FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Płonek
2009-11-04, 22:01
Silniki benzynowe vs. silniki Diesla
Autor Wiadomość
BESEL_
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-24, 14:41   

jak można być zwolennikiem LPG?
gaz jest dobry ale w kuchence:)
 
 
sslawek77
Już coś naskrobał

Samochód: bawarka
Silnik: doładowany
Imię: Sławek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 213
Skąd: RKR
Wysłany: 2009-10-24, 14:55   

BESEL_ napisał/a:
jak można być zwolennikiem LPG?
gaz jest dobry ale w kuchence:)



a benzyna w zapalniczkach :prosze:
Ostatnio zmieniony przez sslawek77 2009-10-24, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
toffic
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-24, 15:18   

A ropa w Esioku :-P
 
 
misieksnk
Władca postów


Samochód: Audi A4 B5 USA
Silnik: 1.8T AWM
Imię: Michał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1289
Skąd: Baligród
Wysłany: 2009-10-24, 15:36   

sslawek77 napisał/a:
BESEL_ napisał/a:
jak można być zwolennikiem LPG?
gaz jest dobry ale w kuchence:)



a benzyna w zapalniczkach :prosze:


Przecież najlepsze zapalniczki są na benzynę :fala: :fala: :fala:
 
 
sslawek77
Już coś naskrobał

Samochód: bawarka
Silnik: doładowany
Imię: Sławek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 213
Skąd: RKR
Wysłany: 2009-10-24, 15:53   

misieksnk napisał/a:
sslawek77 napisał/a:
BESEL_ napisał/a:
jak można być zwolennikiem LPG?
gaz jest dobry ale w kuchence:)



a benzyna w zapalniczkach :prosze:


Przecież najlepsze zapalniczki są na benzynę :fala: :fala: :fala:



ja tam wole gazowe :swir:
 
 
 
Płonek
Uzależniony od postów


Samochód: MK1| E39 | Berlingo
Silnik: ?? | 4.4 | 1.9D
Imię: Paweł
Pomógł: 112 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 2599
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-25, 18:24   

LPG to alternatywa. Trzymajmy się w miarę tematu :!:
A ja dodam że silniki benzynowe nie sprawiają żadnych kłopotów zimą, czego nie można powiedzieć o wszystkich dieslach :patyk:
Jeżeli chodzi o TDI to myślę że ciągle nie mogą stawać w szranki z TSI albo TFSI jeżeli chodzi o ciąg "od dołu". Po wrażeniach z jeżdżenia w wekeend Golfem V plus z 1.4 TSI 160 KM i podobnym Golfem V 2.0 TDI stawiam ogromny plus za kulturę pracy i osiagi TSI.
Spalanie wyszło podobnie, bo na poziomie 6,5 l. Gdyby nie różnica w cenie ON do PB 98 mógłbym rzec że TDI ma godnego przeciwnika w wszystkich aspektach.
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-26, 07:24   

Ja również miałem okazję ostatnio troszkę pojeździć Leonem Cuprą 2.0 TFSI i mam takie same odczucia jak Płonek. Samochód przyspiesza praktycznie z każdej prędkości obrotowej, silnik jest niemal tak elastyczny jak jakiś mocny diesel. Niestety nie zwróciłem uwagi na spalanie.
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-10-26, 18:49   

toffic napisał/a:
DJ_SM napisał/a:
minus za ergonomie, bo bagażnika praktycznie nie ma i instalki CA nie zamontuje a dwa patrząc pod kontem CA to diesle mają większe alternatory seryjne i aku 8-)
ale pieprzysz głupoty, ja mam i jedno i drugie i jeszcze miejsce w bagażniku też jest :prosze:
A tam gadasz, jak miałem skrzynkę 35l to się zgodzę ze się da ale jak masz zmieścic 160l w bagaju każdy centymetr się liczy :-P
 
 
 
sslawek77
Już coś naskrobał

Samochód: bawarka
Silnik: doładowany
Imię: Sławek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 213
Skąd: RKR
Wysłany: 2009-11-05, 08:07   

http://moto.wp.pl/kat,102...,wiadomosc.html

"MIT nr3" odnośnie diesla ;-)
 
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 12:37   

Ja nie mogę się z tym zgodzić, w ubiegłym tygodniu byłem znów w Krakowie. Na innym forum porównywałem ibize tdi i calibre turbo to Bracus napisał, że porównuje rower do mocnej benzyny 4x4 więc teraz porównam dwa podobne auta. Do Krakowa na okrągło w obie strony jest 360km.

