FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Audio do ibizy
Autor Wiadomość
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-29, 15:13   Audio do ibizy

Witam ;-)

Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą kupiłem ibize bez zestawu audio który był w niej zamontowany:



w skład zestawu wchodziły następujące urządzenia:
- wzmacniacz Alpinie V-power mrp-f320 (5 kanałowy)
- kondensator Pyle 1,2 F z pełną automatyczną elektryką
- subwoofer Blaupunkt serii GTt-1200 30”
- głośniki Pioneer TS-A 6921 serii Accelerate
- głośniki Pionier TS-A 1711 serii Accelerate

Samochód kupiłem goły jednak z przeprowadzonym już okablowaniem. Nie jestem audiofilem więc taki sprzęt nie jest mi potrzebny tymbardziej, że napewno swoje waży a poza tym po zainstalowaniu tego wszystkiego bagażnik jest praktycznie wyłączony z użytkowania. W samochodzie jest orginalne radio Seat Sound System 2, tak to się chyba nazywa. Radio jest zintegrowane z całą przednią konsolą jednak na potrzeby wzmacniacza zostało przerobione. Została dolutowana jakaś płytka + 4 pozłacane wyjścia na głosniki. Mam teraz dylemat gówno robic z tym fantem. Mogę albo znów przerobic radio na zwykłe głośniki, albo kupic jakiś prosty zestaw. Pierwsza możliwośc jest strasznie pracochłonna gdyż trzeba odpinac wszystkie kable biegnące przez auto itd.

Zastanawiam się czy nie zakupic jakiegoś prostego wzmacniacza który obsługiwałby te 8 głośników (tuby nie licze bo nie chce tego ustrojstwa w aucie) i do tego pary głośników na tylną półke. Nie chcę ładowac pieniędzy w audio gdyż wystarczy mi że radio gra, więcej nie wymagam. Zależy mi również na cenie, ale nie chciałbym kupowac jakiegoś sprzętu na bazarze.

Jesteście w stanie mi coś polecic ?

Do zestawu 8 głośników + wzmacniacz jest potrzebny ten dodaktowy kondensator ?

Można w cenie do 300-350zl kupic jakiś sensowny wzmacniacz (4 kanałowy) ?

Potrzebuję także dwóch głośników 6x9 (myślę, że w cenie nie przekraczającej 150zł)

Nie chciałbym wydawac za dużo pieniędzy w sprzęt grający bo są to dla mnie utopione pieniądze, a muszę jeszcze kupic nowy przepływomierz który również swoje kosztuje

Dziękuję za pomoc (ja osobiście w ogóle nie znam się na car audio) ;-)

ps. sprzęt który był w ibizie jest na sprzedaż (dla mnie podobno w ekstra pieniądzach, połowa ceny czyli jakieś 1000-1200zł) jednak są to dla mnie i tak bardzo duże koszty



Pozdrawiam ;-)
Piotr z Rzeszowa
 
 
tomash
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-04, 16:06   Re: Audio do ibizy

Boroweq napisał/a:

w skład zestawu wchodziły następujące urządzenia:
- wzmacniacz Alpinie V-power mrp-f320 (5 kanałowy)
- kondensator Pyle 1,2 F z pełną automatyczną elektryką
- subwoofer Blaupunkt serii GTt-1200 30”
- głośniki Pioneer TS-A 6921 serii Accelerate
- głośniki Pionier TS-A 1711 serii Accelerate

Samochód kupiłem goły jednak z przeprowadzonym już okablowaniem. Nie jestem audiofilem więc taki sprzęt nie jest mi potrzebny

no jakbyś był audiofilem to byś to jeszcze szybciej wywalił z auta ;-)

Boroweq napisał/a:
W samochodzie jest orginalne radio Seat Sound System 2, tak to się chyba nazywa. Radio jest zintegrowane z całą przednią konsolą jednak na potrzeby wzmacniacza zostało przerobione. Została dolutowana jakaś płytka + 4 pozłacane wyjścia na głosniki. Mam teraz dylemat gówno robic z tym fantem. Mogę albo znów przerobic radio na zwykłe głośniki, albo kupic jakiś prosty zestaw. Pierwsza możliwośc jest strasznie pracochłonna gdyż trzeba odpinac wszystkie kable biegnące przez auto itd.

Zastanawiam się czy nie zakupic jakiegoś prostego wzmacniacza który obsługiwałby te 8 głośników (tuby nie licze bo nie chce tego ustrojstwa w aucie) i do tego pary głośników na tylną półke. Nie chcę ładowac pieniędzy w audio gdyż wystarczy mi że radio gra, więcej nie wymagam. Zależy mi również na cenie, ale nie chciałbym kupowac jakiegoś sprzętu na bazarze.

to, że nie chcesz tuby to ok ale po gówno Ci 8 głośników :shock:


Boroweq napisał/a:

Do zestawu 8 głośników + wzmacniacz jest potrzebny ten dodaktowy kondensator ?

nie
Boroweq napisał/a:

Można w cenie do 300-350zl kupic jakiś sensowny wzmacniacz (4 kanałowy) ?

myśle że można
Boroweq napisał/a:

Potrzebuję także dwóch głośników 6x9 (myślę, że w cenie nie przekraczającej 150zł)

po gówno? lepiej te 150zł dołożyć do wzmacniacza albo głośników z przodu
wymień głośniki z przodu jeśli są seryjne
kup wzmacniacz i skrzynke - subwoofer
tyle IMHO potrzeba do szczęścia :mrgreen:
no ew. zmieniarke bo podejrzewam że odtwarzacz masz kasetowy :-x
jak coś to mam wzmacniacz magnata do sprzedania ;-)
ale dość mały
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-04, 18:44   

W środę jadę do jakiegoś speca i będę chyba wymontowywał całe okablownie i znów przerobię radio tak aby możnabyło podpiąc głosniki.
Zgadza się, radio jest na kasety ale w bagażniku mam orginalną zmieniarke na 6cd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10