FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Chyba wtryski
Autor Wiadomość
Harvest

Samochód: Skoda Fabia
Silnik: 1.2
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: WI
Wysłany: 2019-01-28, 15:12   Chyba wtryski

Cześć, nie mogę nigdzie naleźć tematu odpowiadającego na moje pytanie. Dzisiejszym pacjentem jest Audi A5 3.0 TDI 218KM 160kW z 2016 roku. Auto nie jest moje, dlatego napiszę tyle ile zaobserwowałam przez ostatnie dwa tygodnie. Mianowicie auto przy aktualnej pogodzie nie chce odpalać na zimnym w szczególności, za może 15 razem uda mi się odpalić, zostawiam go na luzie i falują obroty do powiedzmy od prawie zera do 1500-2000 :shock: , a za chwilę gaśnie. Podczas jazdy okropnie szarpie, telepie. Teraz auto weszło w tryb awaryjny, podejrzewam wtryskiwacze, ale pewności nie mam za grosz. Może ktoś z was miał taki przypadek i może podpowiedzieć. Byłabym bardzo wdzięczna, ponieważ auto za dwa tygodnie pojedzie do serwisu, a nie chcę żeby tam wciskali kit. :)
 
 
irocket
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Seat Toledo 1L
Silnik: 1.9TDi 90KM 1Z
Imię: Karol
Pomógł: 15 razy
Wiek: 29
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 693
Skąd: Rzeszów/Krosno
Wysłany: 2019-01-28, 15:58   

Jeśli samochód nie ma jeszcze trzech lat lub 90 000km przebiegu, to jeszcze powinien mieć gwarancję, także najpierw bym się udał do ASO. Jeśli gwarancji już nie ma, to zacząłbym od wymiany filtra paliwa i zalania dobrego oleju napędowego. Jeśli to nie pomoże, to dobrze by było sprawdzić, czy układ nie jest zapowietrzony, później pompę wysokiego ciśnienia, a na końcu dopiero bym sprawdzał wtryskiwacze.
 
 
Masha2019

Samochód: Audi A8
Silnik: 4.2
Wiek: 26
Dołączyła: 03 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: RST
Wysłany: 2019-01-30, 12:39   

Podepnę się pod temat i podpytam, dobry olej silnikowy do tego auta to jaki? A poza tym to tutaj http://www.wtryskiwacz.gówno...i-denso-siemens masz kilka ciekawostek o wtryskach skoro je podejrzewasz. :)
Ostatnio zmieniony przez Masha2019 2019-02-12, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chicky

Samochód: VW Golf
Silnik: 1.6
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Sty 2019
Posty: 5
Skąd: NSZ
Wysłany: 2019-02-01, 09:18   

Zrób tak jak kolega powiedział, jedź do ASO jak masz gwarancje, ale mimo wszystko jak dla mnie wtryski są pierwsze do sprawdzenia. Jak one bd ok, to może jeszcze pompa WC coś być nie tak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10