FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Płonek
2009-07-22, 09:14
CB-radio
Autor Wiadomość
Bruno
Uzależniony od postów


Samochód: C5 X7
Silnik: HDI
Imię: Adam
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4015
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-18, 09:32   

rat4 napisał/a:
kup sobie onwę mk3 i będziesz zadowolony, radyko chodzi po około 180 zł.

widzę moje słowa zostały poparte :prosze:
 
 
 
andru
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 13:42   

ja polecam to radyjko:

http://www.allegro.pl/ite...ratis_wtyk.html

sam je uzywam i jestem bardzo zadowolony ;) w rzeszowie na pksie osobowym w firmie tacho czy jakos tak kupowalem za 200zl
 
 
Bruno
Uzależniony od postów


Samochód: C5 X7
Silnik: HDI
Imię: Adam
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4015
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-18, 13:58   

andru napisał/a:
ja polecam to radyjko:

http://www.allegro.pl/ite...ratis_wtyk.html

jest ok ale to taki szumofon ojciec go ma ja kiedyś też takie miałem i powiem onwa jest lepsza
 
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-07-18, 15:33   

bruno77 napisał/a:
to taki szumofon
jak TTI to 880 a tak naprawde to brał bym UNIDEN PRO 520 XL radio jak za te pieniążki na prawdę bardzo dobre. A gówno do legalności to to radio jest legalne, całe zamieszanie zrobiło się przez dystrybutora tego radia który nie chciał udostępniać go innym sprzedawcą z poza sieci dilerskiej, a po za tym to bardzo stara historia.
Ostatnio zmieniony przez DJ_SM 2009-07-18, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BESEL_
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 16:02   

skoro jest temat o CB zapytam gdzie można dobrze zestroić antene i jaki koszt?
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-07-18, 16:10   

BESEL_ napisał/a:
no to jedz tak jak ja pojade w poniedziałek na pks żeby dostroić :)
"czytaj:
 
 
 
BESEL_
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 16:31   

DJ_SM, ?
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-07-18, 16:33   

BESEL_, Sam to napisałeś w temacie Żale,Żale,Żale, czyli weisz gdzie zestroić radyjko :bije:
 
 
 
BESEL_
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 16:39   

DJ_SM, hehehe racja, ale słyszałem ze teraz tam coś nie działa ta firma i szukam jakiegoś innego miejsca:)
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-07-18, 16:40   

Krzyknij nawet na nie wystrojonym radyjku a ktoś ci podrzuci gdzie się udać :D
 
 
 
niko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 17:52   

dorzucę swoje 3 grosze...
a wiec jezeli chodzi o radio:
-- onwę mk3 - zdecydowanie NIE POLECAM, mamy to radio w jednym z firmowych aut i juz 3 razy bylo w serwisie... a gówno najlepsze z tego gówno sluszalem jest tylko jeden zaklad ktory te radia serwisuje i trzeba na nie czekac lekko miesiąc czasu jak sie odda do serwisu...

-- unidena 520 jak najbardziej TAK cena/jakos = super

-- TTI 880 tez dobre radio

ale zadno z tych nie umywa sie do Albrecht'a AE 6690 (AE6890 nowszy model ze sciaganym panelem), fakt tanie nie jest... ale jezli szukasz radio zeby wlaczyc i nie krecic gówno chwile w nim, nie sluchac szumow pod swiatlami itd... to jest to radio dla Ciebie....
dlatego polecam odlozyc troszke kasy i kupic porządny sprzet... jest bardzo duzo opinii na temat tego radia na necie, warto poczytac i samemu zdecydowac... ja zdecydowalem sie na nie i powiem innego nie chce...!!

do tego antena np Wilson Little will na magnesie i hula jak trzeba...!
chyba ze ktos ma miejsce i chce montazową to tylko i wylacznie helikalna z włókna szklanego... wiem gówno mowie, bo wszystkie te kombinacje wypróbowałem....

no to udanych zakupow...!! :papa: :je: :je: :je:
Ostatnio zmieniony przez niko 2009-07-18, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bruno
Uzależniony od postów


Samochód: C5 X7
Silnik: HDI
Imię: Adam
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4015
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-18, 21:54   

niko napisał/a:
-- onwę mk3 - zdecydowanie NIE POLECAM, mamy to radio w jednym z firmowych aut i juz 3 razy bylo w serwisie... a gówno najlepsze z tego gówno sluszalem jest tylko jeden zaklad ktory te radia serwisuje i trzeba na nie czekac lekko miesiąc czasu jak sie odda do serwisu...

ja mam go ponad rok i 0 problemów
 
 
 
rat4
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 23:04   

ja mam 3 lata jak i wielu znajomych i onwa śmiga jak trzeba,
onwa ma takie same bebehy gówno niektóre Alany (np. Alan 109,199,199A,102) także konstrukcja sprawdzona.
Jedyne gówno z opinii użytkowników z cbradio.pl to czasem zdarzają się tzw zimne luty w tym radyjku.
Ja uważam ze jest to naprawdę dobre radio bez bajerów i innych niepotrzebnych rzeczy.
Naprawdę warto się zastanowić nad tym modelem + jakaś solidna antenka powyżej 1 m.
Coś z sirio albo lemm, hustlerka można sobie podarować, bo jest to antenka która szybko ulega biodegradacji... :fuck:
 