Ibiza 1.9TDI 165KM:
auto na dystansie 360km spaliło 16.8l paliwa, gówno daje koszt 69.5zł (paliwo BP Ultimate Diesel, 4.14zł/1l)

Astra GSI 2.0 16V 150KM:
auto na dystansie 360km spaliło 23.8l paliwa, gówno daje koszt 101.6zł (paliwo Shell 95 4.27zł/1l)

Tak wygląda spalanie w trasie podobnych samochodów (moc zbliżona, waga również - Astra 1115kg, ibiza 1120kg, osiągi praktycznie identyczne). Wszystko niby oczywiste, zgodnie z tym gówno pisze w artykule na wp.pl spalanie w mieście powinno być już zbliżone. Więc szybka kalkulacja, warunki: wieczorny wyjazd w miasto, pokonany dystans 200km, samochody ibiza TDI oraz civic typeR (osiągi i masa oby aut praktycznie identyczne).

Ibiza spaliła 12.2l paliwa gówno daje łączny koszt 50.5zł
Civic spalił 18.8l paliwa gówno daje łączny koszt 80.3zł

Jak sami widzicie można tak porównywać bez końca, zawsze i w każdych warunkach diesel spali mniej paliwa niż auto benzynowe o zbliżonych parametrach. Nie ma znaczenia jaki dystans jest do pokonania oraz to czy jeździ się mieście czy w trasie.

Sprawa utrzymania samochodu z silnikiem diesla, a takiego benzynowego też nie jest tak do końca oczywista. Oszczędzając na dieslu można naprawdę tanio jeździć. Generalnie koszty utrzymania to indywidualna sprawa, jak to się mawia: "jak się dba, tak się ma". Ja np. mam akumulator od czterech lat i wciąż jest sprawny, w ubiegłym tygodniu sprawdzałem tłumienie amortyzatorów (zawieszenie kupione dwa lata temu, przód około 72%, tył 61%), wahacze zmieniałem również dwa lata temu i dopiero teraz do wymiany są dwie gumy.

Jak dla mnie przykłady przytoczone w tym artykule, a przynajmniej jeśli chodzi o diesla są mało rzeczowe i wymyślane tak jakby na siłę przez autora tekstu. Silniki diesla mają swoje wady, ale na pewno nie jest wysokie spalanie na zimnym silniku i szybkie zużywanie się zawieszenia w samochodach wyposażonych w silniki diesla.

Pozdrawiam
 
 
kjub
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Leon
Imię: kubuś
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 992
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2009-11-05, 14:41   

bocian rulez :metal:




:lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2009-11-05, 15:08   

Boroweq napisał/a:
Silniki diesla mają swoje wady, ale na pewno nie jest wysokie spalanie na zimnym silniku i szybkie zużywanie się zawieszenia w samochodach wyposażonych w silniki diesla.
zdecydowania racja. Ja nie zaobserwowałem żeby samochód na krótkich dystansach spalał więcej ON. Po mieście nie spalił mi więcej jak 6l/100km a do jeżdżących powoli nie należę. Każdy pisze swoje opinie na podstawie starych silników diesla takich jak był w ursusie c-330 nawet i dzisiejsze silniki w ciągnikach zaskakują kulturą pracyi niewiarygodnie niskim spalaniem :-P
I jak to powiedział jeden z użytkowników naszego forum który przesiadł się z benzyny na diesla " dlaczego mam wydawać na paliwo 1000zł w miesiącu jak mogę 500" :prosze:
 
 
 
bandit
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 19:50   

Boroweq napisał/a:
w ubiegłym tygodniu sprawdzałem tłumienie amortyzatorów (zawieszenie kupione dwa lata temu, przód około 72%, tył 61%)


Boroweq nie zapominajmy ,ze takie badanie amortyzatorów w samochodzie na stacji diagnostycznej to mozna sobie wsadzić między bajki ;). Jest to tylko poglądowe sprawdzenie całego układu zawieszenia koła , a nie tylko amortyzatora :)...

Pozdrawiam
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 20:09   

Zdaję sobie z tego sprawę, doskonale wiem jaka jest powtarzalność wyników przy takim badaniu oraz jak łatwo można zafałszować wynik ;-) Jednak nie zmienia to faktu, że pierwszy raz słyszę o szybkim zużywaniu się zawieszenia w samochodach wyposażonych w silnik diesla ;-)
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2009-11-05, 20:27   

Bo wiesz, jakis "uczony" uslyszal gdzies ze są cięższe i pewnie dlatego... 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10