FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
BORA 1.6 SR HIGHLINE LB5N by Slim17
Autor Wiadomość
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-23, 18:50   BORA 1.6 SR HIGHLINE LB5N by Slim17

MARKA: Volkswagen
MODEL: Bora
ROK PRODUKCJI: 12.1999 (model 2000)
PRZEBIEG: 258 000 km
KOLOR: LB5N Indigo Blue Pearl
SILNIK: 1.6 SR AKL
MOC: 101 KM (74kW)
KOŁA: felgi oryginalne VW 16” z wersji Highline x5, opony Pirelli P7 205/55 R16
ZAWIESZENIE: póki gówno seria, w tym roku raczej tak zostanie, może na wiosnę wleci gwint

WYPOSAŻENIE:
- wszystkie listwy zewnętrzne i klamki w kolorze nadwozia,
- lusterka zewnętrzne z niebieskim szkłem,
- ABS,
- centralny zamek z pilota, kluczyk scyzoryk,
- autoalarm,
- wspomaganie kierownicy,
- fotel kierowcy i pasażera regulowany na wysokość,
- regulacja odcinka lędźwiowego fotela kierowcy,
- 4 poduszki powietrzne,
- 4 elektryczne szyby,
- elektryczne lusterka,
- climatronik,
- fotochromatyczne lusterko wewnętrzne,
- trójramienna skórzana kierownica, skórzany mieszek i dźwignia hamulca ręcznego,
- kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach,
- dekory w „drewnie”,
- drewniana gałka zmiany biegów,
- fotele półkubełki w drobną kratkę,
- komputer ½ FIS,
- halogeny soczewkowe,

Samochód kupiony w komisie. Auto sprowadzone z Włoch w tym roku, bezwypadkowe ku mojemu zdziwieniu. Ma zamontowaną sekwencyjną instalację LPG Landi Renzo. Wracało na lawecie, bo nie miało ubezpieczenia. Potem z dwa tygodnie stało pod domem nie ruszane, bo musiałem załatwić wszystkie formalności związane z rejestracją, LPG, przeglądem itp., poza tym rozrząd miał już trochę przejechane więc wolałem poczekać do jego wymiany, zanim na dobre zacznę się „wozić” :D Generalnie szukając auta, nawet nie myślałem o Golfie, Borze, bo uważałem te auta za trochę nudne, szukałem bardziej 406 Coupe, jakiejś Meganki II. Ale ani trochę nie żałuję zakupu. Nie sądziłem, że w tym budżecie uda mi się kupić auto w takim stanie, z gazem i w dodatku z takim wyposażeniem. Byłem pogodzony z faktem, że nie znajdę auta z pełną elektryką, climatronikiem i z LPG. A tu proszę, udało się :D Dobra, tyle gadania, poniżej fotka auta jeszcze w komisie i kilka fotek robionych naleśnikiem, kiedy auto stoi już pod domem. Więcej fotek ogarnę w tygodniu, niestety cyfrówki brak, więc z góry przepraszam za marną jakość zdjęć ;)

ZDJĘCIA:

W komisie:



A tu już pod domem:





PLANY:

ZEWNĄTRZ:
- oznaczenia z klapy w kosz
- lakierowanie zacisków na jakiś ciekawy kolor, myślałem nad złotym lub miętowym. Macie może jakiś inne propozycje?
- obrysy US pomarańczowe, kierunkowskazy boczne pomarańczowe
- jakieś w miarę przystępne cenowo koło 18” takie do 1000zł
- wypolerowanie kloszy lamp, podwójny kierunek jako postój, ramka na czarno
- tylne lampy okleić czerwoną folią, później może z Jetty GLI
- duże prawe lusterko, później może maty grzewcze
- zmodyfikować tylną dokładkę pod końcówki z V6
WEWNĄTRZ:
- radio Delta 6 na początek, a potem może jakaś stacja multimedialna
- ogarnąć wnętrze (auto jest z Włoch)
- obszyć na nowo kierownicę
- wymienić wylane lusterko fotochrom - POSZUKUJĘ
- wymienić podłokietnik przód, schowek tył - POSZUKUJĘ
- okleić dekory ( tutaj myślałem nad takim metalicznym szarym, coś jak w A6 C5), jak macie jakieś propozycje to piszcie ;)
- podkleić tapicerkę we wszystkich drzwiach i słupki przednie
- chromowana obwódka wokół mieszka, nowy mieszek, odnowienie drewnianej gałki biegów
- nakładki na pedały aluminiowe, podstopnica z Audi TT
- może biało-czerwone podświetlenie wnętrza w miejsce niebiesko-czerwonego
- oświetlenie wnętrza LED biały ciepły
MECHANIKA:
- wkładka filtra powietrza K&N
- katalizator out, bo chyba zapchany już jest
- zaślepienie EGR
- uszczelka termiczna kolektora ssącego
- stabilizator z Audi S3
- rozpórka przednia dolna i górna
- gwint MTS lub coś podobnego w przystępnej cenie, lakierowany pod kolor zacisków (złoty/mięta bądź coś innego)

