FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik polo GT i G40
Autor Wiadomość
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2007-01-12, 20:17   silnik polo GT i G40

Jak ktos to wie to niech mi napisze bo ja sie tez dowiem ale dużo wolniej.
Sprawdze oznaczenia silników ale to nie szybko moze nastapic.

Sprawa wyglada tak
jest polo 1,3 GT jak i jest polo G40 z tym ze w tej G40 silnik jest zajechany jedynie turbo jest ok, a tak to pierscienie do wymiany i kto wie gówno jeszcze, natomiast w tej GT silnik jest igielka z tego gówno sie dowiedzialem to pierscienie sa takie same jak w G40, tłoki tez, czy są to 2 te same silniki tylko roznia sie kompressorem?? czy ten z G40 jest jakos wzmocniony??

wydaje mi sie ze głowica moze byc mocniejsza.

ewentualnie moze nie byc wzmocniony ale ile mi to pochodzi jak przeloze ten silnik z GT do G40 i podepne turbine :?: :?: :?:

Bo mam cos takiego na oku wlasnie i mnie korci :pilka:
Ostatnio zmieniony przez -pawlo111 2007-01-12, 20:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-12, 21:19   

Dziwne, turbo cale a silnik padniety??Cos tu smierdzi albo gosc Ci kity wciska...jak sprawdziles, ze turbo jest oki??
gówno do silnikow do wydaje mi sie, ze ten G40 musi miec wzmocnione elementy, wieksza moc kosztem czegos.Przynajmniej tak bylo w wypadku mk2.
G60 i G40 to mocne jednostki,ale patrzac na opinie uzytkownikow niestety awaryjne.Nikt takiego auta nie kupowal do jazdy do kosciola, swoje lata juz ma i na pewno trzeba bedzie dokladac.Poszuklabys sobie jakiegos nowszego TDi-ka a nie ladowalbys swojej kasy w leciwe i wycyckane juz auta.Takie jest moje zdanie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Tomekk 2007-01-12, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2007-01-12, 22:37   

do turbiny mam takie cos. No i jak scisnie weza to czuc. Oleju nie bierze....
kupil bym sobie TDI ale jeszcze mnie nie stac. A juz mi sie niechce jezdzic wolnossacymi.
Wsumie nie sa zle ale jak zobacza gorke to obroty w duuuuuuuuł leca.
Korci mnie jakies GTI w 2.0 albo VR6 albo corrado albo cos innego ciekawego z audi albo vw
Ostatnio zmieniony przez -pawlo111 2007-01-12, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 20:49   

Jesli mialbym juz wybrac pomiedzy Golfem GTi,VR6 a Corrado to wybralbym Corrado, tylko ze ze silnikiem 2,0 , w budzie drugiej generacji.
Pamietaj jednak, ze ciezko znalezc poszanowane autko, moze w Niemczech bys cos znalazl, ale tam tez sa mlodzi ludzie :-P
Ostatnio zmieniony przez Tomekk 2007-01-13, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 01:37   

Jeśli chodzi o Corrado to znajomy sprzedaje swoje (naprawdę zadbane) link poniżej:
http://moto.allegro.pl/it...l_rarytas_.html

Rzeczywiście G60 to troszkę słaby wybór (nie wiem jak Polo G40, ale seryjne Corrado G60 nie przyspiesza najlepiej). Ja osobiście biorąc pod uwagę średni przedział cenowy i silnik benzynowy widzę tylko jedno auto, a mianowicie:


Mam tutaj na myśli wersje 2.0 16V 150KM, czyli silnik o oznaczeniu c20xe. Zdrowy egzemplarz można już kupic za 8-11 tys zł. Taka astra robi z każdego seryjnego (nawet super zdrowego) vr6 wiatrak, a przy tym pali w mieście 9.5l. Moim zdaniem w swojej klasie nie ma sobie równych. Samochód jeździ jak głupi (7.8-8.0s do 100 i 20.4s do 160km/h), dla porównania Golf 3 2.0 16V 150KM setke osiąga w 8.8s a 160km/h w 23s) a pali przy tym niewiele (oczywiście jak na swoją moc). Prowadzi się fajnie, hamuje dosyc sprawnie i jak dla mnie naprawdę rewelacyjnie wygląda. Bardzo łatwo i tanio można polepszyc osiągi tego auta.
Rozumiem, że to forum fanów marki VW, ale naprawdę polecam Astre GSI 2.0 16V 150KM. Z grupy VAG w średnim przedziale cenowym widzę tylko dwa w miarę ciekawe auta, a mianowicie Golfa 3 abf (2.0 16V 150KM) i Ibize TDI GT (AFN 110KM).
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 09:39   

No tak, ale jesli popatrzysz na 10cio letniego Golfa, Corrado i Astre to pod wzgledem technicznym Astra zostaje w tyle...szczegolnie blacharka :->
To Corrado jest ladne, ale czemu gosc nie moze sie go pozbyc tak dlugo??Dziwne :-?
 
 
-pawlo111
Władca postów

Samochód: Seat Ibiza Cupra i Skoda Superb
Silnik: 2.0 16V ABF i 1.9 AWX,
Imię: Paweł
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 1490
Skąd: Kolbuszowa RKL
Wysłany: 2007-01-14, 13:56   

Tomekk napisał/a:
To Corrado jest ladne, ale czemu gosc nie moze sie go pozbyc tak dlugo??Dziwne :-?


cena jest duza w porwnaniu do innych ale jedno autko nie jest rowne drugiemu za np 8000zł
ale jednak cena nieprzystepna. Corrado nie nadaje sie na auto rodzinne jak golf czy astra i az tak strasznie duzo to sie go nie spotyka na naszych drogach.
Duza wiekszosc tych autek niestety ale dostalo w dup...... i sa takie jakie sa. Wszczegolnosci G60 jak nie umiano sie z nimi obchodzic... Turbo siadaaaaaaa
 
 
 
Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 19:16   

pojdz na kompromis i szukaj jakiegos Golfa 2,0 GTi :->
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2007-01-14, 22:29   

gówno to tej GSi to czy ja wiem, fakt auto fajnie jeździ ale teraz w rzeszowie to wszyscy tylko C20xe i C20xe :-? Za chwile każdy to bedzie miał z reszta juz teraz bracia B maja dwa egemplarze ktore "dobrze" jezdza, czarna astra Kutiego noi ostatnio czarna Corsa A :mrgreen:
W sumie to autko tylko do scigania bo na codzien jest niezbyt atrakcyjne ;-)

A gówno do korka to dla mnie tylko VR6 ze zdrowym silnikiem z małymi modami i styknie :mrgreen: Autko ma wygląd a przeciez patrząc na korka Krystiana to elegancko mu smiga i weldug mnie jeden z najladniejszych w rzeszowie i okolicach, bo jeszcze w krasym jest ładny rodzynek :prosze:
 
 
Wiecman
Zaawansowany


Samochód: Garbus 1303
Silnik: yyyyy jest
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 347
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-01-15, 01:23   

lolo napisał/a:
bo jeszcze w krasym jest ładny rodzynek :prosze:


mowisz o tym bialym po potracil miska :roll:
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2007-01-15, 10:18   

Wiecman napisał/a:
lolo napisał/a:
bo jeszcze w krasym jest ładny rodzynek :prosze:


mowisz o tym bialym po potracil miska :roll:


Nie rozumiem :mrgreen:

Chodzi mi o fioletowe corrado :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9