FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
18 Rajd Karpacki-Park Serwisowy
Autor Wiadomość
Kambelito
Forumowy fotograf


Samochód: Seat Exeo
Silnik: 2.0 TDI CR
Imię: Rafał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1560
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-09, 15:03   18 Rajd Karpacki-Park Serwisowy

Jako że to jedna z większych imprez sportowych w naszym regionie trzeba było coś zobaczyć. Chociaż przez chwilkę. Jeżeli ktoś ma jakieś zdjęcia, filmiki to wrzucać tutaj. Ja wrzucam swoje dwie galerie:

18 RAJD KARPACKI-PARK SERWISOWY

18 RAJD KARPACKI-OS PODPROMIE
 
 
profesor1
Średniozaawansowany


Samochód: Volkswagen Passat Variant
Silnik: 1.8 75PS AAM
Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 150
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-08-09, 20:58   

chyle czoło galeria super dj. kambel jak zwykle się spisałeś :-)
 
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-09, 23:25   

panie a gdzie foty chłopaków z RPP? RSMP to mało. W RPP jest prawdziwa walka i pasja, szczególnie jak się jedzie za swoje :!:

zdjęcia poprawne, ostre, ale nuuuuuuuuuuda cały czas to samo ujęcie. Na odcinkach trzeba się przemieszczać, szukać innych ujęć. Albo jak już się nie chce ruszać to pokazać foto z tyłu, z boku, panoramować, mazać itp.
Ostatnio zmieniony przez jacq 2009-08-09, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
andru
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-10, 08:26   

jacq napisał/a:
panie a gdzie foty chłopaków z RPP? RSMP to mało. W RPP jest prawdziwa walka i pasja, szczególnie jak się jedzie za swoje :!:


zgadzam się ;-) tego mi brakuje w tej galerii ;-) nie sztuka (tu kambel nie do ciebie to) podniecac sie subarynkami i innymi autami, sztuka podziwiac RPP gdzie jezdza tym na gówno ich stać.. i widać prawdziwą rywalizacje ;-)
A gówno do RSMP to brakuje mi fotosków z serwisu maluszka ;-)

jacq moze ty umiescisz swoja galerie ?;-)
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-10, 09:55   

moje zdjęcia są jeszcze bardziej nudne i o niebo słabsze od kambela. Ja tak wyśmienicie nie umiem przerabiać fotek w fotoszopie :-P




jak będzie chwila to coś wybiore i zrobię większą galerie

kilka fotek
 
 
 
Luki
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-10, 10:31   

jacq, świetne foto. daj więcej
 
 
Kambelito
Forumowy fotograf


Samochód: Seat Exeo
Silnik: 2.0 TDI CR
Imię: Rafał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1560
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-10, 11:04   

Cytat:
panie a gdzie foty chłopaków z RPP? RSMP to mało. W RPP jest prawdziwa walka i pasja, szczególnie jak się jedzie za swoje :!:

Nie dałem rady zostać. Musiałem lecieć bo miałem kilka innych planów
jacq napisał/a:
ale nuuuuuuuuuuda cały czas to samo ujęcie. Na odcinkach trzeba się przemieszczać, szukać innych ujęć. Albo jak już się nie chce ruszać to pokazać foto z tyłu, z boku, panoramować, mazać itp.

yhym jakby mi za to płacili to bym latał jak głupi z punktu do punktu w słoneczku a tak dla mnie mi to styknie. I tak nie narzekam na miejsce bo było fajne. Poza tym w ten dzień miałem lenia okropnego :spi:
andru napisał/a:
nie sztuka (tu kambel nie do ciebie to) podniecac sie subarynkami i innymi autami, sztuka podziwiac RPP gdzie jezdza tym na gówno ich stać.. i widać prawdziwą rywalizacje ;-)
A gówno do RSMP to brakuje mi fotosków z serwisu maluszka ;-)

No cóż zrobić inne plany miałem na ten czas no i nie ma niestety.

jacq napisał/a:
Ja tak wyśmienicie nie umiem przerabiać fotek w fotoszopie :-P

Nie używam photoshopa.

jacq napisał/a:
jak będzie chwila to coś wybiore i zrobię większą galerie


No to ba przecież po to jest ten temat. :fala:
Ostatnio zmieniony przez Kambelito 2009-08-10, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-10, 11:11   

to jak miałeś inne plany to jesteś usprawiedliwiony :prosze:

to prosto z aparatu wychodzą Ci takie foty?
 
 
 
Kambelito
Forumowy fotograf


Samochód: Seat Exeo
Silnik: 2.0 TDI CR
Imię: Rafał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1560
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-10, 13:21   

jacq napisał/a:
to prosto z aparatu wychodzą Ci takie foty?

Używam gamy Adobe sRGB i oczywiście pstrykam w RAWach no a obróbka lekka zdjęcia jest ale obróbka w sensie czasem dorzucę sharpnesy lekkie, troszkę podciągam nasycenie barw jakieś rameczki+podpis. Chyba że potrzebuje coś konkretnego to wtedy modzę np. nad jedną fotką siedzę godzinę czasu ale to czasem tak dłubię.

A jak pisałem wyżej:
Cytat:
Nie używam photoshopa.

No tak ale nie w czystej postaci ponieważ oprócz Paint Shop Pro używam Adobe Photoshop Lightroom 2.4 (w sumie to też photoshop ale bardziej do zabawy ze światłem). Głównie właśnie jak obrabiam to już w PSP.
Powiedzmy sobie szczerze że dzisiaj zdjęcie trzeba odpowiednio obrobić przed pokazaniem ludziom.