EKSPLOATACJA:
- wymiana kompletnego rozrządu Continental Kit i uszczelki pod pokrywą zaworów OEM, płyn chłodniczy ORLEN Petrygo (257 000km )
- wymiana oleju Mobil Super 2000 10W40, filtr oleju Denckermann (257 800km)
- wymiana filtrów gazu CERTOOLS (258 000km)
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-23, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-29, 15:47   

Dzisiaj zabrałem się za centralny zamek. Mój wogóle nie działał z pilota, a całe auto można było otworzyć jedynie z zamka klapy. Tak więc przeglądając różne tematy wpadłem na kilka darmowych metod typu, przekręć, wciśnij i gotowe. Wypróbowałem pierwszy sposób i... o dziwo działa :)

Robiłem to tak:
1. Włożyłem kluczyk do zamka drzwi kierowcy i w ciągu 5 sekund przekręciłem go 3 razy w kierunku otwierania, za każdym razem przytrzymując ok 0,5 s w tym położeniu.
2. Wyjąłem kluczyk z zamka, skierowałem na auto i nacisnąłem przycisk zamykania w ciągu 5 sekund
3. Trzymając przycisk zamykania, wcisnąłem 3 razy przycisk otwierania. Następnie zwolniłem przycisk zamykania. I gotowe.

Jestem zadowolony, że w końcu działa centralka z pilota, bo grzebanie w klapie już mnie denerwowało.
Zamówiłem też mikroswitch do pilota, czekam na wypłatę i zamawiam trzyprzyciskową obudowe pilota, lusterko fotochrom (moje jest wylane) i duże lusterko prawe. W piątek, jak będę zdrowy, zabiorę się za polerkę lamp. Do wymiany jest też poduszka silnika. Szukam też zakładu w Rzeszowie, który ogarnie temat wycięcia katalizatora i dospawania końcówek tłumika. Możecie kogoś polecić?
 
 
JuStIcE
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Polo 6N
Silnik: 1,6 AEE
Imię: Bartek
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 988
Skąd: Hucisko RLE
Wysłany: 2014-07-29, 17:35   

Slim17, uderz do Bruna :-) Bora widać ciekawa, przyjemnie wyposażona :-) Jak plany wejdą w życie, będzie całkiem fajnie :-)
 
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-29, 17:40   

JuStIcE, a kto to jest Bruno? ;)
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-30, 20:54   

Dzisiaj, z racji tego, że nie byłem w pracy, wziąłem się za polerkę tylnych lamp. Tragedii nie było, ale chciałem je zrobić na tip top. Przy okazji wyjebaem oznaczenia z klapy. Użyłem do tego nici dentystycznej, suszarki, benzyny i szmatki :)

Dwie fotki z tego jak wyszło:



Ostatnio zmieniony przez 2014-07-30, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-10, 17:09   

Dzisiaj z racji chwili wolnego chciałem przyjrzeć się mocowaniu lusterka wewnętrznego i rozebrać je, żeby zamontować nowe, które przyszło do mnie kilka dni temu. Od samego rana dzisiaj miałem zje*** dzień i niestety jak to zwykle bywa jak sie jeb**e to wszystko na raz. Wokół mocowania lusterka pękła mi szyba... Także potrzebuje używanej szyby na wczoraj, bo nie moge z taką rozje*** szybą nie wiadomo jak długo jeździć. Szukam używanej, bo lipa z kasą, a nowa dwie i pół stówy. Jakby ktoś sie na taką szybę natknął to dajcie znać. Przy okazji możecie polecić kogoś w Rzeszowie, kto ogarnia wymianę szyb i robi to dobrze, nie masakrując przy tym tapicerki w aucie?
 
