FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Audi a4b5 avant 99 lift
Autor Wiadomość
finirel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 23:19   Audi a4b5 avant 99 lift

Witam, ostatnio miałem przyjemność zakupić audi a4. :pilka:
Radio było wrzucone jakieś najtańsze z usb, i w przejściówce ktoś grzebał tak że grał sam przód. Najpierw zabrałem się za naprawę przejściówki do radia, kable były lekko pomieszane, myślę że ktoś chciał podłączyć suba oryginalnego, lecz po podłączał źle. Zmieniłem to i teraz grają wszystkie głośniki razem z subem. Jakość dźwięku była fatalna, więc postanowiłem zmienić radio. Wybór padł na pionieer DEH-1700UB. :-D Poprawiło to jakość dźwięku, jednak głośniki nie mają praktycznie basu, na radiu jak próbuję ustawić bass to głośniki strasznie charczą, a i subwoofer gra jak by nie mógł.

Od razu piszę nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał głośniki, ale pewnie już się nie przyzna...

Stąd moje pytanie, czy da się coś z tego wykrzesać, czy trzeba się bawić w budowanie nowego audio w samochodzie?
 
 
DJ_SM
Uzależniony od postów


Samochód: Mk IV
Silnik: AXR
Imię: Sebastian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4614
Skąd: Bombaj
Wysłany: 2014-11-24, 18:17   

Pomieszane bieguny na poszczegolnych kanalach.
 
 
 
finirel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-24, 18:24   

Czy możesz mi napisać gówno muszę zrobić aby byly dobrze ustawione?

Edit.

Kostkę sprawdzałem. Na niej wszystko ok. Czytałem ze trzeba rozkręcić drzwi i spróbować zamienić + z -. Zrobie to dopiero za 3-4 dni jak będę mial więcej czasu. Zobaczę czy to pomoże. :-D
Ostatnio zmieniony przez 2014-11-24, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ziomek
Już coś naskrobał

Samochód: a6 c5/ Golf 4
Silnik: 1.8T/ 1.9TDI
Imię: Andrzej
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 215
Skąd: ok Mielca
Wysłany: 2014-11-24, 19:42   

Nagłośnienie bose? Masz adapter do aktywnego tyłu czy wszystko spięte w pająka? Z basem to są jw. pewnie pomylone bieguny przy głośnikach. Lepiej znaleźć taką samą a4 i zamienić kable tak jak były oryginalnie, kupić przejściówkę na allezło i ma działać.
 
 
finirel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-24, 20:45   

Nie. Są to zwykle stockowe głośniki :-/ Tylny sub podpiety do głośników tylnych. Próbowałem z inną przejściówką nic się nie zmieniło glosniki harczą i nie mają basu.

Edit:
Troszkę długo zeszło, lecz studia nie pozwalały się tym zająć.
Rozebrałem boczki, sprawdziłem głośniczki.
Z przodu znajdują się PB s6s - z nimi wszystko jest w porządku, nie mają basu, ale to nie są głośniki bassowez tego gówno wyczytałem,
Z tyłu natomiast jest cięższa sprawa, ktoś wstawił element el coax 6, trzeba je wymienić gdyż są za głębokie (drzwi od spodu odstają na prawie 1cm :< ).

Teraz pytanie, na jaką głębokość dobrać głośniki na tylne drzwi żeby się mieściły i przyjemnie grały?

Linki mile widziane :prosze:
Ostatnio zmieniony przez 2015-01-15, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
finirel
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-15, 13:53   

Do suba się dostałem, nie jestem pewny czy nie było zawieszenie wymieniane, i pytanie czy powinna być mata taka jak na załączonym zdjęciu:
zd1
zd2
przy ściągnięciu boczka, suboofer płynnie gra, czy to może być wina maty (zdj nr 2)?
help ;-)
Ostatnio zmieniony przez 2015-01-15, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 12