FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
FMIC w mojej ibizie
Autor Wiadomość
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 09:33   FMIC w mojej ibizie

Niedawno wraz z Rafałem S2 z Car Serwisu zakończyliśmy prace nad ibizą. Zdecydowałem się na zrobienie takiego intercoolera bo wcześniej ibiza strasznie szybko traciła moc. W chwili obecnej jest już chyba wszystko ok. Efekt pracy Car Serwisu możecie zobaczyc na fotkach poniżej, moim zdaniem wszystko wyszło bardzo ładnie. Na dniach będziemy montowali jeszcze większą turbosprężarke ;-)




na fotce poniżej widac wejscie do IC:


Powoli kończymy juz auto:


Oto efekt końcowy:


Pozdrawiam ;-)
Ostatnio zmieniony przez Boroweq 2007-03-13, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2007-03-13, 11:43   

No no elegancko :prosze:
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2007-03-13, 12:02   

no i bedzie scigawka ładna teraz grunt to tylko oddac autko w dobre rece zeby do tego wszystkiego program napisała - mam nadzieje ze nie myslisz o Ożarowie....
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 23:47   

Do DVT pojadę pewnie na hamownie, natomiast auto stroił będzie Daniel z TTC także jak tylko poskładam ibize to jadę do Krakowa. Daniel zapewnia mnie, że po wystrojeniu będzie 150KM i 330 lub 360nm, mam nadzieję, że dotrzyma słowa. Przy takiej mocy ibiza powinna robic setke w 7.5s i 160km/h w około 18s (na chwile obecną jest 0-100km/h w 7.8s oraz 0-160km/h w 20s) także osiągi ulegną dosyc sporej poprawie.

Sam intercooler bez strojenia już troszkę poprawił osiągi, widac to szczególnie podczas dodania gazu na trzecim biegu przy około 3tyś obr/min.
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2007-03-14, 01:08   

pisales cos o turbinie - warto placic teraz a potem znowu zabawa od nowa ?
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 13:20   

bracus napisał/a:
pisales cos o turbinie - warto placic teraz a potem znowu zabawa od nowa ?


Samochód będzie strojony dopiero jak założe turbosprężarke, pod sam Intercooler nie opłaca mi się stroic auta, szkoda tracic pieniądze. Już dogadałem się z Danielem i mówił żebym tyrknął jak poskładam auto to spotkamy się gdzieś w okolicach Krakowa i zobaczymy czy wszystko działa jak powinno, a później będziemy stroic komputer. Za pierwsze strojenie będę musiał zapłacic, natomiast jeśli będę chciał jeszcze wytroic auto pod większe wtryski to drugie strojenie mam już za darmo. Z Danielem naprawdę fajnie idzie się dogadac ;-)
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2007-03-14, 14:08   

ale z tego gówno wiem to maja problemy z miejscówka - miałem u niego robic program zaraz po nowym roku - ale ciagle były jakies problemy - potem miesiac nie odbierał komórki - bardzo nieprofesjonalne podejscie :( i dlatego mam mieszane uczucia - gdyby ktoś pytał to napewno nie polecał bym tej firmy - ale jak to wzyciu kazdy ma inne doświadczenia
 
 
fox
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 22:56   

Bardzo fajnie ze jakis dieselek bedzie ladnie jezdzic.
Wczoraj wlasnie kolega kupil sobie Golfa IV TDI troszke podkreconego mowi ze jest tam cos z 150 kucyków, bedziemy pewnie w piatek jechac na hamownie do Ozarowa zeby to sprawdzic, pewnie Dajsman juz do Ciebie dzwonil i pytal sie odnosnie malych porównan. Wiec rosnie Ci przeciwnik :)
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 23:55   

Własnie widziałem, że Dajśman dzownił do mnie kilka razy, niestety nie mogłem odebrac bo byłem w pracy. Przed chwilą do niego dzwoniłem i rzeczywiście mówił coś o golfie TDI 150KM. Cieszę się, że w końcu zaczyna coś się dziac w klasie diesel ;-)

