FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lolo
2007-05-07, 22:04
Znacie to
Autor Wiadomość
Kłak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 22:00   Znacie to

Witam!
Jestem tu nowy i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was posiada takiego Golfa jak ja tj.:
1.9d ecomatic
Jest to okaz mało spotykany. Posiada półautomatyczną skrzynię biegów i poza tym nic w nim szczególnego no jedynie ta jego funkcja - ecomatic.
Jeśli ktoś posiada takie auto proszę o odpowiedź, może wymienimy się doświadczeniami.
 
 
Kocur
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 22:02   

Kłak napisał/a:
Golfa jak ja tj.:
1.9d ecomatic


a ktory to gofer ??? III ????
 
 
Misiek_B
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Jetta A5
Silnik: TDI
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 706
Skąd: Nisko
Wysłany: 2007-05-07, 22:40   

Z tego gówno wiem kocurxxl to w mk3 wychodziły ecomatici. Charakteyzuje sie tym że dojeżdzając do krzyzówki i stojąc na niej gasi silnik a po nacisnieciu pedału gazu zapala.Raz takiego w stalowej widziałem ale tą funkcje gosciu rozłączył więc jak zwykły Golf na automacie.
A w internecie o nim tyle znalazłem
"Ciekawym modelem był Golf Ecomatic. Jego 64-konny diesel wyłaczał się automatycznie kiedy samochód stał w korku lub pod swiatłami. Ta proekologiczna technologia przyniosła Golfowi w 1993 roku SEnviromental Award?. Walory nowego Golfa doceniło także jury konkursu Car of the Year przyznajac mu tytuł za rok 1992."
Ostatnio zmieniony przez Misiek_B 2007-05-07, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
niebiesky
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 22:46   

tak, mk3, czytalem o tym kiedys na vwgolf.pl... to jest ta wersja gówno gasnie po 5 sekundach na swiatlach i odpala z powrotem po lekkim wcisnieciu gazu?
 
 
Kłak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-08, 13:26   

Witam!
Sorki, że dopiero dzisiaj odowiadam: jest to mk3 1.9d 47kW
Aby samochód zachowywał się jak zwykły półautomat nie trzeba nic rozłączać wystarczy poprostu wyłączyć przyciskiem funkcję ecomatic.
Dodam jeszcze, że samochód gaśnie także podczas gdy jest rozpędzony, a my nie operujemy pedałem gazu dłuzej niż 5s. To jest tak jakby jechać na luzie z tą tylko różnicą, że mamy włączony bieg a silnk jest wyłączony.
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-08, 17:04   

ciekawe, widzialem takiego raz na gieldzie ale nie wiedzialem, o gówno chodzi

Cytat:
Dodam jeszcze, że samochód gaśnie także podczas gdy jest rozpędzony, a my nie operujemy pedałem gazu dłuzej niż 5s. To jest tak jakby jechać na luzie z tą tylko różnicą, że mamy włączony bieg a silnk jest wyłączony.


a jak wtedy jest np ze wspomaganiem hamulcow itd???
 
 
Kocur
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-08, 17:28   

hmmmm ciekawy tep ale rozrusznik to musi tam ladnie w dupe dostawac no i aku tez ja bym te powylaczal :roll:
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2007-05-09, 11:55   

cikawe wlasnie gówno sie dzieje jak w czasie jazdy silnik zgasnie a my bedziemy musieli przychamowac albo jakis ostry manewr wykonac.

Ale zaraz bo kolega napisal ze nie jedzie wtedy na luzie tylko na biegu ale silnik wylaczony...

No a jak jest ze swiatlami no bo jak gasisz silnik to sie swiatla zmnieniaja na postojowki :-/

Napisz jak to sie dzieje bo az jestem strasznie ciakawy :prosze:
fotki bym chetnie zobaczyl :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez -pawlo111 2007-05-09, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maniek25
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-09, 13:32   

-pawlo111 napisał/a:
cikawe wlasnie gówno sie dzieje jak w czasie jazdy silnik zgasnie a my bedziemy musieli przychamowac albo jakis ostry manewr wykonac.

