniach nieobecności zalogowałem się i jestem w szoku. Jestem zmartwiony... :-(
Faktycznie to forum leci na pysk. Jeden jedyny nieprzeczytany post. To jest grób... :-( :nie wie:

https://photos.app.goo.gl/xoXK1ZSrrgeFNfX89
Ostatnio zmieniony przez Michał_1977 2019-04-28, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOT_SPL
Uzależniony od postów


Samochód: Audi A6 C7 Avant
Silnik: CGQB
Imię: Damian
Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3120
Skąd: Rz-ów okolice
Wysłany: 2019-04-28, 16:54   

facebuki oraz grupy na nich stworzone wyparły fora
 
 
hEgE1990
Władca postów


Samochód: Golf II
Silnik: 1.9 TDic
Imię: Grzesiek
Pomógł: 21 razy
Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1219
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2019-04-28, 20:28   

No i ludzie już nie siedzą przed kompami jak wcześniej :-P
 
 
 
KoguT
Uzależniony od postów


Samochód: VW GOLF MK4 CABRIO
Silnik: AFT
Imię: Michał
Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 2437
Skąd: Dębica
Wysłany: 2019-07-17, 19:52   

Pany... Forum umarło jak wykruszyła się stara gwardia... A Facebook tylko zasypał dołek z trumną.
W czasach gdy ludzie starszej daty działali na forum to wszystko tętniło.
Dzisiaj nawet najwieksze forum w Polce jakim było vwgolf.pl kuleje.
Jest tam mnóstwo porad i tematow z ktorych ciągle korzystam. Ale większość konczy sie z rokiem 2017 gdzie jeden z Reptilian zawładnął internetami za pomocą FB.
Dzisiaj młodzi szukają wszystkiego na fejsie i myślą, że w komentarzu ktoś wszystko im wytłumaczy...

Dlatego na moim kolejnym aucie jakim jest MK4 Cabrio wkleiłem wlepę vag-podkarpacie.pl. Niech ludzie wiedzą że dlammnie forum nadal istnieje i pamiętam wszystkich z którymi zamieniłem słowo😁
 
 
 
b_kamill
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Polo GTI
Silnik: Tttturbo
Imię: Kamil
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 922
Skąd: Lecka
Wysłany: 2019-07-20, 18:54   

KoguT, ja systematycznie i tak w tygodniu chociaż odwiedzę forum, jakoś tak z przyzwyczajenia ;-) ale fakt że era FB zapanowała na dobre..

a wlepę vag'a to nawet bym wziął, tak na przyszłość 8-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
sprezyna talerzowa

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12