 
Bruno
Uzależniony od postów


Samochód: C5 X7
Silnik: HDI
Imię: Adam
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4015
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-19, 10:04   

rat4 napisał/a:
hustlerka można sobie podarować, bo jest to antenka która szybko ulega biodegradacji... :fuck:

możesz to wyjaśnić :-P :?:
 
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-07-19, 10:08   

bruno77 napisał/a:
możesz to wyjaśnić :-P :?:
Rdzewieje :-P
 
 
 
Bruno
Uzależniony od postów


Samochód: C5 X7
Silnik: HDI
Imię: Adam
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4015
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-19, 10:09   

DJ_SM napisał/a:
Rdzewieje :-P

hmm... u mnie tego problemu nie mam :-P
 
 
 
rat4
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-19, 14:14   

hustler jest dobrze pracującą anteną niepowiem, ale niezbyt trwałą, cewka nawinięta na tekturkę praktycznie żadnego zabezpieczenia przed wodą i wilgocią, jest jak sito, o to mi chodzi, woda dostaje sie do niej, korodują części metalowe i ogólnie się dzieją jaja, przy nadawaniu piszczy skrzeczy itp. jest to antena na pół, góra rok, a potem można sobie ją do kosza wyrzucić bo już nie będzie działać jak należy. :-? miałem taką, nawet próbowałem to uszczelnić, była podkładka gumowa szmery bajery ale woda drąży skałę...sprzedałem te antenę i kupiłem okazyjnie ML-145 i jest o niebo lepiej.
 
 
Majdul
Średniozaawansowany

Samochód: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 65
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-19, 21:32   

zamowilem http://allegro.pl/item684...folia_gw12.html jak dostane to napisze czy wystarcza mi na moj uzytek, dzieki za podpowiedzi

EDIT: dotarlo do mnie dzis radyjko, powiem szczerze ze jestem zadowolony z zakupu. Jednak jak jade jest lipa mam podlaczone pod zapalniczke i jak jade to pierdzi strasznie ;< mam podciagnac od aku = i - ? i ogolnie jak tymi pokretlami sterowac? ;p
Ostatnio zmieniony przez Majdul 2009-07-21, 16:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
niko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-21, 20:37   

Majdul napisał/a:
jak jade to pierdzi strasznie ;< mam podciagnac od aku = i - ? i ogolnie jak tymi pokretlami sterowac? ;p


no i sie zaczelo... :bije: :bije: :bije:
 
 
tomis_06
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-21, 20:57   

dokładnie. po drodze mozesz dac jeszcze filtr przeciw zakłoceniowy do cb. ale watpie ze to cos pomoze :nie wie: te radyjka tak maja...
 
 
rat4
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-21, 21:27   

w polo 6N pomaga częściowe przyciemnienie zegarów pokrętłem i problem pierdzenia znika.
Spróbuj może to pomoże, u niektórych przekaźniki emitują zakłócenia np. jak włączysz światła mijania....., zazwyczaj zakłócenia to z pompy paliwa (wycie)
pierdzenie raczej z alternatora (zużyte szczotki kończące żywot)
Sprawdź ten myk z podświetleniem, jeśli trafiłeś na podróbkę hustlera (bez malunku Hustler na cewce) i kruszącym się nieekranowanym kabelkiem to masz winowajcę, kabel bez ekranowania zbiera wszystkie zakłócenia po kolei także może i to jest to.
Drugi myk to pomiędzy nakładkę gumową (o ile masz) a cewkę wytnij kawałek folii aluminiowej i wsadź pomiędzy, zabieg poprawia zmasowanie anteny i masz lepszą pracę radia (oryginalnie w antenach Sirio ML-145 jest taka folia którą producent dostarcza aby nakleić z dołu podstawy cewki.)
Wymień kabel albo najlepiej antenę która i tak na długo ci nie starczy. :shock:
Ja już przerabiałem takie tematy, kupiłem kiedyś Klasyczny szumofon Cobra DX III była w komplecie z hustlerem, nerwów zjadłem gówno nie miara przez ten szajs. Radio skrzeczało piszczało szlag mnie trafiał. No i zmieniłem radio na onwę antenę na ml145 i jest cudo, choć czasami kosmitów łapie... :ona:
Zestroiłeś już tę antenę tak przy okazji???
Ostatnio zmieniony przez rat4 2009-07-21, 21:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Majdul
Średniozaawansowany

Samochód: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 65
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-22, 09:09   

na postoju bez wlonczonego silinka smiga jak tralala, a jak jade na to 3 galke musze sciszac bo wyje wlasnie i jest mniejszy zasieg ??? jestem kompletym laikiem wiec nie wiem gówno i jak ;d a radio pracuje narazie w tco bo poki gówno to moj dupowoz ;d
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-22, 09:14   

Przenosimy ...
 
 
rat4
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-22, 12:54   

to normalny objaw, że masz zakłócenia tylko na włączonym silniku, spróbuj najpierw wykluczyć winę anteny, poproś kogoś żeby na chwilkę pożyczył i załóż sprawdź czy to nie czasem jej wina, jeśli na innej antenie zbiera mniej syfu to znaczy, że hustler tu nie pasuje.
poczytaj to kolego, trochę ci pojaśni jak RF gain ustawić żeby było wszystko OK,
Kliknij link:RF Gain podstawowe informacje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11