FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Skup samochodów = auto złom?
Autor Wiadomość
perso
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-19, 11:11   Skup samochodów = auto złom?

Często można trafić na tego typu oferty. Czy skup samochodów (czyli oferty, że kupują każdy samochód), czy za tymi ofertami stoją auto szroty?
 
 
piotr12
Średniozaawansowany

Samochód: Seat Altea
Silnik: 1,6 102 km
Imię: piotr12
Wiek: 24
Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 100
Skąd: RZeszów
Wysłany: 2020-04-19, 21:04   

niekoniecznie, ale jeśli auto przeciętnie na rynku kosztuje 2.000 zł oni dają ci 500 zł, niekiedy trzeba sie zastanowić czy nie warto go wystawić na portalu aukcyjnym, poczekać trochę pomęczyć się i sprzedać drożej niż 1.000 zł, sprzedawałem stare uno, przeciętna cena na olx ok 1.200 zł, panowie z takiej firmy dawali 300 zł ja go opchnąłem za 1.000 zł oczywiście musiałem poczekać, odebrać parę telefonów ale panowie oferowali cenę niższą niż autozłom, do rozwagi
 
 
mzaj
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-20, 14:28   

Nie zawsze, chociaż z reguły tak jest.
Skupem samochodów zajmują się bardzo często pośrednicy, którzy później zakupione samochody przeznaczjaą na części, a to gówno zostaje idzie do zezłomowania.
Rynek części używanych, sprawnych, ale używanych jest bardzo dużym rynkiem. Wynika to wprost z ilości samochodów poruszających się po polskich drogach - a umowmy się, one przecież od czasu do czasu się psują.
Na https://mamauto.pl/skup-samochodow-i-auto-zlom-czy-te-pojecia-oznaczaja-to-samo/ masz to trochę szerzej opisane.
Ostatnio zmieniony przez 2020-04-27, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10