 
djkubas14
Już coś naskrobał


Samochód: Seat Leon
Silnik: 1.9 TDI
Imię: Kuba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 259
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-08-10, 17:49   

Kolego zapytaj w "Auto Szyby" w Zaczerniu koło Rzeszowa, mi tam wymieniali szybę z ubezpieczenia jak mi pękła i jestem zadowolony także polecam
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-10, 17:59   

A nie wiesz czy można przywieźć swoją szybę, czy trzeba u nich kupować?
 
 
Siara
Średniozaawansowany

Samochód: Seat Leon FR
Silnik: 1,9 TDI ARL
Imię: Piotr
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 178
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-08-11, 11:12   

moim zdaniem lepiej odzalowac i kupic nowa szybe duzo nie dodasz do nowej a bedziesz mial elegancka szybke :)
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-11, 18:14   

No i chyba tak zrobie, a w zasadzie na pewno. Znalazłem serwis, który wymieni za 320zł. AUTO SZYBY SERWIS na Broniewskiego 22. Zna ktoś tę firmę, bo zanim oddam im tam auto chciałbym zasięgnąć opinii.
 
 
scibi
Stały zaśmiecacz forum


Samochód: Golf GTI
Silnik: AGU
Imię: Mateusz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 882
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-08-11, 18:44   

Autko fajnie :)

Zwracaj uwage na skrzynie biegów :)
 
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-11, 20:43   

A gówno z tą skrzynią nie tak?
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-21, 18:16   

Szyba wymieniona, w sumie już tydzień temu. Wybrałem Auto Szyby Rzeszów na Broniewskiego. Polecam chłopaków. Zanim zabrali się do roboty, poprosiłem żeby zrobili to dobrze i nie pobrudzili tapicerki. Z efektu jestem w 100% zadowolony, przy okazji w gratisie wymienili mi lusterko. Szyba okazała się jednak z czujnikiem, więc koszty zbliżyły się do 4 stów, ale i tak chyba najtaniej w Rzee, także jestem zadowolony.

Z okazji wymiany szyby, kupiłem też wycieraczki. Postawiłem na wycieraczki aero firmy Alca. Mam jednak z nimi problem. Nie wiem jak je założyć :nie wie:



Mocowanie na wycieraczce jest takie:




Do tego dostałem adapter Typu 1 pod ramie wycieraczki "U", o taki:




Wie ktoś jak to założyć? Wiem, że to trochę głupie, że nie wiem, no ale kurde nie mam pojęcia jak to ugryźć :-P
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-21, 18:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
barti.k3
Średniozaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: 1.6 AKL
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 109
Skąd: okolice RLA
Wysłany: 2014-08-21, 21:36   

http://www.auto-moto.home.pl/FORUM/mocowanieu.JPG http://www.cobrizo.pl/img...012_12/3981.jpg może to coś pomoże. Ja też pierwszy raz miałem problem z zamontowaniem wycieraczki typu aero, ale jakoś sobie poradziłem, nie używałem adapterów,a miałem 2 do każdej wycieraczki. Na odwrocie pudełka nie masz instrukcji montażu?
Ostatnio zmieniony przez barti.k3 2014-08-21, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Slim17
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-22, 15:39   

Jest instrukcja, ale niewiele to pomaga, tego adapteru nijak nie da sie zamontować w to mocowanie w piórze
 
 
barti.k3
Średniozaawansowany


Samochód: Golf MK4
Silnik: 1.6 AKL
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 109
Skąd: okolice RLA
Wysłany: 2014-08-22, 18:53   

spróbuj bez adaptera, metoda prób i błędów, przyglądnij się tym zdjęciom gówno ci wysłałem, zobaczysz że trzeba takie zatrzaski otworzyć i wtedy zakładac na ramię wycieraczki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14