Odnośnie TTC to rzeczywiście cięzko dodzwonic się do Daniela. Ja mam kontakt z jego znajomymi to jeśli nie mogę się dodzwonic interweniuje u nich. Rozważam dwie firmy, Comp Sport i TTC. Narazie dogaduje się z Danielem, ale korci mnie żeby porównac jeszcze oferte firmy z Bielska Białej. Zobaczymy gówno z tego wszystkiego wyjdzie, narazie muszę zamontowac większą turbosprężarke.

Bracus gdzie robiłeś program do Golfa ?
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2007-03-15, 09:09   

zdziwisz sie bo na domowym podwórku - GTX
program jest z niemiec od DTM :) tylko ze ja zrobilem sobie tzw program 2 fazowy do wyciśnięcia pedału gazu do 65% nie dzieje sie nic - normalna miejska jazda ( taka zwykła taksówka ) zeby wykrzesac z niego te 170 km ktore powinien miec w tym momencie trzeba depnąc do spodu - chodziło o to ze stojąc w korku i mając silnik 2.0 tdi vw bardzo cięzko jest ruszyc np o około 2 metry przez to nieszczęsne koło 2 masowe bo obroty musisz miec około 1300 - 1500 a u mnie po programie od około 1400 obrotów juz dmucha odkurzacz :mrgreen:
Ja robiłem program zeby był uzyteczny a nie extremalny do scigania i powiem Ci jeszcze nic nie pisałem na forum pswu bo obiecałem sobie ze miesiąc bede jeździł a potem napisze. A tu moge zdradzić ze jestem strasznie zadowolony - czuć ze auto rozwija moc bardzo równo od 1500 do 3900 obrotów - w zasadzie ciągnie od początku i po pierwszym kopnięciu "odpycha" tak samo. Startowałem z Artura Focusem ST i powiem Ci ze gówno straciłem na starcie to tak juz zostawało do końca. A w ST 3 bieg wbija sie przy 117 km/h - to ja juz mam 4 bieg wtedy :)
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 23:49   

Rzeczywiście fajnie musi się jeździc jak auto zaczyna przyspieszac już od 1400obr/min, u mnie w ogóle nie ma dołu, ibiza zaczyna ładnie rwac dopiero od około 3tyś obr/min. Jednak mając taki program musisz uważac żeby nie pałowac samochodu z takich niskich obrotów bo przeniesienie napędu strasznie obrywa.
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2007-03-16, 09:54   

to w zasadzie tylko 1 bieg jakies 0.5 sekundy :D bo 2 wbijam juz przy około 3900 obrotów i spada mi wtedy do jakichs 2500. Powiedz jeszcze jak planujesz przerobic autko koncowo.
Turbina ( jaka ) ? a potem wtryski i moce rzędzu 2XX KM ?
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-16, 11:45   

bracus napisał/a:
to w zasadzie tylko 1 bieg jakies 0.5 sekundy :D bo 2 wbijam juz przy około 3900 obrotów i spada mi wtedy do jakichs 2500. Powiedz jeszcze jak planujesz przerobic autko koncowo.
Turbina ( jaka ) ? a potem wtryski i moce rzędzu 2XX KM ?


Turbosprężarka Garretta już od miesiąca leży w pokoju, pochodzi od VW Passata z silnikiem AWX (TDI 130KM pompowtrysk), jej oznaczenie to GT1749VA, fotki poniżej:


W chwili obecnej czekam na przesyłkę z szybkozłączką bez której nie da rady zamontowac tej turbosprężarki. Na takim setupie (turbo AWX + FMIC) po wystrojeniu mogę uzyskac moc rzędu 150-155KM i moment obrotowy 330-360nm. Niby to tylko 10-15KM przyrostu w porównaniu do tego gówno jest teraz, ale podobno róznica w osiągach jest dosyc znaczna. Miałem na tym poprzestac jednak Daniel z TTC ma w super cenach wtryski 0.230mm. Po zamontowaniu wtrysków moc powinna wzrosnąc jeszcze do 170-180KM. Myślę, że na tym poprzestane.