Ale taj ka pisałem wyżej, w przypadku galerii które zamieściłem to przeważnie podciągałem nasycenie+ramka, jakiś podpis a czasem lekki sharpnesssss.

Pozdrawiam.

PS. na następnym rajdzie nie będę chyba już taki leniwy i coś więcej miejsc obskoczę. Znaczy byłem na Lubeni ale na OSie który odwołali.
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-10, 13:55   

oj nie wydaje mi się czy to wyostrzanie jest takie lekkie :-P

jak dla mnie to troche przesadziłeś z nasyceniem i wyostrzaniem. jak patrze na te foty to mój umysł odbiera je jako nienaturalne. Nawet w rzeczywistości te kształty/linie nie są aż tak ostre i tak jasne. Nie żebym Cię atakował czy wywoływał kłótnie :lol:

a masz jeszcze nie przerobione? np. dsc 5638 to byś mi przesłał i ja bym przerobił tak jak ja widzę

edit:

ej dobra, czepiam się. Przejrzałem więcej zdjęć z bliska i jest okej. Tylko z kilkoma tak już mocno pojechałeś ;-)
Ostatnio zmieniony przez jacq 2009-08-10, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kambelito
Forumowy fotograf


Samochód: Seat Exeo
Silnik: 2.0 TDI CR
Imię: Rafał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1560
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-10, 14:09   

jacq a popatrz na fotki w prasie przecież tam nie znajdziesz fotek bladych tam wszystko bije po oczach. Jak to mówią każdy ma swój styl obrabiania zdjęć i ich prezentacji i nie każdemu się musi podobać. Nie wymagam tego od nikogo. Ja sobie wrzuciłem to gówno sobie zrobiłem. Podam Ci taki malutki przykładzik. Pewien gościu miał fotkę która była zrobiona na korytarzu szpitala podajże i była ona:
a) rozmazana
b) miała mega duże ziarno
c) krzywy kadr
d) miejscami przepalenia

Technicznie leżała na całej linii. Gość dał jej nazwę "psychoza" czy coś w tym stylu i wiesz że wielu osobom ona się spodobała?

To zależy kto jak spostrzega zdjęcia i pracę.

jacq napisał/a:
jak dla mnie to troche przesadziłeś z nasyceniem i wyostrzaniem. jak patrze na te foty to mój umysł odbiera je jako nienaturalne.

Tak na prawdę naturalne to jest zdjęcie prosto z aparatu jeszcze nie obrobione to fakt. Czy przesadziłem? Owszem może i tak ale chciałem troszkę odbiec od codzienności i szarości i dodać trochę koloru w fotografię. Wejdź sobie na stronkę którą prowadzę http://www.zdewastowane.pl tam moje prace są smutne, tajemnicze itp. wiadomo industrial. A to chciałem pokazać w barwach takich radosnych. I tak zrobiłem.

jacq napisał/a:
Nie żebym Cię atakował czy wywoływał kłótnie :lol:

:roftl: przecież nie ma o gówno się kłócić a porozmawiać zawsze warto. :piwo:

jacq napisał/a:
masz jeszcze nie przerobione? np. dsc 5638 to byś mi przesłał i ja bym przerobił tak jak ja widzę


Niestety nie mam bo potrzebowałem miejsca na karcie. Na wczorajszy spot.
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-12, 08:15   

jako, że już wiem skąd te przekontrastowane zdjęcia i wiem, że miałeś Kambel złe przykłady to wklejam linki do galerii, które mnie osobiście miażdzą :shock:

1. faworyt http://rallynews.pl/lang.en/no/galeria/237
2. http://rallynews.pl/lang.en/no/galeria/236
3. http://rallynews.pl/lang.en/no/galeria/238
 
 
 
andru
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-12, 08:35   

jacq czuc w tych zdjeciach naturalnosc i autentycznosc ;) zyja prawdziwymi (naturalnymi) kolorami ;) suuuper galeria ;)
 
 
juro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-12, 10:08   

dj.kambel, profesjonalista :prosze:
 
 
Kambelito
Forumowy fotograf


Samochód: Seat Exeo
Silnik: 2.0 TDI CR
Imię: Rafał
Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1560
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-12, 12:00   

No tak tylko że tutaj też masz fotki z wielu różnych miejsc zebrane te najlepsze, a ja np. OS Podpromie robiłem z dwóch różnych miejsc bo nie chciało mi się latać z aparatem jeszcze między tłumem ludzi się przeciskać i prosić żeby Cie wpuścili. A inna sprawa to mieć akredytkę i latać swobodnie gdzie Ci się podoba. gówno do kolorów myślę że kwestia gustu jednak.

No ale dobra ten temat otworzyłem żeby ktoś wrzucał jeszcze fotki z tego eventu. Na forum nikt na prawdę nie ma fotek ?
 
 
jacq
Władca postów


Samochód: vario
Silnik: kle kle
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1377
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-12, 12:14   

Dominik Kalamus, jeden z najlepszych fotografów rajdowych (chyba :P ) fotki dobre, ciekawe, różne, pomysłowe, odkrywcze, z historą, czasem poprostu inne http://www.autoklub.pl/1249979249,,galeria.html

Marcin Kaliszka http://www.autoklub.pl/1249979174,,galeria.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10