FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
sprzeglo w GTI
Autor Wiadomość
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2006-08-24, 22:43   sprzeglo w GTI

podobno w GTI sprzeglo pracuje inaczej to prawda?
bo zakupilem golfa GTI i jak ruszam to lapie na poczatku szybko i moge puszczac albo powoli puszczam i lapie mi sprzeglo przy koncu. Tak jak by na 2 razy. Podobnoooo tak ma byc :-/
 
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-25, 05:41   

pierwszy raz slysze.wg mnie sprzeglo powinno lapac ciagle tak samao, najlepiej od dolu
 
 
Wiecman
Zaawansowany


Samochód: Garbus 1303
Silnik: yyyyy jest
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 347
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-08-25, 07:26   

moze jest do wymiany :-/
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2006-08-25, 08:51   

pewnie ze ma łapać tak samo...i im nizej tym wiadomo ze i tarcza i docisk sa jeszcze w porzadku...jak nie to znaczy tylko jedno...do wymiany - a jak Ci łapie na 2 razy...to tarcza jest pewnie skrzywiona a nie starta...znaczy ze poprzedni właściciel lubił sobie gazować czasami :mrgreen:
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2006-08-25, 10:12   

gosc mi tlumaczyl ze jak chce ruszyc szybko to puszczam szybko i lapie z gory a jak wolno to mi z dolu zlapie. Jest tez jakas skrzynia z krotkimi przelozeniami
 
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2006-08-25, 10:55   

a świstak siedzi....sprzęgło pod krótka skrzynie sie wiele nie różni od normalnego...a jakbyś miał spieka o którym mowisz ( po prostu duzo mocniejsze sprzegło od normalnego ale tez łapie normalnie :) ) to by jego cena przewyzszała cene takiego samochodu...
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2006-08-25, 21:23   

bracus napisał/a:
a jak Ci łapie na 2 razy...to tarcza jest pewnie skrzywiona a nie starta...

no powiedzmy ze masz racje bo nie mowie ze nie. Tylko jak by bylo skrzywione to czy dalo by sie ruszyc raz ze sprzegla puszczanego z dolu *z pod podlogi) a raz ze sprzegla puszczanego z gory *czyli juz z koncowki)?
bo tak mam. Jak chce to puszczam szybko i juz jade albo ruszam wolno i dopiero z koncowki lapie.
bracus napisał/a:
im nizej tym wiadomo ze i tarcza i docisk sa jeszcze w porzadku..

no wlasnie z dolu tez rusza :-/
 
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2006-08-27, 00:44   

bo tarcza sprzegła to okrąg...i jest płaska...wiec jak raz moze łapac na brzegu...a raz przy środku ? :) i to tym samym dociskiem...no chyba ze masz dwa dociski...i ogólnie dwa układy przeniesienia napędu :-P ok niewazne...podjedz sobie do jakiegokolwiek mechanika - nawet lichego - wsadz go w auto i zapytaj "jak tam z moim sprzegłem?" to moze jemu uwierzysz...a jak chcesz jeszcze pogadac na ten temat to zapraszam na www.pswu.pl....popytaj chłopaków gówno płacili po 2000 zł za spieka jak i kiedy powinno łapać...no chyba ze facet od ktorego kupiłeś autko to jakis rzemieslnik i nowe patenty wymysla...bo tego tez nie mozna wykluczyc...tylko ze wtedy takie autko kosztowało by nie 2 - 3 tysiecy a minimalnie 10 tysiecy...
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-29, 17:19   

albo faktycznie to sprzeglo jest kwadratowe ;-)
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2006-08-29, 17:37   

no wiecie ciekawa sprawa bo ojciec moj to mechanik i sam niewie jak to sie dzieje. Sprzeglo pracuje elegancko. Moze naswietle wam to inaczej. Robilem taka probe ostatnio i wygladalo to tak. Stalem w miejscu i dawalem na gaz (tak jak sie rusza na piszczacych oponach) i puszczalem sprzeglo w 1 etapie powoli i bylo tak: piszcza opony auto rusza, jest przerwa i pisk znowu i auto jedzie. i 2 etap szybko puscilem sprzeglo po tym jak auto zaczelo ruszyc i nie bylo juz przerwy poprostu auto pojechalo dalej i nie lapalo 2 raz sprzeglo. Aha i jak zmieniam biegi na 2 na 3 itd to sprzeglo pracuje normalnie. Mam tez skrzynie o krotkich przelozeniach 5 biegowa. To GTI ma seryjnie inna skrzynie??? bo mam 2 golfa mkII i w tamtym skrzynia ma dluzsze przelozenia.
Ostatnio zmieniony przez -pawlo111 2006-08-29, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11