200KM w tym silniku to spore koszty, aby uzyskac taką moc po wtryskach wystarczy założyc pompe paliwa z tłoczkiem 11mm, ale sama taka używana pompa to koszt 1600zł. Ja miesięcznie zarabiam niecałe 800zł i narazie robię gówno tylko mogę. Najprawdopodobniej poprzestane na tych 170-180KM bo pasuje jeszcze wymienic hamulce i założyc jakieś dobre opony. Poza tym wszystkie pieniądze ładuje w auto, czasami nawet brakuje funduszy na piwo :-/ O i tak sobie żyje od dziesiątego do dziesiątego kolejnego miesiąca heh

Pozdrawiam
Piotr z Rzeszowa
 
 
Lolo
Uzależniony od postów


Samochód: Golf R20
Pomógł: 122 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 4548
Skąd: R1
Wysłany: 2007-03-16, 12:31   

Boroweq napisał/a:
O i tak sobie żyje od dziesiątego do dziesiątego kolejnego miesiąca heh


Tak to juz jest :lol:

A spalanie ile wzrosnie po takich modach?
 
 
qbass
Władca postów

Samochód: 123
Pomogła: 77 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2006
Posty: 1401
Skąd: 122
Wysłany: 2007-03-16, 15:22   

dziwi mnie tylko tak mały przyrost po zmianie turbawki - z tego gówno widze gówno sam program in ibizy asv 1.9 tdi moze dac do 140km i 370/380 nm
np u goduli
http://www.godula.pl/chip...y//19tdi110.gif

myslalem ze program + intercooler ( w zasadzie da tylko nM ) + turbawka dadza ok 170 km
+ wtryski i nowy program powinny dać ok 190 km.
Była kiedyś taka właśnie ibiza w CompSporcie 1.9 tdi w gruncie rzeczy wtryski/turbo/intercooler/wydech i ich własny program 205 km miała i 400 nM
a teraz maja lupo 1.9/150 tdi pokrecone na 225/410

tyle ze jak tam pojedziesz to sie wystraszysz :mrgreen: garaz jak mojego dziadzia - tona złomu w srodku i 2 facetów...jeden od brudnej roboty a drugi elektronik :shock:
po prostu profesjonalizm - po polsku :prosze:
 
 
Boroweq
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-16, 23:37   

W TDI ASV jedynym kluczem do mocy jest duże turbo i pompa paliwa. Ta ibiza z CompSportu mogła miec 200KM, ale napewno nie na takiej turbosprężarce jaką ja kupiłem. GT1749VA jest niewiele wydajniejsza od GT1749V (seryjna turbosprężarka z asv). Turbosprężarka od Passata (ta z fotek) wchodzi praktycznie plug&play, chcąc zamontowac każdą inną trzeba liczyc się z customowym kolektorem wydechowym lub przesuwaniem łapy silnika - a to są bardzo duże koszty.

Wymiana samej turbosprężarki w tym silniku daje góra 150KM gdyż własnie do takiej mocy wydalają jeszcze seryjne wtryski. Jeśli nawet uda się zamontowac jakąś wydajną turbosprężarke to wtryski i tak nie zdołają jej obsłużyc i trzeba będzie ograniczyc moc do 150KM.

Także tak to wszystko wygląda, najtańszą i najbardziej efektywną modyfikcją silnika TDI jest chip, później już każda dodatkowa moc jest trudna do osiągnięcia (kosztowna).

Spalanie nie powinno jakoś drastycznie wzrosnąc ;-)

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

| Wsparcie techniczne NS update TEAM.

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9