Ale zaraz bo kolega napisal ze nie jedzie wtedy na luzie tylko na biegu ale silnik wylaczony...

No a jak jest ze swiatlami no bo jak gasisz silnik to sie swiatla zmnieniaja na postojowki :-/

Napisz jak to sie dzieje bo az jestem strasznie ciakawy :prosze:
fotki bym chetnie zobaczyl :mrgreen:


Wiesz gówno mnie też ciekawi jak to jest pomyslane :mrgreen:
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-09, 19:25   

Z tego gówno wiem, to sa w nim dwa akumulatory. Dostepnosc czesci do tego mechanizmu w Ecomaticu praktycznie zadna, tylko ASO zostaje. Informacji tez niewiele na necie
 
 
Maniek25
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-09, 22:38   

Tomekk napisał/a:
Z tego gówno wiem, to sa w nim dwa akumulatory. Dostepnosc czesci do tego mechanizmu w Ecomaticu praktycznie zadna, tylko ASO zostaje. Informacji tez niewiele na necie


Więc wynika z tego że kolega Kłak jak przyjedzie na następnego spota, to bedzie miał najbardziej oblegane auto :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Kocur
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-09, 23:17   

pewnie tak bo bardzo jestem ciekaw tego wynalazku
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 05:35   

gówno sie jeszzce dowiedzialem, jest skrzynia manualna bez sprzegla, biegi zalaczaja sie po dodaniu gazu.
 
 
Kłak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 08:48   

Witam!
A więc to wszysto wygląda następująco:
Gdy silnik gaśnie podczas jazdy, wspomaganie kierownicy i hamulców podtrzymywane jest elektrycznie, światła nadal świecą normalnie tj. mijania. Przyznam, że rozrusznik nie ma łatwego żywota( u siebie musiałem wymienić wirnik bo jeździłem dotąd aż całkiem padł i wypaliło komutator). Akumulator do małych nie należy bo jest 92Ah (ja miałem założony przez pewien okres nawet 120Ah, wtedy to kręcił jak szalony ale właśnie tym skończyłem szczotki, a w następstwie wirnik). Jest też drugi akumulator, taki mały jak od matocykla prawde mówiąc nie wiem do czego służy, ale napewno coś podtrzymuje :je: .
Jak sobie przypomnę coś jeszcze to napewno napiszę.
 
 
Kłak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 09:02   

A zapomniałem!!!!!!!!!!!
To prawda, jak już ktoś napisał na forum, skrzynia biegów jest manualna ale nie ma pedału sprzęgła. Sprzęgło jest wrzucane prawdopodobnie pneumatycznie, gdyż koło silnika jest mały kompresorek, a od lewarka do skrzyni idzie siłownik, czego w innych dieslach nie zauważyłem. Po wrzuceniu jedynki samochód nadal stoi w miejscu rusza dopiero po dodaniu gazu, to tak jakby było sprzęgło odśrodkowe ale jakie jest tego nie wiem.
 
 
Maniek25
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 11:15   

Coraz bardziej interesuje mnie to autko :mrgreen:
 
 
niebiesky
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 12:50   

dasz sie przejechac kolego? heheh :prosze:
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2007-05-10, 15:54   

to znaczy ze masz skrzynie manualna a ile bieogwa ? 4?
 
 
 
Kocur
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 19:06   

z tego gówno widze to ciekawostaka nielada dla kazdego mechanika trza miec pojecie zeby przy tym grzebac
 
 
Kłak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-12, 08:44   

Skrzynia jest 6-cio biegowa (5 do przodu i wsteczny). Jest to zwykła skrzynia jak przy inny dieslach tylko mechanizm wysprzęglania jest inny. Poza tym małym bajerkiem samochód jest jak inne diesle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10